Глухов без цензуры
Опрос посетителей
Вы убираете за своей собакой на улице?

Сезон ГРВІ в Глухові: до педіатрів і терапевтів черги, додому приїздить дільничний, без декларацій приймають усіх

Сезон ГРВІ в Глухові: до педіатрів і терапевтів черги, додому приїздить дільничний, без декларацій приймають усіх

ПЕРЕВАГА ЗА ПЕДІАТРОМ

Грип та ГРВІ в Глухові набирають оборотів, тож під кабінетами сімейних лікарів, терапевтів та педіатрів зараз аншлаги. Ми відвідали Глухівський міський центр медико-санітарної допомоги, аби самим побачити, як же працює заклад у такий напружений час. Так би мовити, протестувати реформу.
Поки очевидних змін нема. Під кабінетами багатолюдно, особливо вражає кількість дітей до педіатра. Хтось примудряється прошмигнути без черги, інші взивають до його совісті, діти плачуть, бігають, інші сплять на руках – нічого нового. 32-річна Оксана розповідає, що заключила декларацію своєї дитини з педіатром, який вів її раніше. Впевнена, що у нього практики з дітьми більше, ніж у сімейного лікаря. Каже, щоб не стояти у довжелезних чергах, приходила на минулому тижні до центру о сьомій вечора. Хоча навіть тоді до педіатра чекало мінімум п’ять чоловік.
Як зменшити черги? Рецепту нема, хоча багато хто був би радий талончикам, електронній черзі, будь-яким іншим механізмам розгрузки. Молоді батьки жартують, що треба заміряти рівень заторів через Інтернет, як на дорогах.

ЖИВА ЧЕРГА

Під дверима терапевтів теж нічого не змінилося: займай чергу, тебе оглянуть. Хто вже встиг заключити декларації, а це більше 50% глухівчан, тепер консультуються у своїх, інші йдуть, до кого хочуть. Приймають усіх. Щоправда всякчас нагадують, що потрібно заключити декларацію. Навіть озвучувалося, що з 1 січня без неї не приймуть.
Завідувач глухівським ЦПМСД Лариса Федоряко пояснює, що з 1 липня наступного року таким пацієнтам надаватимуть лише екстрену та невідкладну медичну допомогу, але їм ніхто не зможе відкрити лікарняний чи дати довідку. Та й зацікавленість в отри­манні коштів від держави на кожного пацієнта очевидна.

ХТО ПРИЇДЕ ДОДОМУ

80-річна Тетяна Петруковська теж чекає в черзі, вона вже давно заключила декларацію. Не дивлячись на свій поважний вік, жінка завжди намагається приходити на прийом сама, щоб «зайвий раз не турбувати медиків».
Викликати лікаря додому можна, подзвонивши до реєстратури. Але приїде не вибраний терапевт, а той, хто обслуговує вашу дільницю. Як пояснює Л. Федоряко, з нового року сімейного можна буде викликати, узгодивши це питання з ним особисто. Номер телефону вказаний у декларації, або ж його можна дізнатися в реєстратурі.

КАРТКИ, ЗНІМКИ, РЕЦЕПТИ

Як і раніше, лікар робить записи у звичайні зошити, рецепти теж виписують на папері. Адміністрація закладу стверджує, що розпочали підготовку до переходу на нову електронну систему. В базу даних кожного пацієнта будуть вноситися всі аналізи та обстеження вузькими спеціалістами.
Насправді, питань по ходу медреформи виникає багато. Наприклад, як отримати довідку від лікаря студенту, який приїхав на навчання з іншого міста, де у нього і підписана декларація?

Аліна Степанова

Источник: https://nedelya.info/news/item/8756-allo-likaryuскачать dle 10.5 бесплатнонедорогой веб хостинг на SSD Глухов.Ком

Обсудить на форуме
Добавить комментарий
Личный кабинет
Реклама