Глухов без цензуры
Опрос посетителей
Куча споров вокруг памятника Ленину и того что с ним делать, может надо придумать альтернативу?

Депутати від Сумщини проголосували за закон про фінансування неіснуючих послуг

Депутати від Сумщини проголосували за закон про фінансування неіснуючих послуг

Цього тижня Верховна Рада у першому читанні підтримала урядовий законопроект про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів, який дає початок медичній реформі в Україні. Серед депутатів від Сумщини його підтримали Олег Медуниця, Микола Лаврик, Ігор Молоток і Олександр Сугоняко.
Нагадаємо, що при цьому парламент не підтримав зміни до бюджету, необхідні для втілення реформи. Експерт Фонду суспільної безпеки Юрій Гаврилечко вважає, що суть закону про медреформу – можливість майже неконтрольовано поділити 80 млрд. грн.
«Не люблю робити прогнозів, які чергові дурниці можуть зробити у Верховній Раді. Імовірність остаточного прийняття медреформи я оцінюю вище 50%. На кону стоїть близько 80 млрд. грн., які отримають абсолютно незрозумілі громадяни, підконтрольні прем’єр-міністру. На кону стоїть і майно поліклінік і лікарень, яке теж хтось хоче приватизувати «.
Експерт звертає увагу на те, що в законі не передбачається фінансування медичної інфраструктури.
«У тексті закону є цікава річ: фінансуватися будуть тільки послуги. А тепер уявіть фінансування послуг без фінансування інфраструктури. На виході ви нічого не отримаєте. Чи не заплативши за комунальні послуги, за оренду приміщення, за медичні прилади, ви не отримаєте послуги. Документ розрахований на те, що ви технічно не зможете отримати ніякої послуги – система фінансування не передбачає її апріорі ».
Також Юрій Гаврилечко вказує на відсутність конкретних визначень.
«Документ не має ніяких чітких визначень. Ви не знайдете в документі позначення, що таке медична послуга, державно гарантований пакет і що в нього входить. Відсутня система контролю. Ви не впізнаєте із законопроекту, що таке спільна оплата і яку частку забезпечить держава, а яку буде змушений витягати зі своєї кишені громадянин. Незважаючи на бадьорі заяви «реформаторів», там немає ні слова про страхову медицину. Це законопроект не про медицину, а про зміну системи фінансування послуг, яких немає. Це законопроект про створення нового органу, який буде розпоряджатися 80 мільярдами. Ухвалення закону означатиме, що держава повністю відмовляється від гарантій, прописаних в 49-й статті Конституції ».

Источник: "XPRESS"скачать dle 10.5 бесплатнонедорогой веб хостинг на SSD Глухов.Ком
Добавить комментарий