Глухов без цензуры
Опрос посетителей
Куча споров вокруг памятника Ленину и того что с ним делать, может надо придумать альтернативу?

Сумщина феодальна: У Сумському районі «кріпаки» повстали проти «поміщика»-орендаря

Сумщина феодальна: У Сумському районі «кріпаки» повстали проти «поміщика»-орендаря

Власники 965-ти земельних паїв у Старому Селі Сумського району погрожують керівнику місцевої агрофірми розірвати договори оренди їхніх земельних паїв. Про це вони заявили вчора на зібранні у сільському клубі, розповідає «СпецКор».
У селі один орендатор – Скрипка Микола Олександрович, керівник агрофірми «Червоносільська». У 2006-2007 роках власники паїв уклали договори з цією агрофірмою на 15 років. Орендатори наполягали саме на такому терміні.

Люди ж сподівалися, що зможуть отримувати гідну плату за землю та ще й зерно для господарства. Утім, зараз, запевняють пайовики, їм кидають лише подачки – трохи більше трьох тисяч гривень на рік. Та й ті доводиться вибивати.
«Хіба це гроші? – говорять селяни. – Та й платить він не за всю землю, якою користується. У нас навіть немає додаткових угод, ми не знаємо скільки відсотків він платить. За документами виходить, що 3%. Це ж сміх! Як нам раніше ніхто не підказав і ми підписали договори по повній, на 15 років, то й платить хай він по повній – 10%, хоч ми знаємо, що є й 12% платять».
«Померла мати, і я почав переробляти на себе пай. Сказали, що виплатять за весь період. Рік чи півтора оформляв. Тепер я прийшов, а вони не вертають. Кажуть віддадуть по старим цінам, шо мені їхні два мішки зерна?», – обурюється власник паю Іван Петренко.
«Ферму оту, що у вас в оренді, ви хоча б покосили, – закидає представнику фірми депутат райради Світлана Шапошник. Бур’яни стоять на в’їзді в село, що страшно глянути. Нам соромно. Взяли – так доглядайте. Я вже не кажу, що ні дороги не зробив ніколи, нічого. Це хіба соціально-відповідальний бізнес?»
Зустрітися ж з орендатором люди не можуть уже 10 років, пише видання. І на ці збори пан Скрипка теж не з’явився. Представники сказали, що захворів. Тож власники землі побажали пану Скрипці здоров’я, бо помітили, що він хворіє завжди, коли його запрошують на збори пайовиків. Коли будуть видавати зерно і гроші, присутні на зібранні його представники так і не сказали.

«Ми до цих пір не можемо розібратися, хто стоїть за цією фірмою, – скаржиться староста Старого Села Сергій Єременко. – Додаткових угод у людей немає. Ми не знаємо вони платять 3% чи 6, чи 8. Третій квартал закінчується, а грошей немає. За невитребувані паї взагалі майже не платиться. Ще вони частково запахують пасовища і сіножаті, а повинно сплачуватися як рілля».
Не може знайти спільної мови з представниками агрофірми «Червоносільська» і керівник Нижньосироватськоі ОТГ В’ячеслав Суспіцин: «У нас 8 аграрних працівників (фірм – Xpress) на території сільради і з усіма є домовленості крім цього. Середня відсоткова ставка 8,3% по всіх підприємствах. У сільської ради теж багато питань до орендаря».
Землевпорядник сільради, Любов Фесенко сказала людям, що відсутність додаткових угод не є проблемою. Але треба вимагати від орендаторів реєстрації земельних ділянок і додаткових угод, щоб власники землі могли відстояти свої права: «Реєстрацію вимагайте за рахунок підприємства. У вас остання угода з 2009 року про збільшення на 3% і все».
Народне віче створило ініціативну групу, яка буде займатися цим питанням та звернулося до керівника агрофірми з вимогою збільшити орендну плату до 10% і зустрітися з людьми особисто. Серед інших вимог – видати додатки до договору, виплачувати гроші через банківські картки, брати активну участь у вирішенні соціальних питань.
«На жаль, розірвати договір практично неможливо за законом, – коментує депутат райради Анна Валевська, – але показувати людям свою силу отакими зібраннями необхідно. Ці недобізнесмени мають розуміти, що ми тут не лохи, а власники землі, на якій вони заробляють мільйони. Так, соціальні угоди з сільрадами закон забороняє. Але нормальне соціальне партнерство має бути неодмінно! Працюєте – будьте добрі зробіть дорогу, яку ви ж і розбили своїми машинами з зерном».

Источник: "XPRESS"скачать dle 10.5 бесплатнонедорогой веб хостинг на SSD Глухов.Ком

Обсудить на форуме
Добавить комментарий
Личный кабинет
Реклама