Глухов без цензуры
Опрос посетителей
Вы убираете за своей собакой на улице?

ПРОФСПІЛКА ВВАЖАЄ ЛИСТ МОН ЩОДО ЗАРПЛАТ НЕЗАКОННИМ

ПРОФСПІЛКА ВВАЖАЄ ЛИСТ МОН ЩОДО ЗАРПЛАТ НЕЗАКОННИМ

У ЦК Профспілки працівників освіти і науки заявляють, що Міністерством освіти знівельовано рішення уряду про збільшення на 10% схемних посадових окладів при визначенні розмірів їх підвищення за умовами праці. Про це йдеться у зверненні профспілки до міністра освіти Лілії Гриневич, з посиланням на лист МОН № 1/9-64 від 30 січня 2018року.

Зокрема, Профспілка працівників освіти і науки вимагає відкликати зазначений лист, в якому, як зазначають автори звернення, порушено вимоги урядової постанови № 22 про підвищення на 10% посадових окладів педагогічних працівників, оплата праці яких здійснюється за рахунок освітньої субвенції, при визначенні розмірів інших підвищень.

«Цим листом порушено вимоги пункту 1 постанови № 22, яким установлено, що визначені у додатку 2 до постанови КМУ № 1298 посадові оклади (ставки заробітної плати) підвищуються з 1 січня 2018 року на 10%», – наголошують у профспілці.

Додатком 2 зазначеної постанови затверджено Схему тарифних розрядів посад педагогічних та інших працівників. Тобто, визначені за цією Схемою тарифних розрядів розміри посадових окладів та ставок заробітної плати педагогічних працівників, що збільшені на 10% відповідно до постанови уряду № 22, є такими схемними, «базовими» посадовими окладами (ставками заробітної плати), від яких мають визначатися всі інші виплати.

«Застосовуючи норми пункту 5 відомчого наказу № 557 про визначення абсолютного розміру кожного підвищення без урахування іншого, зокрема за звання «учитель-методист», «старший учитель», за роботу в гімназіях, ліцеях, школах-інтернатах, зокрема спеціальних та для дітей-сиріт тощо, міністерством знівельовано рішення Уряду про збільшення на 10% схемних посадових окладів при визначенні розмірів їх підвищення за умовами праці», – йдеться у зверненні профспілки до міністра освіти.

За підрахунками Профспілки працівників освіти і науки, вчитель та викладач гімназії чи ліцею, зокрема вищого професійного, який має вищу категорію та педагогічне звання «учитель-методист» чи «викладач-методист», втрачає за визначеним міністерством механізмом обчислення заробітної плати, лише на розмірі ставки заробітної плати 107 грн, а з урахуванням надбавок і доплат за інші види педагогічної роботи понад 220 грн на місяць та понад 3100 грн на рік.

Вчитель такої ж кваліфікації, який працює у сирітській школі-інтернаті, втратить понад 400 грн на місяць та понад 5600 грн на рік.

Зважаючи на норми частини 2 статті 2 закону «Про освіту», якою встановлено, що листи, інструкції, методичні рекомендації та інші документи не можуть встановлювати правові норми, у Профспілці працівників освіти і науки звернулись до міністра освіти з проханням відкликати лист міністерства від 30.01.2018 № 1/9-64, яким знівельовано ініціативу, спрямовану на підвищення розмірів посадових окладів та ставок заробітної плати вчителів та інших педагогів, шляхом просування їх на один тарифний розряд ЄТС.

Источник: http://www.ukr.life/uk/osvita/profspilka-vvazhaye-list-mon-shhodo-zarplat-nezakonnim/скачать dle 10.5 бесплатнонедорогой веб хостинг на SSD Глухов.Ком

Обсудить на форуме
Добавить комментарий
Личный кабинет
Реклама