Глухов без цензуры
Опрос посетителей
Куча споров вокруг памятника Ленину и того что с ним делать, может надо придумать альтернативу?

Старе Село на Сумщині повстало проти Скрипки

Старе Село на Сумщині повстало проти Скрипки

Близько двохсот жителів Старого Села Сумського району зібралися в суботу в сільському клубі. Це власники 965-ти земельних паїв. У селі один орендатор - Скрипка Микола Олександрович, керівник Агрофірми "Червоносільська". Люди обурюються його поведінкою та погрожують розірвати договори.

У 2006-2007 роках власники паїв уклали договори з агрофірмою "Червоносільська" на 15 років. Орендатори наполягали саме на такому терміні. Люди ж сподівалися, що зможуть отримувати гідну плату за землю та ще й зерно для господарства. Утім, зараз, запевняють пайовики, їм кидають лише подачки - трохи більше трьох тисяч гривень на рік. Та й ті доводиться вибивати.

Хіба це гроші? Та й платить він не за всю землю, якою користується. У нас навіть немає додаткових угод, ми не знаємо скільки відсотків він платить. За документами виходить, що 3%. Це ж сміх! Як нам раніше ніхто не підказав і ми підписали договори по повній, на 15 років, то й платить хай він по повній - 10%, хоч ми знаємо, що є й 12% платять.

Наталя Іванівна, власник землі


Померла мати і я почав переробляти на себе пай. Сказали, що виплатять за весь період. Рік чи півтора оформляв. Тепер я прийшов, а вони не вертають. Кажуть віддадуть по старим цінам, шо мені їхні два мішки зерна?"

Іван Петренко, власник паю

Зустрітися ж з орендатором люди не можуть уже 10 років. І на ці збори пан Скрипка теж не з'явився. Представники сказали, що захворів. А ось у присутніх питань було чимало.

Ферму оту, що у вас в оренді, ви хоча б покосили. Бур'яни стоять на в'їзді в село, що страшно глянути. Нам соромно. Взяли - так доглядайте. Я вже не кажу, що ні дороги не зробив ніколи, нічого. Це хіба соціально-відповідальний бізнес?

Світлана Шапошник, депутат Сумської райради

Старе Село на Сумщині повстало проти Скрипки

Представник орендаторів Микола Івашина запевнив, що все роблять для людей і всі претензії розглянуть.

Ми все сплачуємо згідно чинного законодавства. Може хтось оформляє спадщину, потім отримує за весь час. На сьогодні ціна вашого паю - майже 74 тисячі гривень. Кожного року змінюється відсоток. Але документи оформляти дорого і довго. Якщо є якісь питання - робіть офіційні звернення і ми все розглянемо.

Микола Івашина представник орендаторів
Старе Село на Сумщині повстало проти Скрипки

Писали не раз, усе байдуже, каже Сергій Єременко, староста Старого Села: "Ми до цих пір не можемо розібратися хто стоїть за цією фірмою. Додаткових угод у людей немає. Ми не знаємо вони платять 3% чи 6, чи 8. Третій квартал закінчується, а грошей немає. За невитребувані паї взагалі майже не платиться. Ще вони частково запахують пасовища і сіножаті, а повинно сплачуватися як рілля. А як попросив піску, так везли два місяці.

Сергій Єременко, староста Старого Села

Не може знайти спільної мови з представниками агрофірми "Червоносільська" і керівник ОТГ.

У нас 8 аграрних працівників на території сільради і з усіма є домовленості крім цього. Середня відсоткова ставка 8.3% по всіх підприємствах. У сільської ради теж багато питань до орендаря. Справді страшно при в'їзді в село і нам нічого не залишається, як іти косити всім разом.

В'ячеслав Суспіцин, голова Нижньосироватськоі ОТГ

Землевпорядник сільради, Любов Фесенко сказала людям, що відсутність додаткових угод не є проблемою. Але треба вимагати від орендаторів реєстрації земельних ділянок і додаткових угод, щоб власники землі могли відстояти свої права. "Реєстрацію вимагайте за рахунок підприємства. У вас остання угода з 2009 року про збільшення на 3% і все."
Коли будуть видавати зерно і гроші людям орендатори так і не сказали. Власники землі побажали здоров'я пану Скрипці, бо помітили, що він хворіє завжди, коли його запрошують на збори пайовиків.

Народне віче створило ініціативну групу, яка буде займатися цим питанням та звернулося до керівника агрофірми з вимогою збільшити орендну плату до 10% і зустрітися з людьми особисто. Серед вимог також: видати додатки до договору, виплачувати гроші через банківські картки, брати активну участь у вирішенні соціальних питань. Якщо на умови не піде - обіцяють будь-що розірвати договори.

Нажаль розірвати договір практично неможливо за законом, але показувати людям свою силу отакими зібраннями необхідно. Ці недобізнесмени мають розуміти, що ми тут не лохи, а власники землі, на якій вони заробляють мільйони. Так, соціальні угоди з сільрадами закон забороняє. Але нормальне соціальне партнерство має бути неодмінно! Працюєте - будьте добрі зробіть дорогу, яку ви ж і розбили своїми машинами з зерном.

Анна Валевська, депутат Сумської райради


Источник: СпецКорскачать dle 10.5 бесплатнонедорогой веб хостинг на SSD Глухов.Ком

Обсудить на форуме
Добавить комментарий
Личный кабинет
Реклама