Глухов без цензуры
Опрос посетителей
Вы убираете за своей собакой на улице?

У Глухові пенсіонери замість м’яса їдять курячі лапи, а смак справжнього масла вже зовсім забули

У Глухові пенсіонери замість м’яса їдять курячі лапи, а смак справжнього масла вже зовсім забули

БІЛЬШЕ РОЗМОВ, НІЖ ГРОШЕЙ

Останній місяць дуже голосно з усіх телеекранів звучала новина, що з березня підвищили пенсії. Представники уряду про це повідомляли з таким розчуленням, що з їх слів можна було зрозуміти: тепер пенсіонери заживуть! Так, середній розмір індексації по країні склав 516 грн. Але що таке середнє – це відомо. З цього приводу гуляє жарт у соцмережах: те саме, коли ти їси капусту, а хтось їсть м’ясо, а в середньому ви їсте голубці.
– Маю 37 років стажу, і Гройсман мені добавив всього 60 грн! Це просто глузування з людей. Навіщо повідомляти тоді про середній розмір, щоб пенсіонерів заводити в оману?! – обурюється в телефонній розмові глухівчанин Віктор Іванович.
А є багато випадків, коли пенсіонерам взагалі не добавили.
– От у мене – тракториста зі стажем 35 років – пенсія не зросла ні на копійку. Як отримував 1490, так і отримую. Це просто знущання над людьми, – розповідає пенсіонер Микола Петрович.

ПРО КУРЯЧІ ЛАПИ І ПОДЕРТІ ШКАРПЕТКИ

У центрі Глухова пробуємо поговорити з бабусями та дідусями про життя. І якщо на інші теми співрозмовники часто нічого не хочуть говорити, то ця проблема – дуже наболіла.

Ось 68-річна Наталія Сергіївна. Вона йде з м’ясного магазину. Жіночка, не соромлячись, показує кореспондентам сумочку.
– Як виживаємо, питаєте? А дуже просто! Ось гляньте, я купила курячі лапи. Думаєте, собаці? Ні, це моя стандартна покупка. Коштують усього 14 грн, з них варю суп, борщ, обсмоктую до кісточок. М’яса я не їла дуже давно. Забула вже й смак справжнього масла, купую невеликий кусочок спреду. Я дуже люблю шоколадну вафлю, то дозволяю собі з пенсії 200 грам, не більше. Виплата в мене мінімальна, велика частина з неї іде на ліки, – розповідає жінка.

Галина Тимофіївна оплачувала комуналку в банку. Говорить, що в цьому місяці трохи вдалось зекономити на субсидії, тому заощадила додаткові 300 грн. Планує їх витратити на віночки для могилок родичів.

– На фоні інших людей, мені, здається, ще гріх жалітись. Після добавки пенсія склала 1935 гривень. Але, повірте, це з нинішніми цінами – мізер. Продукти купляємо ті, що дешевші. Зазвичай для борщу беру свинячі кісточки, з них навар хороший. Одяг доношую ще той, який купляла, коли ходила на роботу. Я завжди дуже любила домашнє молочне, але дозволити тепер собі його не можу. Бо кіло сиру коштує 65 грн. Без нього прожити можна, а от без ліків – уже ні. Зізнаюсь чесно, намагаюсь по 200-300 гривень відкладати на чорний день. А звідки тоді родичам кошти брати? Та й у лікарню зараз не можна без грошей,– говорить пенсіонерка.

Володимира Степановича нам шукати не довелось. Він сам завітав у редакцію висловитись відносно «беспрєдєла».
– Я все життя пахав, ні дня без роботи. Загалом 43 роки стажу, працював і на пенсії декілька років за договором. І ось вам! Мені не добавили до пенсії ні копійки. Як було 1760 грн, так і залишилось. У дружини взагалі 1497 грн. У нас прописаний безробітний син, тому субсидії не маємо. Всю зиму економили на опаленні, жили з мінімальною температурою градусів 16-17, і то за лютий заплатили більше 2 тисяч. От нам на двох на місяць залишилось 1150 грн. Як хочеш – так і живи. Ми гіпертоніки, але щоб не вмерти з голоду, маємо тримати дачу. Про це соромно говорити, але буває, що шкарпетки діряві приходиться одягати, бо нові ні за що купити. Не життя – а виживання! – нервово розповів глухівчанин.

Пенсіонери зізнаються, що в основному одяг купують у секонд-хендах, що заздрять тим, кому трохи допомагають діти, що найбільше переживають, що не мають можливості порадувати онуків гостинцями. Про якісь подорожі, відпочинок тільки мріють. Але переживають за 40-50-річних.

«Наше покоління, кому зараз 60-70 років, хоч мінімальну пенсію має, а що будуть робити діти, яким на пенсію виходити років через 10? З жахом думаю, що доведеться з сином жити на мою пенсію, бо він офіційно працював тільки 11 років. Держава ж спочатку закрила всі заводи, відправила людей на заробітки, а тепер вимагає стаж», – роздумує Алла Федорівна.

СУМНА СТАТИСТИКА

У порівнянні з 2013 роком середня пенсія зменшилася зі 184 до 90 доларів. Компанія Research & Branding Group порівняла, наскільки інтенсивно українці економили 5 років тому і зараз, і прийшла до невтішних висновків. Виявилося, що зростання економіки і добробуту є хіба що в головах вищих чиновників, а реальна картина зовсім інша. Найголовніша стаття економії — одяг і взуття. Тільки, якщо 5 років тому на ній заощаджували 38%, то сьогодні – більше 60. Якщо 5 років тому про скорочення витрат на харчування говорили 37% опитаних, то зараз на їжі економить 41%.

Ольга Медвідь

Источник: http://debaty.sumy.ua/news/u-gluhovi-pensioneri-zamist-m-yasa-yidyat-kuryachi-lapi-a-smak-spravzhnogo-masla-vzhe-zovsim-zabuliскачать dle 10.5 бесплатнонедорогой веб хостинг на SSD Глухов.Ком

Обсудить на форуме
Добавить комментарий
Личный кабинет
Реклама