Глухов без цензуры
Опрос посетителей
Куча споров вокруг памятника Ленину и того что с ним делать, может надо придумать альтернативу?

Тиждень без газу живуть мешканці чотирьох сіл Сумщини


Мова йде про села Погожа Криниця, Заруддя Роменського району, а також Яловий Окіп і СтолЯрове Липоводолинського району. 9-го червня на газорозподільній станції Південна- Панасівка, яка постачала їм газ, припинили видобуток. Причина – закінчення строку ліцензії в «Укрнафти».

У селі Погожа Криниця Роменського району мешкає 470 осіб. У 2005-му сюди централізовано підвели газ, а тиждень тому подачу газу припинили.

Сім`я Ногіних із відсутністю газу справляється самотужки. Коли у будинок підвели газ і придбали газову плиту, піч у літній кухні вирішили не розбирати – про всяк випадок. Тепер готують на ній: «Накладаю качанчики, підпалюю і так оце години дві, поки готую борщ, кашу хоч дня на два. Ну про чай то мови немає. Пємо воду, п’ємо соки. А чай то коли один раз. Тому що сидіть отак чай добувати то дуже смішно в 21-му столітті. Тим більше в селі немає часу так гратися», – розповідає мешканка с.Погожа Криниця Лідія Ногіна.

Купаються господарі просто неба – на подвір`ї. Воду гріють у «буржуйці»: “Приходиться тепер нам тут купатися. Ну це літом. А як зима прийде? Тоді що робити? В проруб? А де зігрітися, а чим обмотатися, а хто зігріє? Це катастрофа», – каже мешканець с.Погожа Криниця.

А в іншому дворі мешкає пенсіонерка Тетяна Федорівна. Напередодні її наділили електроплитою: «Учора тільки ввечері получили. Показали як користуватися, а я вже й забула. Думаю, прочитаю ще на тій коробці. – А як майже тиждень Ви їсти готували? – Та плитка електрична. Як поставиш, то чай чекала, поки закипіло..ой.. а оце тепер повключали плитки усі, пішла воду включати – насос води не дає, “напряженіє” погане. Стояла-стояла, пів відра он принесла і все. Кажу, як повключаємо, так ще й світла не буде», – каже мешканка с.Погожа Криниця Тетяна Сердюк.

Всього у селі 145 домогосподарств. За виділені 90 тисяч гривень з районного та 25 тисяч із сільського бюджетів їм закупили електричні плити і відшкодовують вартість газових балонів.

” Запитували, чи є можливість підключить балон, чи краще електричну плитку на перших порах. 73 чоловіки були за те, щоб їм купили балони, а 72 електричні плитки побажало. Тому життя більш-менш стабілізувалось, але все одно потрібно, потрібен газ людям”, – каже голова Погожокриницької сільради Василь Сердюк.

А в сусідньому селі Столяреве Липоводолинського району мешкає 180 осіб. Газ провели у 2000-му році. Користувалися ним також до минулого тижня. Тепер – це головна тема для спілкування.

«Чого вони нас пхають у 19 століття? Ми в 21-му живемо. Уже ми кізяками топили, і хмиз рубали, вже бачили це. Вже хочеться на старість пожить як люди, а не як свині. Безсовісні і більш нічого. Оце і все я скажу”, – скаржиться Олександра Литовченко, мешканка села Столяреве.

Газорозподільча станція Південно-Панасівська знаходиться за кілька кілометрів від Столяревого. Саме вона обслуговувала 4 села Сумщини. Зараз знаходиться у стані «заморозки». Чи відновлять її роботу – поки невідомо. «На місцевому рівні, на нашому районному, на обласному рівні майже всі засоби вичерпані. Тому що є звернення райдержадміністрації, є звернення обласної адміністрації, обласної ради до Києва. Голова облради, обладміністрації були в Києві, зустрічалися там із посадовцями Кабінету Міністрів, але питання на жаль не вирішене», – каже депутат Липоводолинської райради Сергій Гресь.

На даний час без газу залишаються близько півтори тисячі мешканців 4-х сіл Сумщини.

“Ситуація не залежить від «Укрнафти», вона залежить від Держгеонадра, яке мало би видати ліцензію. Ситуація може погіршитися 27 червня, коли ми відключимо багато родовищ. Якщо ми не отримаємо продовжених ліцензій, це – норма Закону, інакше – кримінальна відповідальність. Ми звертались до Президента, останні два тижні ми написали два листи. На жаль, ми поки що не маємо жодної реакції”, – каже виконавчий віце-президент “Укрнафти” Геннадій Радченко.

Источник: http://tv.sumy.ua/tyzhden-bez-gazu-zhyvut-meshkantsi-chotyroh-sil-sumshhyny/скачать dle 10.5 бесплатнонедорогой веб хостинг на SSD Глухов.Ком

Обсудить на форуме
Добавить комментарий
Личный кабинет
Реклама