Глухов без цензуры
Опрос посетителей
Вы убираете за своей собакой на улице?

На Сумщині, нарешті, обговорили питання інформаційної безпеки регіону. І знову «бла-бла-бла»?

На Сумщині, нарешті, обговорили питання інформаційної безпеки регіону. І знову «бла-бла-бла»?

Цього тижня Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення провела у Путивлі виїзне засідання з питань розбудови телерадіопростору прикордоння за участю місцевих мовників, обласної та районної влади. Говорили про закриття так званих «білих плям» українського телерадіосигналу, в яких сьогодні хазяйнує сусід – Російська Федерація.За словами голови ОДА Миколи Клочка, закономірно, що тема необхідності посилення інформаційної безпеки обговорюється саме у прикордонній Сумщині, яка межує з Брянською, Бєлгородською та Курською областями Російської Федерації. Протяжність державного кордону з Росією, що проходить нашою територією, найдовша в державі і складає 562,5 км.
З огляду на те, що в області стрімко втрачає свої позиції й проводове радіо, мережу якого відмовляється відновлювати її господар «Укртелеком», наголошували на привабливості для громад проекту місцевого ФМ-мовлення.
Член Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Сергій Костинський повідомив, що вже прораховано і невдовзі буде оголошено конкурс на 5 вільних радіочастот для Сумщини у Сумах, Охтирці та Ромнах. Тож телерадіокомпанії можуть звертатися із заявами щодо прорахунку частот, що дасть змогу закрити «білі плями» із мовлення на прикордонні. Головна задача райдержадміністрацій (?) або ОТГ (?), підкреслив представник Нацради, замовити та отримати цей частотний ресурс.
Зауважимо, що по-перше, дивує роль в цьому в контексті роздержавлення ЗМІ райдержадміністрацій. По-друге, мало виграти частоту, її треба заповнити, а на це потрібні чималі гроші, які навряд чи, знайдуться у об’єднаних територіальних громад. Фактично питання інформаційної безпеки віддається знов на відкуп комерційним структурам, які розуміють, що це неприбутковий бізнес і бажання вкладатися в нього не мають. Роль ДЕРЖАВИ у інформаційному захисті прикордоння знов абсолютно незрозуміла.
Під час зустрічі присутні обговорили також питання виконання мовних квот на радіо і запровадження із 13 жовтня обов’язкової частки державної мови на телебаченні, розширення цифрової багатоканальної мережі МХ-5.
Керівників телерадіоорганізацій цікавили терміни вимкнення аналогового телевізійного сигналу. Сергій Костинський заявив, що це має відбутися тоді, коли хоча б приблизно 80% населення матимуть змогу приймати зображення в цифрі, а також зазначив, що жоден з місцевих мовників при цьому не постраждає.

Источник: http://xpress.sumy.ua/news/society/200851/скачать dle 10.5 бесплатнонедорогой веб хостинг на SSD Глухов.Ком
Добавить комментарий