Глухов без цензуры
Опрос посетителей
Вы убираете за своей собакой на улице?

Святкуй Новий рік тверезим і вдома: «подарунки» від Кабміну під ялинку

Святкуй Новий рік тверезим і вдома: «подарунки» від Кабміну під ялинку

Вже традиційно напередодні Нового року уряд України «радує» співвітчизників черговим підвищенням цін. Наступного тижня на нас чекає здороження майже на третину алкоголю, а у 2017 році залізничних квитків. Тож, багатьом доведеться зустрічати свята вдома і тверезими.

Із 2 грудня 2016 року вводяться нові мінімальні ціни на алкогольну продукцію. Горілка і лікеро-горілчані вироби подорожчають на 27,1-27,86%. Зараз мінімальна ціна за 0,5 горілки становить 54,9 гривні. З урахуванням підвищення горілку продаватимуть за 69,78 гривні. Відповідно, підвищитися більш ніж на чверть ціна і на більш дорогу горілку.

Віскі, ром, джин подорожчають на 37-63%. Коньяк — на 24-27%. Вина — на 22,2-55,6%.

Кабмін аргументує це тим, що у вересні минулого року розмір мінімальних цін не відповідав витратам виробників на продукцію. Мовляв в квітні поточного року ціна за декалітр спирту зросла з 240 до 285 гривень, а акциз на горілку-лікери зріс на 50%. На міцне вино, шампанське і вермут акциз підняли на 100%.

Мінімальна ціна на вино в скляній тарі об'ємом 0,7 літра зараз встановлена в межах 27 гривень. Реально ж, ціни в супермаркетах починаються від 35 і вище. З подорожчанням на 22,2% вино стане від 33 гривень за пляшку. Сміливо додаємо до цієї суми 10 гривень, і найдешевше вино буде приблизно коштувати 43 гривні.

Ще один «подарунок» готує Укрзалізняця, яка планує підвищити в 2017 році і так недешеві тарифи на пасажирські перевезення на 35%, а на вантажоперевезення — на 25%. Про це в середу, 23 листопада, повідомила прес-служба Укрзалізниці.

«Підприємство заклало в план по капітальних інвестицій підвищення в 2017 р тарифів на вантажоперевезення на 25%, на пасажирські перевезення — на 35%, що враховує не тільки зростання витрат внаслідок ослаблення курсу гривні, інфляції, але і зростаючий попит на залізничні перевезення», — йдеться в повідомленні.

Загалом Укрзалізниця в 2017 році має намір збільшити обсяг капітальних інвестицій в 2,4 рази, що заплановано за підсумками 2016 р., 46% коштів планується направити на придбання основних засобів, 33% — на капітальне будівництво (переважно на модернізацію електромереж), 19% — на модернізацію рухомого складу, 2% — на інші потреби.

Неважко передбачити, що зросте і проїзд у міжміських «маршрутках», який більш доступний українцям, ніж залізницею.

Глава Укрзалізниці, польський «легіонер» Войцех Балчун вже висловив своє обурення з приводу негативною реакції українців на його плани «покращення вже сьогодні» роботи відомства шляхом підвищення тарифів. Нагадаємо, що за свої новаторські ідеї Балчун отримує зарплату у розмірі 463 тис. грн. на місяць.

Источник: "XPRESS"скачать dle 10.5 бесплатнонедорогой веб хостинг на SSD Глухов.Ком
Добавить комментарий