Глухов без цензуры
Опрос посетителей
Вы убираете за своей собакой на улице?

Рахункова палата звернулася до НАБУ щодо зловживань в МОЗ

Рахункова палата звернулася до НАБУ щодо зловживань в МОЗ

2 млрд. гривень виплатила Україна за останні роки для лікувння наших громадян в закордонних клініках. Наскільки ефективно використані кошти – перевіряла Рахункова палата за моїм повторним запитом.

За результатами проведеного аудиту Рахункова палата визначила, що рекомендації, надані профільному міністерству щодо створення прозорих умов роботи протягом двох років та ефективного використання бюджетних коштів по програмі лікування за кордоном практично не виконані та звернулася до НАБУ з інформацією при виявлені факти, що містять ознаки кримінальних правопорушень.

Так, при лікуванні українців за кордоном двосторонні угоди з лікувальними закладами як два роки тому, так і зараз – не укладалися. Вартість послуг жодними розрахунками не підтверджена, а ціновий аналіз при виборі медичних закладів не проводився. Фактично, МОЗ перераховував закордонним клінікам нічим не обгрунтовані суми на лікування.

За попередньою інформацією 25% всіх, хто були направлені на лікування за державні кошти – померли. Одночасно в звіті про виконання паспорту бюджетної програми за 2016 рік МОЗ записав, що 98% хворих за результатами лікування за кордоном покращили своє здоров’я.

Гроші закордонним клінікам МОЗ перераховував авансом, що не передбачено Постановою Кабміну №117, яка регулює подібні питання. В результаті деякі клініки майже два роки користувалися бюджетними коштами України на власний розсуд, не надаючи жодних послуг українцям.

Загалом, за оцінками Рахункової палати, з майже 1 мільярда гривень, виділених за звітний період на лікування українців за кордоном, 286 мільйонів були використані “неекономно, неефективно і нерезультативно”. Побачимо, чи справді НАБУ не побоїться “касти недоторканих” і чи понесуть, нарешті, ті керівники, які відповідальні за зловживання, належну відповідальність.

Ольга БОГОМОЛЕЦЬ

Источник: http://uainfo.org/blognews/1528440825-rahunkova-palata-zvernulasya-do-nabu-shchodo-zlovzhivan-v-moz.htmlскачать dle 10.5 бесплатнонедорогой веб хостинг на SSD Глухов.Ком

Обсудить на форуме
Добавить комментарий
Личный кабинет
Реклама