Глухов без цензуры
Опрос посетителей
Куча споров вокруг памятника Ленину и того что с ним делать, может надо придумать альтернативу?

Імбурденція від Мішеля Терещенка. Чому у Глухові провалилася реформа медичної сфери

Імбурденція від Мішеля Терещенка. Чому у Глухові провалилася реформа медичної сфери

Реформа медичної сфери, напевне, є однією з найболючіших в сьогоднішній Україні. Це відчувається і у нашому Глухові, де рік тому обрали на посаду міського голови Мішеля Терещенка — людину, яка позиціонувала себе як реформатора і обіцяла зробити сферу охорони здоров’я в місті пріоритетом своєї діяльності в якості мера.

Отримавши необхідні для перемоги голоси, новий мер оголосив вельми амбітну мету — закріплення за Глуховом статусу центра госпітального округу. Важливим кроком на цьому шляху мала стати організація міського Центру первинної медичної допомоги (ЦПМД) з правами юридичної особи, власними адміністративно-управлінським та господарчим підрозділами, лікувально-профілактичною структурою, амбулаторіями загальної практики сімейної медицини, терапевтично-педіатричним відділенням.

«Не нашкодь»

Без Центру будь-які розмови про утворення госпітального округу — фікція, наполягали мер і його команда. Тож, після бурхливого обговорення 14 вересня депутати міськради ухвалили відповідне рішення. Їх завірили, що реформування відбуватиметься неспішно, обдумано, з урахуванням інтересів всіх медпрацівників, а проблемні питання обговорюватимуться публічно.

Створюючи такий важливий підрозділ треба не те що сім – двадцять разів відміряти: поміркувати, підготувати базу – одним словом, примножити наявні резерви, а не йти звичним шляхом ділення та віднімання, вважає депутат міськради, екс-мер Глухова Юрій Бурлака:

- Структурні зміни лікувальної мережі не можуть йти поперед адміністративної реформи, з визначенням чіткого порядку фінансування громад. В іншому випадку, всі нововведення можуть лише погіршити й так дуже непросту ситуацію у нашій медицині. До її перебудови слід підходити відповідально, з дотриманням відомого принципу успішної роботи лікаря «не нашкодь».

І це «європейська» практика?

На жаль, у Глухові вирішили йти іншим шляхом. Про публічність забули, про врахування інтересів медиків також, не говорячи вже про пацієнтів.

Спочатку поліклінікою почали циркулювати чутки, що «вузьких» фахівців взагалі переведуть на півставки, потім – частину приєднають до Центру, а інших звільнять. Керівництво давати якісь роз’яснення з цього приводу не зважало за потрібне, почавши натомість кампанію по «наведенню порядку». Наразі у районній лікарні — гнітюча атмосфера. Лікарі говорять про утиски, погрози, хамське ставлення до них керівництва...

Тим часом, почала надходити інформація про переведення фахівців до … дитячої поліклініки. І, зрозуміле обурення, адже тісні кабінети, відсутність водопроводу, бруд, вузькі коридори — зовсім не відповідають вимогам «покращення». Одному з лікарів запропонували розміститися навіть у коридорі, в аптечному кіоску.

А на початку грудня головний лікар, нарешті, повідомив про «велике переселення». Втім, 16 лікарів та медпрацівників не пристали на таку пропозицію, та подали депутатам міськради звернення, де містилося, зокрема, таке:

«Нас, фахівців вузького профілю, окрім терапевтів і травматологів, планують перевести до дитячої поліклініки, де відсутні умови для нормальної роботи. Керівництво повідомило про перехід, назвало дату його кінцевого терміну – 30 грудня, але, судячи з усього, поки не визначилося навіть з конкретними робочими місцями .

Знаємо, що в разі переходу нам дістануться непристосовані тісні кабінети, де десятками років не здійснювався ремонт, куди не підведена вода, де відсутні умови для будь-якої нормальної роботи з відвідувачами. Нам постійно дають зрозуміти, що переїжджати та робити ремонт на новому місці маємо за власні кошти, у вихідні або святкові дні. Не виключено, доведеться витрачатися й на меблі, бо ті, які маємо зараз, знаходяться у такому стані, що перевезти їх не видається можливим.

Це, однак, не головне. Розташування на одній площі дитячої та дорослої поліклінік – очевидне порушення всіх вимог щодо нормального функціонування медичних установ. Це, наприклад, провокує ризики поширення серед дітей інфекційних захворювань, штамів «дорослих» хвороб – таких як туберкульоз, ГРВІ, грип, особливо зважаючи, що у дитячому поліклінічному відділенні Глухівської ЦРЛ досить часто має місце скупчення пацієнтів молодшої вікової групи, а у її приміщеннях з дуже вузькими коридорами не передбачено додаткових місць для очікування прийому. Оголошене переселення може потягнути за собою непередбачувані наслідки».

Клістер замість кластера

«Бунт» на кораблі медиків співпав у часі з остаточним з’ясуванням питання фінансового забезпечення лікувальної сфери Глухівщини. Восени, через те, що до штатів міського Центру включили практично всю терапевтичну ланку Глухівської ЦРЛ, виникла реальна загроза припинення обслуговування мешканців району. ЦПМД, за існуючими нормативами ( не більше 30 тис. мешканців на обслуговуванні), не мав права приймати селян. На співфінансування міська влада не погодилася.

Представники району почали вимагати для лікування людей приміщень і фахівців. Врешті, районні депутати вирішили внести до штатного розкладу районної медичної ланки 13 ставок для лікарів, які мали б обслуговувати сільське населення в 6 кабінетах поліклінічного відділення Глухівської ЦРЛ.

«Якесь середньовіччя, ділити людей на міських і не міських. Всі хворіють однаково, однаково потребують піклування лікарів. Ну, і район завжди виділяв на лікарню до 60% коштів. Всім гуртом лікуватися за ці гроші можливо, а якщо кожному своє – не вистачить ні на що», — вважає депутат райради Віктор Скопенко.

Під головуванням керівника Глухівської районної ради Олексія Ткаченка 15 грудня відбулося спільне засідання районних та міських депутатів. Вони мали остаточно з’ясувати подальший хід реформування глухівської медицини. «Реформатор» Мішель Терещенко на цю зустріч не з`явився. Натомість завітала заступник міського голови Маріанна Васильєва і повідомила, що реорганізацію глухівських лікувальних закладів вирішено відкласти щонайменше на три місяці, оскільки керівництво Центру не змогло вчасно оформити відповідні ліцензії ( на наркотики, медичну практику, і т. п.).

У ході обговорення з’ясувались вельми цікаві подробиці: що у Глухові, приміром, фактично відсутня матеріальна база для госпітального центру — немає томографу, сучасного перинатального центру, генератора безперебійного живлення, пересувного флюорографа. На придбання потрібного обладнання потрібно щонайменше 40 млн. грн. Сума для Глухова непідйомна.

Підводячи підсумок спільного засідання, в. о. голови Глухівської РДА Володимир Картавий зазначив: за нинішніх обставин рішення про створення ПСМД слід призупинити щонайменше на рік і залишити попередній порядок фінансування. Присутні погодилися з такою пропозицією.

Тож вся діяльність міської владної команди на чолі з Мішелєм Терещенком щодо начебто створення у Глухові такого собі «сучасного медичного кластеру» поки що дуже нагадує «імбурденцію».

Для довідки. Імбурденція — сленгове скорочення за першими буквами слів «імітація бурхливої діяльності». Значення слова «кластер», думаємо, усім зрозуміло, хоча б в контексті сказаного. А от до чого тут, винесене у підзаголовок слово «клістер»? Сьогодні воно мало вживається, тому пояснимо: це у медицині спосіб за допомогою якого промивають кишечник через клістерну трубку, яку вставляють, вибачайте, у задній прохід. Впевнені, вам тепер теж зрозуміло, чому його згадано.

Рost scriptum

Аби не бути звинуваченими в упередженості, зазначимо що Мішель Терещенко не зовсім махнув рукою на медицину міста.

Нещодавно прийняв з рук сестри, яка працює в Американському шпиталі у Парижі, скромну спонсорську допомогу для глухівській лікарні у вигляді інструментарію для операцій. Скромну, бо сам Американський шпиталь існує виключно теж на спонсорські кошти. Похвалився «гуманітаркою» для ЦРЛ від Благодійного фонду «ФАРМВАРТА», хоча яким боком він до неї і до районної лікарні, невідомо. А головне (прошу уваги!) взяв участь у засіданні круглого столу в Києві «Актуальні питання профілактики та раннього виявлення онкологічних захворювань в Україні», де передав невідомо кому «листа з проханням сприяти закупівлі сучасного обладнання, яке життєво важливо для наших пацієнтів».

Уся ця піар-завіса, можливо, й справить на когось враження, та за нею не можна сховати повний провал з обіцяним реформуванням медичної сфери міста Глухова, некомпетентність і відсутність елементарних організаційних навичок у мера і членів його «команди», внаслідок чого «реформатору» безсилі допомогти навіть його впливові друзі в Міністерстві охорони здоров’я.

Источник :"XPRESS"скачать dle 10.5 бесплатнонедорогой веб хостинг на SSD Глухов.Ком

Обсудить на форуме
Добавить комментарий
Личный кабинет
Реклама