Глухов без цензуры
Опрос посетителей
Вы убираете за своей собакой на улице?

З 29 серпня жителі Сумщини отримали можливість писати напряму Гройсману

З 29 серпня жителі Сумщини отримали можливість писати напряму Гройсману

Із учорашньогодня українці можуть ініціювати вирішення важливих суспільних питань шляхом подання електронної петиції до Кабміну. Про це повідомив на своїй сторінці у Фейсбук глава Уряду Володимир Гройсман:

"Друзі, від сьогодні ви можете ініціювати вирішення важливих суспільних питань шляхом подання електронної петиції до Кабміну:http://petition.kmu.gov.ua/ Це дієвий інструмент залучення громадян до формування пріоритетів державної політики та прийняття управлінських рішень.

Зареєструвавшись на сервісі, громадяни можуть як подати електронні петиції до Кабінету Міністрів України, так і підтримати вже створені. Для розгляду петиція має набрати не менше 25 000 голосів протягом небільше трьох місяців з дня оприлюднення.

Ми продовжуємо запровадження сучасних інструментів електронного урядування та електронної демократії на рівні Кабміну.

Поширюйте! Чекаємо на ваші пропозиції та ідеї для розвитку України"

Журналістка Ольга Строкова проаналізувала перші петиції, що вже надійшли до Кабміну:

Менше ніж за добу українці подали трохи менше сотні петицій (ці та наступні дані наводяться на момент написання замітки). Першою стала пропозиція ввести мораторій на приватизацію і банкрутство об'єктів спортивної інфраструктури, за яке, втім, ніхто не захотів голосувати.

За кількістю набраних голосів спершу лідирувала петиція з вимогою притягнути до відповідальності чиновників винних у зриві запуску е-декларування, але до вечора вона відкотилася на третє місце. Тепер в лідерах — прохання створити відкритий онлайн-реєстр держслужбовців з можливістю їх оцінки і заклик врегулювати законом сортування і переробку сміття.

Крім того, автори звернень просять дворазового зростання зарплат і пенсій і скорочення податків (мабуть, одночасно), створення умов для сонячної енергетики і виробництва електромобілів, знизити смертність на дорогах, «замінивши слова Державтоінспекція на Національна поліція», і забрати у шахраїв корисні копалини і віддати їх громадянам (кожному українцеві — по свердловині).

Багато претензій і до депутатів: їх хочуть то поселити в гуртожиток, з якого виганятимуть по закінченню каденції, то виплачувати їм мінімальну зарплату, то створити спеціальну комісію, яка оцінюватиме їх роботу і перевіряти на "коррупцеустойчивость".

У петиції до уряду є звернення, які абсолютно не стосуються його роботи — наприклад, ввести інформер про час прибуття наступного автобуса / трамвая / метро або відремонтувати тротуари в Києві біля метро Нивки. Є і зовсім дивні запити: ввести паралельну внутрішню валюту, скасувати готівку взагалі, відмовитися від кирилиці в українській мові і повернути календар, який діяв до 1917 року. Найдивнішою стала петиція про підтримку національного винаходу — вічного календаря".

"Петиції виглядають як дуже демократичний інструмент, але у нас він не працює належним чином. Громадяни просять про що попало, не переймаючись обґрунтуваннями своїх звернень. А влада — а точніше, Президент, до якого зараз в основному і адресовані петиції — не поспішають на них реагувати. Швидше за все, петиції до Уряду стихнуть так само, як і до глави держави, лише іноді породжуючи божевільні інформприводи, — підсумовує Ольга Короткова.

Источник: "XPRESS"скачать dle 10.5 бесплатнонедорогой веб хостинг на SSD Глухов.Ком

Обсудить на форуме
Добавить комментарий
Личный кабинет
Реклама