Глухов без цензуры
Опрос посетителей
Вы убираете за своей собакой на улице?

Медики про підписання угод із пацієнтами: “як ступінь ожиріння балерини – балерина є, жиру нема”

Медики про підписання угод із пацієнтами: “як ступінь ожиріння балерини – балерина є, жиру нема”

Розрив шаблону: міністр у Фейсбуці розповідає про грандіозний початок кампанії з вибору лікаря, у Глухові ламають голову, як це втілити в життя без необхідних наказів МОЗ

У понеділок, 2 квітня, ніби стартувала кампанія «Лікар для кожної сім’ї», принаймні про це повідомила в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун на сторінці у ФБ. За її словами, українці можуть вільно обрати лікаря. Варто лише переконатися, що медзаклад зареєстрований у системі «Електронне здоров’я», про це засвідчить спецналіпка на дверях.
Ми вирішили перевірити її слова, тому звернулися до Глухівського ЦПМСД. Хоч на дверях наліпки не побачили, все ж знаємо, що і міський, і районний центри уже внесені в електронну систему. Але у реєстратурі нам пояснили, що поки старт цієї кампанії у Глухові відклали, і запросили прийти десь у липні.
– Ми практично готові розпочати підписувати декларації, але чекаємо відповідних розпоряджень з обласного управління, – пояснює керівник Глухівського ЦПМСД Лариса Федоряко.
Ще 15 березня головні лікарі первинки відповідали на наш офіційний запит, чому не зможуть підписувати договори з 1 квітня. Але 28 березня Супрун (знову у Фейсбуці) поділилася новиною: «Уряд прийняв низку актів, які стануть фундаментом для трансформації системи охороні здоров’я...Уся нормативна база для підписання декларацій – готова».
Закралась думка: може, у Глухові навмисно гальмується початок національної кампанії? Але і головний лікар районного ЦПМСД продовжує наполягати, що і досі не вистачає законодавчих актів.
– Ми можемо зареєструвати пацієнта в тестовому режимі хоч зараз. Але хто візьме на себе відповідальність, що завтра інформація не гулятиме в Інтернеті? Крім того, це буде така собі перевірка програми, не більше. Хоч міністр говорить про початок кампанії з трибуни, все ж офіційного документу, на підставі якого ми маємо реєструвати пацієнтів в електронній системі, немає, - пояснює Олександр Тюльпа.
Ми вирішили дізнатися, як йдуть справи у сусідніх містах. У Кролевці та в Шостці поки усіх бажаючих, можна сказати, беруть на олівець, у Путивлі реєструвати ще теж не починали. У Сумах до кампанії приєднався тільки центр ПМСД №3, усі інші планують не раніше липня. Зайшли в інтернет, читаємо, що «у Львові процес відклали».
– Електронна система – злочинно недбала і небезпечна, – коментує запит «Недели» незалежний експерт, президент Всеукраїнської Ради Захисту прав та безпеки пацієнтів Віктор Сердюк. – На сьогоднішній день немає жодного документа, що регламентує діяльність системи e-Health, крім роз'яснень і заяв з боку Міністерства охорони здоров'я. Тому зараз потрібно проводити юридичні консультації, щоб не помилитися і дотриматися законодавства.
Знаєте, цікаво виходить: міністр стверджує, що система заключення угод з лікарем працює, як серце у космонавта. На місцях беруться за голову і приблизно оцінюють стан справ як ступінь ожиріння балерини – балерина є, жиру нема. Пані в.о. міністерка, щоб бути ближчою до народу, знову робить заяву у соцмережі, мовляв, «за останні дні отримуємо звернення громадян, що в деяких медзакладах їм відмовляють у вільному виборі лікаря», і наголошує, що відмовити можуть тільки у двох випадках: якщо заклад ще не підключений до електронної системи та якщо усі лікарі набрали оптимальну кількість пацієнтів. А далі Супрун дає пораду обрати інший медичний заклад, у якому «не будуть намагатися порушувати ваші права, встановлені законом».
Пробачте, який інший заклад у Глухові, Путивлі, Ямполі? Невже міністр не знає реального стану областей і районів? Вона ж не в інший магазин за хлібом послала...
Втім, за кадром лишається основне: у такому стані роздвоєної свідомості більшості із простих пацієнтів легко видати процес укладання угод з лікарем, заповнення декларацій за саму медреформу, суттю якої має бути покращення лікування пацієнтів.

Аліна Степанова

Источник: Неделяскачать dle 10.5 бесплатнонедорогой веб хостинг на SSD Глухов.Ком
Добавить комментарий