Глухов без цензуры
Опрос посетителей
Вы убираете за своей собакой на улице?

На Сумщині у відділах соцзахисту – величезні черги за субсидіями

На Сумщині у відділах соцзахисту – величезні черги за субсидіями

До 1 травня поточного року, коли в силу вступила Постанова №369 про перепризначення субсидій, на Сумщині цю допомогу від держави отримували 294 тисяч домогосподарств області – це 65,9% від загальної їх кількості. Втім, за словами спеціалістів, тепер ця цифра може зменшитися вдвічі, через що в області вже зростає соціальна напруга.

«У нас завжди усі суттєві зміни приймаються у весняно-літній період, коли люди йдуть у відпустки, зайняті на городах, опалювальний сезон завершений і громадяни менше турбуються про субсидію, – говорить заступник голови фракції ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ у Сумській обласній раді Микола Войтенко. – Але цього року сумчани розказують про жахіття, які творяться в соцзахисті стосовно переоформлення субсидій. Страшенні черги, масові відмови. Це при тому, що середній розмір призначеної субсидії на одну сім’ю торік становив 926 грн, цього року – 256 грн. І навіть цієї мізерної суми люди можуть позбутися».

Заступник директора департаменту соціального захисту населення Сумської міськради Ірина Лагіренко говорить, що основна категорія у черзі, це люди, які отримували субсидію, де в сім`ях хтось фактично не проживав. Таких родин в обласному центрі 9 тисяч і, звичайно, їм треба прийти і підтвердити право на оформлення субсидії самостійно.

Є багато й інших змін, що прописані у Постанові №369 і які можуть позбавити населення субсидованої допомоги. Згідно із нею фінансову допомогу втрачають безробітні, заробітчани, власники нових автомобілів або великих квартир чи будинків, орендарі помешкань, на які оформлені субсидії. Із початку травня ті, хто в зоні ризику, наново заповнюють декларації.

«Це просто знущання над людьми, – обурюється Микола Войтенко. – Наша політична сила вимагає, аби тим громадянам, що вже отримували субсидію, її було перепризначено автоматично. Люди доведені до зубожіння і отримання для них субсидії – єдина можливість хоч якось вижити і не накопичувати борги за комуналку. Водночас ми не перестаємо наголошувати на зменшенні тарифів, піднятті зарплат і пенсій, оскільки за ці копійки, які отримують наші громадяни і, тим більше – пенсіонери, жити не можна. Якщо дати людям гідне матеріальне забезпечення і зменшити тарифи, то й субсидії можна відмінити».

Фото: FB Семенченко Наталия

Источник: http://debaty.sumy.ua/news/na-sumshhyni-u-viddilah-sotszahystu-velychezni-chergy-za-subsydiyamy/скачать dle 10.5 бесплатнонедорогой веб хостинг на SSD Глухов.Ком

Обсудить на форуме
Добавить комментарий
Личный кабинет
Реклама