Глухов без цензуры
Опрос посетителей
Куча споров вокруг памятника Ленину и того что с ним делать, может надо придумать альтернативу?

У списку нардепів, які вимагали скасування статті про незаконне збагачення, є і депутат від Сумщини

У списку нардепів, які вимагали скасування статті про незаконне збагачення, є і депутат від Сумщини

Вчора Конституційний суд визнав неконституційною і скасував статтю 368-2 КК, що передбачає покарання за незаконне збагачення. Ця стаття зобов’язувала держслужбовців давати пояснення про джерела їх доходів і доходів членів їх сімей. У разі, якщо чиновник не міг цього зробити, його повинні були притягнути до кримінальної відповідальності.

Серед 59 народних депутатів, які підписали в 2017 році представлення, на підставі якого прийняте вказане рішення, і депутат від Сумщини Ігор Молоток.

На думку Конституційного суду, ст. 368-2 КК порушує презумпцію невинуватості, доводити незаконність доходів повинна сторона звинувачення.

На думку головного редактора видання Цензор.нет Юрія Бутусова, тепер всі справи, відкриті проти чиновників за вказаною статтею, повинні бути закриті і здані в архів. Це, за його словами, стосується, в тому числі, проваджень проти міністра інфраструктури Володимира Омеляна, заступник голови СБУ Павла Демчини і заступника секретаря РНБО Олега Гладковського.

Тепер, вважає Бутусов, щоб повернути норму закону про незаконне збагачення, Рада повинна знову готувати законопроект і подавати його на розгляд.

«А приймуть такий законопроект тільки після наступних парламентських виборів. На весь цей час усі розслідування щодо незаконного збагачення закриті, все обнулено», – написав журналіст.

При цьому, зазначає він, після прийняття нового закону силовики будуть змушені по-новому проводити розслідування.

Разом з тим депутат з фракції Радикальної партії Ляшка Ігор Попов вважає передбачуваним рішення КС. На його думку, статтю 368-2 КК «неможливо застосовувати».

«За майже чотири роки по цій статті не винесено жодного вироку. Її просто неможливо застосовувати … Переважна більшість відкритих за цією статтею проваджень потім закривалися, статтю легше було використовувати для тиску на чиновника, ніж для доказу провини», – написав Попов в Facebook.

Источник: http://xpress.sumy.ua/news/ukraine/213494/скачать dle 10.5 бесплатнонедорогой веб хостинг на SSD Глухов.Ком
Добавить комментарий