Глухов без цензуры
Опрос посетителей
Вы убираете за своей собакой на улице?

На Сумщині за півроку скасують закупівлю молока другого сорту від населення


Нові стандарти для молока. За півроку скасують закупівлю молока 2 сорту від населення. Зробити це мали з 1 липня цього року за договором про Асоціацію з ЄС. Втім 27 червня наказом українського центру проблем стандартизації дату відтермінували – до 1 січня 2019 року. Що це значить для власників корів – далі в сюжеті.

Тетяна Кошелева має 1 корову та теля. Щодня збирає близько 18 літрів молока.
“А що робити будемо, 1 корову тримати, на базар здавати будемо, сир робити будемо, для себе. Погано буде, але нічого не зробиш. Люди здають молоко, бо копійка кожному треба”, – розповідає мешканка села Юр’єве Тетяна Кошелева.

На Сумщині утримують 79 тисяч корів, 44 тисячі з них – у домашніх господарствах. Таку статистику мають в департаменті агропромислового розвитку області. За новим стандартом, молоко ділитиметься на Екстра, вищого сорту, Першого та другого. Останній сорт – це молоко від населення.
“Воно буде прийматися, але буде прийматися тільки за своїми показниками і буде другого сорту.вимога є така – молоко не повинно мати контакту з навколишнім середовищем, уникнення бактеріального забруднення – це два основні моменти, через які населення не може реалізовувати те молоко. Бо при температурі 6 градусів повинно молоко бути охолоджене на протязі 18 годин, на 4 градуси – повинно охолоджуватися на протязі 24 години”, – каже Олександр Шовкун, заступник директора ДП “Сумистандартметрологія”.

Наразі в області середня ціна прийому молока 3, 60 за літр. Від підприємств – 7-8 гривень, говорить Олександр Маслак.
“Це не впливатиме на ситуацію, яка склалася сьогодні щодо закупівлі молочної сировини господарствами від населення. Підприємства і надалі будуть закуповувати сировину, використовувати перевиробництво молочної продукції”, – каже Олександр Маслак, директор департаменту агропромислового комплексу Сумської ОДА.

“Якщо молоко буде кращої якості – воно повинно коштувати дорожче, але його переробка є менш затратною, і на ціні готового продукту це не повинно відобразитися. На загальному ринку молока другого сорту – 25 відсотків. Це від того молока, що офіційно йде на переробку. Якщо подивимося скільки виробляється молока в приватному секторі, а майже все воно другого сорту – то це 70 відсотків”, – каже Олена Жупінас, керівниця проекту асоціації виробників молока “Гуртовий збут молока”.

Людям керівниця проекту Асоціації виробників молока радить згуртовуватися в кооперативи. В бюджеті на 2018 рік закладено 1 млрд грн на розвиток малих фермерських господарств

Источник: http://tv.sumy.ua/na-sumshhyni-za-pivroku-skasuyut-zakupivlyu-moloka-drugogo-sortu-vid-naselennya/скачать dle 10.5 бесплатнонедорогой веб хостинг на SSD Глухов.Ком

Обсудить на форуме
Добавить комментарий
Личный кабинет
Реклама