Глухов без цензуры
Опрос посетителей
Вы убираете за своей собакой на улице?

Глухівчани із платіжками «штурмують» контори: «Я таку чергу бачив у мавзолеї Леніна років сорок назад»

Глухівчани із платіжками «штурмують» контори: «Я таку чергу бачив у мавзолеї Леніна років сорок назад»

У Глухові з’явились мавзолеї — газове господарство та РЕМ: черги обурених платіжками людей туди з кожним днем зростають

Криза розуміння

Уже пройшла половина зимового субсидіального періоду, а плутанина з платіжками так і не розсмокталася. Знервовані люди ідуть у редакцію, щоб їм щось пояснили.

– Я ладу не можу дати! От дивіться, квитанція за тепло – стоїть лише графа «До сплати». У платіжці за газ, крім такої ж, значиться ще й рядок з сумою обов’язкового платежу, те ж саме і за електроенергію. Як мені діяти, що платити, чи додавати, чи віднімати? Це зовсім якийсь маразм, – жаліється 69-річна глухівчанка Наталя С.

Те, що надруковано в квитанціях, а особливо за газ та світло, дійсно не підлягає розумінню середньостатистичного громадянина. Не допомагають ні технічна освіта, ні вища педагогічна, ні колишні заслуги в математиці. Крім того, в багатьох за грудень виставлені за послугу суми, які зовсім не співпадають з реальністю. Є приклади, коли в людей, які навіть зовсім не користувались газом, виставлені великі рахунки. Тому мешканці змушені іти в контори. Особливо страждають жителі сіл, які прив’язані до рейсових автобусів.

— Я таку чергу бачив у мавзолеї Леніна років сорок назад. А сьогодні побував ще в двох мавзолеях – у газовому і в енергозбуті. Все так закручено, незрозуміло, здається, що це якась пекельна задумка, щоб швидше люди заплутались і їх позбавити субсидії, – висловлює думку 64-річний Дмитро Федорович.

Ускладнює ситуацію той факт, що ніхто не може дати одне універсальне пояснення для всіх.

Що стосується плати за газ для субсидіантів загалом, то газовики повідомляють, що, крім виставленої суми до сплати, громадяни повинні щомісяця погашати й обов’язкову частку. За словами представників «Сумигаззбут», які ведуть прийом у Глухові, якщо цього не робити, то накопичиться борг, і компанія має право не лише подати на відміну субсидії боржникові, а й відключити газ, попередньо повідомивши абонента. Натомість, коли додзвонились в обласну контору «Сумигаззбут», то там почули приблизно таке роз’яснення: «Ми своїм споживачам виставляємо плату за спожитий газ, у нас нема обов’язкового платежу. Що з ним робити – запитуйте в управліннях соцзахисту». Приблизно з таким же роз’ясненням не включають обов’язковий платіж до загальної суми ні в РЕМі, ні в водоканалі. Абоненти самі повинні додавати його, дізнавшись точну суму в УСЗН.

Що стосується теплового району, то в комунальному підприємстві пояснили, що людина повинна платити лише те, що вказано в квитанції, там уже врахований обов’язкова частка.

Обов’язковий платіж

Ми в черговий раз звернулись до соцпрацівників за роз’ясненнями. Як повідомила начальник УСЗН Глухівської РДА Ольга Дудкіна, громадяни, які отримують субсидію, відповідно до пункту 18 Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 р. № 848, повинні сплачувати обов’язкову частку платежу. Вона є індивідуальною і вираховується в конкретній ситуації окремо.

Наприклад, у повідомленні про призначення субсидії зазначено, що вартість спожитої послуги в межах норми становить 800 грн, субсидія – 580 грн, обов’язкова плата – 220 грн. Якщо домогосподарство за розрахунковий місяць використало електроенергію чи газ природний (далі – послуга) рівно на норму споживання, тобто на 800 грн, то необхідно сплатити обов’язкову частку 220 грн. А решта вартості послуги покривається нарахованою субсидією (580 грн).

У залежності від температурних умов споживання є меншим чи більшим за норму. Так, у разі, коли використання послуги в вартісному виразі є меншим за норму (800 грн), наприклад на 450 грн, але більшим за обов’язкову плату (220 грн) – необхідно сплатити обов’язкову плату (220 грн), а різниця – 230 грн (450 -220= 230), покривається субсидією. При цьому не використана сума субсидії залишається на рахунку субсидіанта і використовується ним при сплаті за послугу в наступних місяцях, коли споживання буде більшим за норму.

У разі використання послуги більше за норму (800 грн), наприклад на 1000 грн – необхідно сплатити обов’язкову частку (220 грн) та вартість послуги понад норму, тобто ще 200 грн (1000- 800= 200), всього 420 грн, за умови відсутності економії субсидії в попередніх місяцях. Зручніше, в даному випадку, розрахувати суму до сплати як різницю між вартістю послуги (1000) та сумою субсидії (580 ), отримуємо до сплати ті ж 420 грн.

Якщо ж вартість фактично використаної послуги менша за обов’язкову частку платежу (220), субсидіанти сплачують її фактичну вартість, тобто що спожили, за те і заплатили.

Як уже зазначено, сума житлової субсидії, яка не використана домогосподарством внаслідок економії, зараховується надавачем послуги на наступні розрахункові періоди протягом сезону призначення субсидії для оплати таких послуг. Надавачі послуг зобов’язані щомісяця відображати в платіжних документах субсидіантів розмір економії.

Источник: http://debaty.sumy.ua/news/gluhivchani-iz-platizhkami-shturmuyut-kontori-ya-taku-chergu-bachiv-u-mavzoleyi-lenina-rokiv-sorok-nazadскачать dle 10.5 бесплатнонедорогой веб хостинг на SSD Глухов.Ком
Добавить комментарий