Глухов без цензуры
Опрос посетителей
Куча споров вокруг памятника Ленину и того что с ним делать, может надо придумать альтернативу?

Нова українська школа: поки без букварів, але з повним комплектом дидактичних матеріалів та наочностей

Нова українська школа: поки без букварів, але з повним комплектом дидактичних матеріалів та наочностей

«Дітки, у кого гарний настрій сьогодні, – плесніть у долоньки над головою. А згадайте, як ви поспішаєте до школи? Давайте вивчимо маленький віршик про те, хто нам трапляється по дорозі», – так розпочинається день восьми першокласників Полошківського НВК, куди ми приїхали подивитись, як влаштували новий освітній простір. Ці діти вже вчитимуться 12 років.
Вчитель початкових класів Валентина Михтуненко пояснює, що відповідно до методики Нової української школи, два тижні у першачків тривала адаптація. Тепер же починається букварний період, щоправда, наразі цих книг поки у перших класах України немає. Вчителька буде використовувати мультимедійну дошку, а також роздруковувати потрібний матеріал. Для цього в кабінеті є принтер та ноутбук. Інтерактивна дошка дуже виручає, адже на ній можна не лише писати та малювати різними кольорами, а й демонструвати презентації, різні фільми і мультики, готувати музичні і фізичні розминки. Вчилися на сучасному обладнанні працювати у Сумському інституті післядипломної освіти.
На уроці образотворчого мистецтва дуже зручно користуватися фліпчартом – це магнітна дошка, на якій можна писати різнокольоровими маркерами. Ми якраз застали, як пані Валентина навчала дітей малювати дерево. Після цього школярі утворили справжній оркестр за допомогою різноманітних іграшкових інструментів, а ще продемонстрували імпровізований театр з пальчиковими ляльками. Взагалі, забезпеченість першого класу наочністю просто вражає. Наприклад, є гербарій диких, лікарських та отруйних рослин, зібрані зразки корисних копалин, різних видів тканин, овочі та фрукти. Вчителька з гордістю дістає і показує мікроскоп. Усе це закупили цьогоріч. У двох великих пакетах зібрані комплекти конструкторів «Лего», ними користуються на уроках, наприклад, на математиці складають фігури, на письмі – букви, або ж просто граються під час перерви. У класі є живий куточок, міні-бібліотечка. Кімната виглядає затишною, на підлозі лежить новий килим.
– До старту Нової української школи готувались заздалегідь. Цього року про нас дуже гарно подбали. Директор «Велетня» Надія Вайло зробила у кабінеті капітальний ремонт, районний відділ освіти закупив меблі, мультимедійну дошку, принтер, ноутбук та усі необхідні дидактичні матеріали. З дня на день мають прийти нетбуки для кожної дитини, – розповідає директор Олександра Євтушенко.
У кожного учня, як і вимагається за концепцією, одномісна парта, яка «росте» разом з дитиною. Столи стоять півколом. Можна сидіти і лежати на килимі. Є так званий куточок усамітнення, де стоїть м’яке крісло-вовк. Пані Валентина розповідає, що туди діти сідають дуже рідко. Не виникає такої потреби, якщо урок цікавий та динамічний. До речі, відповідно до затвердженого стандарту початкової школи, викладач може працювати за власною навчальною програмою.
Методики ж викладання наближені до ігрових, перший рік оцінок нема, на другий – теж може не бути, успішність дітей не оголошують привселюдно, писати починають олівцем, ніяких виправлень червоною пастою. Школярам за новими правилами можна під час уроку ходити, бути розкутими, не притримуватись залізної дисципліни, що дуже хвилювало батьків: чи не буде хаосу?
– Є такі поняття, як правила і рутини. Ось одна з них – це рутина переміщення. Я розповідаю, що ходити на уроці усім одночасно не потрібно. Якщо хтось хоче водички, можна підняти руку та сказати. Тоді підійти до полички та налити стільки, скільки можеш випити. Таким чином хаосу на уроках немає.
Щоправда, не усі рекомендації приживаються. Наприклад, за задумом, вчитель – це партнер, тому його можна називати просто на ім’я. Проте Валентина Степанівна, як і практично усі педагоги району, поки до таких змін не готова. Каже, що все ж для українців це звичайна форма звертання, прояв поваги до старших. Навіть у дитячих садочках вихователя звуть на ім’я та по батькові.
Всі ці видимі зміни покликані, за задумом МОН, вже за десять років зробити в Україні якісно нову школу, яка буде орієнтована не на накопичення теоретичних знань, а на розвиток компетентності кожної дитини, тобто практичного застосування вмінь.

Аліна Степанова

Источник: https://nedelya.info/news/item/8370-pershoprokhidtsi-nushскачать dle 10.5 бесплатнонедорогой веб хостинг на SSD Глухов.Ком

Обсудить на форуме
Добавить комментарий
Личный кабинет
Реклама