Глухов без цензуры
Опрос посетителей
Вы убираете за своей собакой на улице?

ЦЕ НЕНАВИСНЕ СЛОВО «ГРИП»

ЦЕ НЕНАВИСНЕ СЛОВО «ГРИП»

Вірус масово вкладає у ліжка жителів міста і сіл
Минулого тижня кількість хворих у Глухівському районі перевищила епідпоріг на 32 %. У місті ситуація поки у нормі, проте цифра невпинно росте. Лише за останній тиждень звернулося 179 чоловік, у той час, як за весь листопад – 276. Якщо до 8 грудня на стаціонар лягали 1-2 людини з ознаками ГРВІ та грипу щодня, то зараз – 3-4. Як повідомляють у Глухівській ЦРЛ, смертей та важких випадків у нас поки немає, ліжко-місць вистачає як в інфекційному, так і у дитячому відділеннях. Щоб попередити масове поширення грипу, минулого тижня на карантин спершу відправили учнів ЗОШ №3 та №6, а з 13 грудня тимчасово закрили усі навчальні та позашкільні заклади міста, крім інтернату. Школи району теж на карантині. Вимушені канікули триватимуть до понеділка 19 грудня.
За даними обласної СЕС, рівень захворюваності на Сумщині продовжує рости. В регіоні на минулому тижні зафіксували уже понад 12 тисяч хворих, що на 47% більше, ніж тижнем раніше. Найчастіше виявляють грип А. З початку епідемії за результатами досліджень по області його діагностували у 37 чоловік, у 4 – вірус парагрипу, у 5 – аденовірус, а також по одному хворому на РС і риновірус. Двоє людей у Сумах померли від грипу A (H1N1).
У Глухові хворі на грип є, та поки жодного дослідження не проводили. Як пояснила лікар-інфекціоніст Ірина Горбасьова, зазвичай безкоштовно таку процедуру роблять для пацієнтів реанімації, а для стаціонару лікарня закупила платні цитотести. Поки бажаючих знати назву «свого» вірусу нема.
У дитячому відділенні хворих теж багато. Лише за останній тиждень до лікарів звернулися з симптомами ГРВІ 64 маленьких пацієнти. Зафіксовано чимало випадків пневмонії.
– Моя трирічна донечка Міланка кашляла три тижні, її слухали, лікували – нічого не допомогло. Лише після того, як зробили знімок, виявили пневмонію, – розповідає глухівчанка Катерина Овчинник.
Інфекціоніст заспокоює маму, що це не та пневмонія, яка виникає унаслідок грипу. Бо він починається різко і обов’язково супроводжується стрибком температури, що важко збивається. Інтоксикація проявляється через головний, біль у м’язах, ломоту у тілі, сухий кашель з болями за грудиною. При будь-якій іншій інфекції зазвичай виникає нежить, болить горло, розвиваються катари, бронхіти. І тільки тоді починається температура.
– Самостійно лікуватися удома непотрібно, – наголошує лікар. – Важливо вчасно показатися терапевту, адже за декілька днів виникає вірусна пневмонія. У цих випадках врятувати людину дуже важко, і прогнози невтішні. Лікування при грипі та ГРВІ зовсім різне. Ті противірусні, що справляються з одним, не впливають на інше. На жаль, ні в аптеках, ні у Глухівській ЦРЛ наразі немає препаратів, що лікують грип («Таміфлю», «Реленса»). Централізованих поставок, як в інші роки, не було. Але у стаціонарі хворий все одно перебуває під наглядом, проводиться дезінтоксикація. Це не порівняти з тим, як людина лікується самостійно.
Кажуть, найефективніший спосіб себе захистити – це щеплення. Та вакцини від грипу у лікарні та у місцевих аптеках просто немає. У минулому році попиту на неї не було, тому вирішили її не закуповувати. У 16 районах області, у тому числі й у Глухівському, не щеплені навіть медпрацівники, хоча кошти на це були закладені у бюджет. У той самий час у Києві у приватних клініках – справжній ажіотаж, вартість процедури разом з консультацією коштує близько 600 грн.
Редакція підготувала кілька важливих порад, як НЕ треба лікуватись. Читайте на 11 стор.
Аліна Степанова

Источник: НЕДЕЛЯскачать dle 10.5 бесплатнонедорогой веб хостинг на SSD Глухов.Ком

Обсудить на форуме
Добавить комментарий
Личный кабинет
Реклама