Глухов без цензуры
Опрос посетителей
Вы убираете за своей собакой на улице?

Анатолій Річкаль: «У прикордонній області ми повинні зберегти мир і стабільність»

Анатолій Річкаль: «У прикордонній області ми повинні зберегти мир і стабільність»

Три роки минуло відтоді, як в Україні розпочалася війна, яка принесла розруху, тотальне падіння економіки, зубожіння населення і, що найголовніше, – смерті. Загинуло 2,6 тисячі військовослужбовців. Кожна восьма дитина постраждала від конфлікту на сході. Майже 250 тисяч маленьких громадян – переселенці, а 100 тисяч дітей живуть у зоні зіткнення. Про це говорили минулої п’ятниці у стінах Верховної Ради України під час «круглого столу», на якому піднімалася тема «Мир в Україні понад усе».

Шлях насилля і помсти ніколи не призведе до процвітання

Як досягти миру і стабільності в нашій країні – обговорювали парламентарії, Посол Миру Шрі Шрі Раві Шанкар (міжнародний гуманітарний лідер, посол доброї волі, якого за 40-річну миротворчу діяльність тричі висували на Нобелівську премію миру), Посол Індії в Україні Манодж Кумар Бхарті, урядовці, дипломати, волонтери та учасники АТО. Взяв участь у засіданні й перший заступник голови Сумської обласної ради Анатолій Річкаль. Присутні висловили сподівання, що дискусія у Верховній Раді може стати одним із кроків до миру в Україні.

На думку Шрі Шрі Раві Шанкара, у всьому світі є люди, які заробляють кошти на війні, і їм байдуже до зруйнованих життів.

– Так склалося, що свідомість українців направлена на війну і ця інфекція прийшла до вас іззовні, – вважає індус. – Нині не всі правильно розуміють ситуацію, тому роблять деякі речі на догоду іншим. В Індії, наприклад, зараз розвивається економіка. Лише минулоріч валовий продукт склав 2,6 млрд доларів США. У вашій країні, навпаки, йде економічний спад, бо ви погрузли у війні, якій поки що не видно кінця. Вона з’їдає мільярди грошей, які мали б піти на покращення життя. Ви повинні розуміти, що без розвитку економіки не буде ані армії, ані процвітання. Вам усім разом треба переглянути своє ставлення до миру в країні, бо шлях насилля, помсти ніколи не призведе до процвітання. Він веде лише до дестабілізації.

Присутні висловлювали багато цікавих думок, але спільні були в одному: у будь- якому випадку мир і мирне вирішення проблем в Україні залежить виключно від нас, українців.

Будь-яка війна закінчується

Георгій Тука, екс-голова Луганської військово-цивільної адміністрації, а нині заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо-переміщених осіб, наголосив, що 99% людей не могли уявити три роки тому, що в країні буде така ситуація і страждатимуть безневинні люди. Він навів приклад родини, що жила в Пісках. Будинок розбомбили. Постраждалі переїхали до батьків у Авдіївку. Там також будинок повністю зруйнував снаряд. На щастя, вони живі. Але буває й гірше, і таких історій безліч.

«Чим завинили ці люди? – задається питанням заступник міністра. – Терористи - це ті, хто зі зброєю в руках. Всі інші – заручники. Переважна більшість населення в країні не бажає війни, а хоче, щоб були здоровими діти, родина жила в добробуті. Ми не повинні шукати ворогів там, де їх немає, а мусимо віднайти шляхи, які приведуть до миру. Інакше, що залишимо нащадкам, якщо йдемо на самознищення?».

Анатолій Річкаль, виступаючи перед присутніми, наголосив, що у 2014 році на Сумщині відчувався запах війни. Розповів, що є люди, які й зараз намагаються розв’язати конфлікт. «Наша область має найбільшу протяжність кордону – 562 км. Мешканці північних районів розмовляють переважно російською мовою. Але Сумська область зайняла проукраїнську патріотичну позицію. Ми не допустили дестабілізації в 2014 році, дамо відсіч і сьогодні тим, хто намагається створити хаос».

Говорили під час засідання й про те, що конфлікт не буває постійним, будь-яка війна закінчується. Як приклад, згадали Францію і Німеччину, які воювали століттями. Сьогодні між цими державами відсутні кордони, вони мають спільну валюту.

Присутні зійшлися на думці, що потрібна стратегія розвитку держави і формування громадянської думки, як зупинити війну. Зрозуміло одне: лише шляхом ведення діалогу, а не шляхом насильства.

Сумщина не хоче стати зоною бойових дій

Анатолій Річкаль вважає, що на Сумщині це вдається. І, як приклад, приводить останні події, які трапилися в Конотопі десять днів тому, коли біля сотні активістів на чолі з нардепами Семенченком та Соболєвим намагалися блокувати залізничні шляхи.

Втім, злагоджені дії правоохоронців, влади, депутатів обласної ради, громадськості Конотопа показали, що Сумщина не хоче на своїй території створити зону бойових дій. Вони дали відсіч заїжджим гастролерам.

«Сумщина, разом з усією Україною, переживає нелегкі часи, - говорить Анатолій Якович. - В області були неодноразово зафіксовані терористичні акти, коли обстрілювали з гранатометів підприємства в Конотопі, Шостці, кидали гранати у прокуратуру та військкомат у Сумах. Тепер псевдо-патріоти намагаються блокувати залізницю. Втім правоохоронці у всіх випадках оперативно працювали і продовжують виконувати свої обов’язки і не дають подіям розвиватися далі».

Анатолій Річкаль вважає, що такі провокації – це намагання розхитати ситуацію в прикордонній, але мирній і патріотично налаштованій області. «Нам не потрібні заїжджі гастролери, в своєму краї ми розберемося самостійно. Бо з такими «помічниками» у нас виникає загроза дестабілізації, енергетичної безпеки, напруженого соціального стану», - впевнений посадовець.

Сумщина – не місце для політичних піар-акцій

Перший заступник голови обласної ради наголошує, що, на його переконання, Конотоп для блокади залізничних шляхів був обраний невипадково: велике місто, залізничний вузол, мер-«свободівець», який підтримує блокаду на Донбасі. Тож для нардепів Семенченка та Соболєва з їх поплічниками - це влучне місце для проведення піар-акції, яку показали не лише українські, а й російські канали.

– Також вони не могли не знати, що відповідальність за блокування – штраф у сумі 850 грн, – продовжує Анатолій Річкаль, – а держава втрачає мільйони. Втім, вони знехтували економікою країни заради своїх незрозумілих амбіцій. Бо у даному випадку два десятки людей попіаряться, а тисячі залишаться без роботи, світла, тепла.

Нам це не потрібно, вважає посадовець, бо ми всі розуміємо, якщо буде зона конфлікту, не буде розвиватися економіка, не будуть залучатися інвестиції, люди втратять роботу і ми перетворимося на депресивний регіон.

Перший заступник голови обласної ради подякував жителям Конотопа, які свідомо підійшли до ситуації з блокуванням залізниці в їхньому місті і засудили «гастролерів». Навіть більше, вони змусили втекти від громади народних депутатів, які повинні займатися законотворчістю, направленою на покращення життя людей, а не розхитувати ситуацію в країні.

– Подібні питання мають вирішуватися на рівні держави. А ми, жителі Сумщини, живемо в прикордонній області і хочемо зберегти у своєму краї мир і стабільність, а не створювати на рідній землі зону конфлікту, - резюмував Анатолій Річкаль.

Источник: Сумська обласна рада.скачать dle 10.5 бесплатнонедорогой веб хостинг на SSD Глухов.Ком
Добавить комментарий