Глухов без цензуры
Опрос посетителей
Вы убираете за своей собакой на улице?

Тридцять сортів конопель. Як працює і які проблеми має Інститут луб'яних культур у Глухові

Тридцять сортів конопель. Як працює і які проблеми має Інститут луб'яних культур у Глухові

Олег Примаков впевнений, що легалізувати наркотичну коноплю немає потреби


Інститут луб'яних культур Національної академії аграрних наук розташований у Глухові Сумської області. Наукова дослідна станція вирощує льон і коноплі. В установі створено 30 різних сортів. Інститут, якому майже 100 років, створює однодомні види конопель, тобто ті, які мають квітки чоловічої і жіночої статей. Такі культури є економічно вигідними.

В інтерв'ю Радіо НВ науковець та завідувач відділу маркетингу Інституту луб'яних культур НААН у Глухові Олег Примаков розповів, чому коноплі без вмісту наркотичних речовин кращі для виробництва одягу та про підхід до легалізації маріхуани.

Коли інститут почав мінімізувати вміст наркотичних речовин?

У 1961 році була ухвалена конвенція ООН, в якій йдеться, що коноплі є наркотичною речовиною. Перед науковцями постало завдання створити сорт коноплі із мінімальним вмістом наркотичних речовин. Процес схожий на створення комп'ютера. Перший сорт, який був більш-менш без наркотичних речовин, вивели у 1985 році.

Що мається на увазі під “більш-менш наркотичний” ?

Є певні ознаки стабільності вмісту наркотичних речовин. Ознака однодомності повинна залишатися у наступних поколіннях цієї рослини. У процесі селекції з кожною популяцією кущів непотрібну мутацію видаляли, і сорт стабілізувався. Це дуже кропітка, складна, але цікава робота.

Це було у радянські часи. А тепер що?


Коли Україна стала незалежною, розвиток інституту уповільнився. Все залежало від фінансування. Зараз інститут також займається виведенням медичного виду конопель. Створення медичних сортів може затягнутися до 10 років. Щодо бюджетного фінансування – ситуація песимістична, тому працюємо на фанатизмі.

Невже взагалі не фінансують? Коноплі - одна з традиційних українських культур


Таке враження, що наука сьогодні не потрібна Україні. Принаймні такий висновок можна зробити із фінансового забезпечення та зарплати науковців.
А глухівська міська влада якось допомагала?

Ми не підпорядковуємося місту. Наша цінність в іміджі для маленького містечка. Тому влада співпрацювала з інститутом, але фінансової допомоги не надавала. Нам не потрібні поради, що нам робити, нам потрібне фінансування. В інституті є найбільше ядро інтелектуального потенціалу нашого міста.

А на що вам не вистачає?

На все. Від принтерного паперу до сучасних тракторів. Ми використовуємо трактор МТЗ-80, якому вже понад 30 років. Це наш біль. Всі це розуміють, але нічого змінити не можуть. Науковці нашого інституту брали участь у конкурсі серед наукових установ інженерного спрямування і створили машину для збирання цукрової тростини на Кубі.

Щодо створення безнакортичного сорту, то яке в нього майбутнє?

Нові безнаркотичні сорти - це Вікторія, Ніка, Гляна, глухівський сорт 51. Вони більш адаптивні до сучасних умов.

Ці безнаркотичні глухівські сорти - господарські чи медичні?

Це все технічні коноплі. У нас немає медичних і наркотичних сортів. Селекцією конопель в Україні займаються й приватні компанії. Мені здається, такі сорти там винайдуть швидше, ніж у нас.

Навіщо створювати сорти без вмісту наркотичних речовин?


Завдання було поставлене ще у 1961 році, тому що коноплі були забороненою культурою, і щоб зберегти виробництво, необхідно було створити безнаркотичні сорти.

Наші пращури знали, що з конопель можна отримати багато продуктів. Ці рослини були у кожному дворі. Копонолі - це і волконо для виготовлення одягу, технічого волокна. Це взуття, їжа. Коноплі - це хімічна промисловість. Коноплі - це речовина для виготовлення легких, але міцних матеріалів. Це також будівельний матеріал, заміна важких деталей в автомобілебудуванні. Це практично безвідходна культура.

Наркотичні коноплі - це зовсім інший вимір. Наркотичні сорти конопель теж можуть мати таке застосування. Однак технічні коноплі мають порівняно високе стебло, з якого можна одержати волокно. Наркотичні ж мають відгалуження від стебла, тому є неефективними у виготовленні текстильної продукції.

Технічні коноплі мають порівняно високе стебло / Фото: Богдан Амосов / НВ

Як особисто ви ставитесь до легалізації марихуани? Загальновідомо, що деякі країни легалізували медичні сорти, а хтось - і так звані рекреаційні.

У деяких країнах негативне ставлення до конопель виникло через постанову ООН 1961 року. Культури треба розділити на два напрями: коноплі технічні як звичайна сільськогосподарська культура, і наркотичні, які відносяться для терапевтичних або лікарських методів.

У легалізації сьогодні немає потреби, тому що можна створити сорти коноплі зі зниженим вмістом ТГК (тетрагідроканабінолу), а також з підвищенням вмістом КБД (канабіноїдів), який відповідає за медичний напрямок. Канабіноїдів у рослині конопель від 100 до 400 найменувань. Потрібно досліджувати всі ці сполуки і використовувати для здоров'я людини.

А як коноплі використовуються у медичному напрямі?


Науковці кажуть, що канабіноїди дуже ефективно впливають на емоційний стан. Вони дозволяють людині психологічно розслабитись.

Є дослідження, які стверджують, що епілептикам канабіноїди дозволяють полегшити симптоми хвороби. Ці сполуки також дозволяють знімати больовий синдром після операції. Вони певною мірою дозволяють боротися з раковими пухлинами.

Що ви знаєте про останні дослідження канабіноїдів за кордоном?

У NASA розробили програму: беруть на орбіту деякі види конопель, щоб показати на генетичному рівні зміну канабіноїдних сполук в умовах невагомості.

Источник: https://nv.ua/ukr/ukraine/events/tridtsjat-sortiv-konopel-jak-pratsjuje-i-jaki-problemi-maje-institut-lubjanikh-kulturu-u-hlukhovi-2500477.htmlскачать dle 10.5 бесплатнонедорогой веб хостинг на SSD Глухов.Ком

Обсудить на форуме
Добавить комментарий
Личный кабинет
Реклама