Глухов без цензуры
Опрос посетителей
Куча споров вокруг памятника Ленину и того что с ним делать, может надо придумать альтернативу?

В Україні підвищили мінімальний розмір аліментів

В Україні підвищили мінімальний розмір аліментів

Верховна Рада ухвалила у другому читанні і в цілому закон №4928 про спрощення механізму стягнення аліментів. За таке рішення проголосували 226 народних депутатів.

Якщо раніше мінімальний розмір аліментів на дитину складав 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, то даний закон підвищує рівень виплат до 50%.

Зазначимо, для дітей віком до 6 років прожитковий мінімум з 1 травня складає 1426 гривень, з 1 грудня — 1492 гривні. Відповідно, згідно чинного законодавства мінімальні аліменти для малюків становили б 428 грн. з травня і 447 грн. з грудня. З урахуванням ухваленого документу, рівень виплат на користь дитини складатиме щонайменше 713 грн. з травня і 746 грн. з грудня.

Для дітей віком 6-18 років прожитковий мінімум з 1 травня 2017 року складає 1777 грн., а з 1 грудня — 1860 грн. Тож, згідно чинного законодавства, мінімальні аліменти в ці проміжки часу становили б 533 грн і 558 грн. відповідно. Даний закон вводить мінімальні аліменти для дітей такого віку 889 грн. з 1 травня і 930 грн. з 1 грудня.

Окрім того, впровадження документу спростить механізм ухвалення судового рішення щодо стягнення аліментів і виключить вірогідність затягування справи.

Загалом на одну дитину можна вимагати чверті доходу одного з батьків, на двох малюків — третину доходу, на трьох і більше — половину доходу платника аліментів. Проте сума аліментів не може перебільшувати десяти прожиткових мінімумів на дитину відповідного віку (до 6 років — 14 260 грн. з травня та 14 920 грн. з грудня поточного року; з 6 до 18 років — 17 770 грн. з травня та 18 600 грн. з грудня поточного року). Також аліменти не можуть перевищувати 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, якщо заявлено вимогу про індексацію аліментів, присуджених у твердій грошовій сумі.

Даний законопроект передбачає, що аліменти є власністю дитини (раніше було прописано, що вони належать тому, з ким живе дитина).

Документ завізований Головним юридичним управлінням без зауважень.

Источник: "XPRESS"скачать dle 10.5 бесплатнонедорогой веб хостинг на SSD Глухов.Ком

Обсудить на форуме
Добавить комментарий
Личный кабинет
Реклама