Глухов без цензуры
Опрос посетителей
Вы убираете за своей собакой на улице?

Чи беззахисні селяни перед диктатом аграріїв-латифундистів?

Чи беззахисні селяни перед диктатом аграріїв-латифундистів?

Охтирський міськрайонний суд Сумської області вирішив розірвати договори оренди земельної ділянки одного з мешканців с. Грінченкове з місцевою агрофірмою, яка заборгувала родині селян арендну плату за багато років. Зневірені люди напередодні звернулися по допомогу до «Українського об’єднання патріотів — УКРОП», чия юридична служба довела справу у суді до перемоги.
За словами позивачів, сім років тому вони гостро потребували коштів, тож звернулися з проханням про позичку до керівника агрофірми «Десна» Олександра Кужеля. «Він дав нам 42 тисячі гривень на п’ять років, а ми віддали йому всі документи на землю. Через термін, про який ми домовились, ми гроші віддали. Пройшло вже сім років, а документи нам не віддали», — розповідає Галина Гейко. Жінка каже, що при цьому родина не отримувала й арендну плату за землю з 2009 року по теперішній час.
Чи беззахисні селяни перед диктатом аграріїв-латифундистів?

«Охтирський районний суд відновив порушене право мешканців Охтирського району, стягнув орендну плату та розірвав договора оренди земельної ділянки з місцевою агрофірмою. Ми вважаємо, що винесене рішення є повністю законним та обґрунтованим, в зв’язку з тим, що орендна плата в сумі 3 відсотки навіть не виплачувалася з 2009 року по теперішній час, хоча ми знаємо, що зараз землю залюбки візьмуть і под 12% і під 15%», — коментує рішення суду адвокат-укропівець Віктор Зацепін.
Голова УКРОПу Сумщини Владислав Луговий говорить, що уникнути проблем із агробізнесом дозволить створення сільськогосподарських кооперативів з обробітку земель. У селі Грінченкове така можливість з’явиться після виборів до ОТГ, а селяни, у тому числі родина Гейків, зможуть разом обробляти свої ділянки. У свою чергу, укропівці готові надати методологічну допомогу зі створення таких кооперативів.
«Існує і державна, і обласна програми сприяння створенню сільськогосподарських кооперативів, які дозволять людям спільно обробляти землю і мати зиск від своєї праці. Селяни не повинні бути заручниками великих агрофірм, таких латифундистів, які одноосібно диктують свої умови селянам», — говорить політик.

Источник: http://media.sumy.ua/chi-bezzahisni-selyani-pered-diktatom-agrariyiv-latifundistiv.html?_utl_t=fbскачать dle 10.5 бесплатнонедорогой веб хостинг на SSD Глухов.Ком

Обсудить на форуме
Добавить комментарий
Личный кабинет
Реклама