Глухов без цензуры
Опрос посетителей
Вы убираете за своей собакой на улице?

Маніпулятор. Наскільки коректно Арсен Аваков використовує дані

Маніпулятор. Наскільки коректно Арсен Аваков використовує дані

Перевірити слова одного з найвпливовіших політиків України досить складно: Аваков часто пише у своєму Facebook, але це переважно або суб’єктивні судження, або дані, яких немає у публічному просторі. Найчастіше міністр внутрішніх справ помиляється, коли йдеться про опитування щодо довіри до силовиків.

У квітні міністр дав інтерв’ю виданню Liga.net та виступив на Безпековому форумі, де виклав декілька фактів, що базувалися на загально відомій статистиці. VoxCheck скористався можливістю перевірити ці висловлювання. Із 8 тверджень правдивими виявились 4.

Про кількість розкритих вбивств

ПРАВДА

«Возьмем самый жесткий параметр – количество умышленных убийств и их раскрываемость, потому что тут ничего нельзя приписать, труп, простите, не нарисуешь и не сотрешь. В 2017 году количество умышленных убийств сократилось на 10% по сравнению с предыдущим годом (с 1726 до 1551), это наименьший показатель за последние годы. Раскрываемость по этому типу преступлений составляет 89% (в 2016 году была 83%)»

Аваков посилається на інформацію, оприлюднену заступником голови Нацполіції Вячеславом Аброськіним. Відповідні дані оприлюднювались і на сайті Нацполіції.

Генеральна прокуратура дає схожі дані, хоча вони не співпадають повністю зі статистикою МВС. 2017 року ГПУ зафіксувала 1564 очевидних умисних убивства – див. 4.1 вкладка, 24 рядок у статистиці ГПУ. У ГПУ є також інша категорія «умисне вбивство» – до неї потрапляють смерті з підозрою на вбивства; таких минулого року було більше 5000. На жаль, відповідних даних за 2016 рік ГПУ не надає.

У 2017 році відсоток справ, доведених до кінця, був 68,7% (у статистиці це всі стовпці, крім графи «кримінальні правопорушення, у яких на кінець звітного періоду рішення не прийнято»). Тоді як Аваков та МВС говорять про 89% розкриття.

Можливо, розбіжності у даних МВС та ГПУ пов’язані з тим, що ГПУ надає статистику строго за звітний період – і таким чином у направлені до суду справи не потрапляють ті злочини, які були скоєні у минулі роки.

Про кількість викрадень авто

ПРАВДА

«Еще один яркий, к примеру, показатель качества работы полиции – сокращение количества угонов авто: 2016 год – 12105 случаев, 2017 год – 8824, то есть сокращение на 27%.»

У 2017 році, згідно з даними ГПУ, було зареєстровано 9 018 проваджень за ст.289 КК – незаконне заволодіння транспортним засобом. У 2016 році таких було 12 205. Зниження – на 26%. Тоді як у 2015 та 2014 роках показник був подібний до 2016.

Про довіру до правоохоронних органів у 2013 році

МАНІПУЛЯЦІЯ

«По статистике на конец 2013 года уровень доверия к правоохранителям достигал нижней граничной отметки 0,8% – это чтобы было понятно, откуда мы начинали.»

Арсен Аваков, найімовірніше, посилається на дослідження Інституту соціології НАН України. Але 0,8% – це кількість тих, хто повністю довіряв міліції у 2013 році. Ще 6,3% переважно довіряли їй, отже, загальний рівень довіри був 7,1%.

Причому міністр потім в інтерв’ю саме так і рахує довіру до теперішнього МВС.

До того ж, є інші дослідження – наприклад, Фонду Демініціативи. Те опитування проводилося в грудні 2013 року, і згідно з ним загальна довіра до міліції склала 22%.

Про довіру до правоохоронних органів зараз

ПРАВДА

«Согласно данным Центра Разумкова (март 2018), доверие граждан по подразделениям МВД: Нацгвардия – 52%, ГСЧС – 50%, Госпогранслужба – 46%, Нацполиция – 39%, Департамент патрульной полиции – 40%.»

Дані Центру Разумкова процитовані правильно. Єдине, що дослідження датоване жовтнем 2017, а не березнем 2018.

Про довіру до органів МВС в 2013 році

НЕПРАВДА

«Уровень доверия к этим же дефинициям (до органів МВС) на уровне 2013-го года был от 1% до 5%.»

Як ми писали вище, рівень довіри до органів МВС у 2013 році був вищим, ніж каже Аваков. Про це свідчать опитування як Інституту соціології НАНУ (7,1%), так і Фонду Демократичні ініціативи(22%).

Про довіру до МВС та політиків

МАНІПУЛЯЦІЯ

«Эти цифры очень высокие (йдеться про довіру до Міністерства внутрішніх справ – ред). Ни один политик не может похвастаться таким рейтингом доверия.»
Маніпулятор. Наскільки коректно Арсен Аваков використовує дані

Слайд з виступу Арсена Авакова на Безпековому форумі

У цій цитаті Аваков змішав дані різних соцопитувань – причому на користь МВС. На слайді Арсен Аваков демонстрував показники довіри з дослідження Центру Разумкова. Серед усіх органів МВС найнижчий рівень довіри був у Нацполіції – 39%. У Нацгвардії, ДСНС, Держприкордонслужби показники довіри вищі та співпадають із тими, що указані на слайді. Водночас це дослідження не містить даних за довірою до окремих політиків.

Рівень довіри до політиків є в опитуванні фонду Демініціативи. Згідно з ним, серед політиків найвищий рівень довіри у Анатолія Гриценка – 28,6%. При цьому за цим же опитуванням поліції довіряють 21,7%, а не 39% – тобто менше, ніж Гриценку.

Про надійність поліції

ПРАВДА

«А согласно ежегодному отчету Института Фрейзера, показатель «надежность полиции» за период 2016-2017 возрос в 1,5 раза»

Даний показник справді зріс з 2,75 в рейтингу 2016 року до 4,2 в рейтингу 2017 року. Варто зазначити, що в цих доповідях аналіз стосується 2014 та 2015 років відповідно. Але зростання в рейтингу відбулося на тлі реформи поліції, тому ми вважаємо, що Аваков каже правду. Водночас буде цікаво дізнатися, якими будуть показники надійності поліції у наступні роки.

Про корупцію в рядах поліції

НЕПРАВДА

«В среднем, каждые два дня по подозрению в коррупции или должностных правонарушениях задерживается сотрудник полиции – это около 200 человек в год. Много или мало? Если сравнить с 2010-м годом – разница в 30 раз!»

Даних щодо затриманих працівників поліції за2017 рік у вільному доступі немає. Однак за 9 місяців 2017 року у зв’язку з корупцією було засуджено 110 та накладено штраф на 42 працівників поліції та інших структур МВС. Тобто названа міністром цифра цілком може відповідати дійсності.

Водночас 2010 року за корупційні правопорушення було накладено стягнення на 197 працівників системи МВС. У той час як за словами Авакова їх повинно бути менше 10 за весь 2010 рік. Відповідно жодної 30-кратної різниці насправді немає.

Яр Батог, молодший аналітик VoxCheck; опубліковано на сайті проекта VoxUkraine

Источник: https://antikor.com.ua/articles/240063-manipuljator._naskiljki_korektno_arsen_avakov_vikoristovuje_daniскачать dle 10.5 бесплатнонедорогой веб хостинг на SSD Глухов.Ком

Обсудить на форуме
Добавить комментарий
Личный кабинет
Реклама