Глухов без цензуры
Опрос посетителей
Вы убираете за своей собакой на улице?

Прибутки понад усе: на Сумщині під соняшник зайняли 300 га заповідного ландшафтного парку

Прибутки понад усе: на Сумщині під соняшник зайняли 300 га заповідного ландшафтного парку

На території Сеймського реіонального ландшафтного парку, між селами Хижки (Конотопський р-н) та Камінь (Кролевецький р-н), у заплаві річки Сейм, де будь-яке розорювання земель заборонено Водним кодексом та законом про природно-заповідний фонд, місцеве сільгосппідприємство захопило дві земельні ділянки загальною площею близько 300 гектарів, та облаштувало на них поля для вирощування соняшника. Про це з посиланням на Олександра Соколенка, який працює в Національному екологічному центрі України, повідомив сайт 05447.com.ua.
Дерева, що росли на розорених луках, покорчували та витягли за межі розореної ділянки. Очевидно, що дії осіб, що самовільно знищили частину цінної заплави, яка, попри природоохоронний статус, включена ще й до Смарагдової мережі, та завдали парку непоправної екологічної шкоди, підпадають під ознаки кримінального злочину, передбаченого статтями 197-1 (ч.2) та 252 ККУ, вважає еколог.
Небезпечність ситуації додає ще й факт використання при вирощуванні сільгоспкультур мінеральних добрив та отруйних речовин – засобів захисту рослин, що з першим ліпшим дощем змиються в річку Сейм, вода з якого використовується як питна такими великими містами, як Київ та Чернігів. У деяких місцях розорена та засаджена соняшником ділянка підступає до води на 20 метрів.

Источник: "XPRESS"скачать dle 10.5 бесплатнонедорогой веб хостинг на SSD Глухов.Ком

Обсудить на форуме
Добавить комментарий
Личный кабинет
Реклама