Глухов без цензуры
Опрос посетителей
Куча споров вокруг памятника Ленину и того что с ним делать, может надо придумать альтернативу?

Партія «Відродження» закликала уряд не скасовувати стипендії студентам

Партія «Відродження» закликала уряд не скасовувати стипендії студентам

Партія «Відродження» спрямувала до Кабінету міністрів України звернення, у якому закликала уряд відмовитися від намірів значно скоротити державні видатки на вишу освіту, зокрема шляхом скасування студентських стипендій.

Про дану ініціативу уряду стало відомо з листа Міністерства фінансів України щодо підготовки бюджетних запитів до проекту державного бюджету на 2017 рік (№ 31-04110-09-9 / 21934), спрямованого Міністерству освіти та ректорам ВИШів. У ньому, окрім рекомендацій скасувати з наступного року стипендії для студентів, також містяться пропозиції перевести навчання в магістратурі на контрактну основу і збільшити норматив студентів на одного викладача з 12 до 14 осіб.

Такі дії, окрім короткострокового ефекту економії, на який сподівається уряд зараз, у майбутньому завдадуть українській економіці та соціальній сфері непоправної шкоди. Адже і без того недешева (у співвідношенні з середнім рівнем статків в Україні) вища освіта стане ще менш доступною для дітей з малозабезпечених родин, сиріт та інвалідів. А збільшення навантаження на викладачів зробить цю професію менш затребуваною.

Партія «Відродження» категорично заявляє – економлячи на вищій освіті, уряд здійснює злочин проти молодого покоління, обмежуючи його можливості для отримання престижної освіти.

Ми закликаємо Міністерство фінансів України, Міністерство освіти України та уряд в цілому відмовитися від політики аврального латання дірок у бюджеті шляхом ухвалення необдуманих та нелогічних рішень.

Нагадаємо, одне з таких попередніх рішень – перекладання фінансування ПТУ з державного на місцеві бюджети, заледве не призвело до розвалу всієї системи профтехосвіти в Україні, стало причиною масових протестів викладачів та учнів. Однак, вочевидь, жодних висновків з цієї ситуації урядовці так і не зробили, адже тепер пропонують ухвалити ще більш суперечливі ініціативи.

Партія «Відродження» заявляє, у разі ухвалення вищеперерахованих ініціатив Міністерства фінансів, ми будемо обстоювати інтереси молоді та освітян, так само жорстко і безкомпромісно, як обстоювали державне фінансування профтехосвіти. Захист вищої освіти буде першим питанням порядку денного, що його винесуть на розгляд нової сесії депутати з «Відродження».

Раз і назавжди урядовці повинні відмовитися від практики хаотичного урізання бюджетних витрат, особливо у таких найважливіших, але, водночас і найменш захищених сферах як освіта, медицина та наука.

Источник: http://vidrodzhennya.org.ua/news/partiya-vidrodzhennya-zaklykala-uryad-ne-skasovuvaty-stypendiyi-studentam/скачать dle 10.5 бесплатнонедорогой веб хостинг на SSD Глухов.Ком
Добавить комментарий