Глухов без цензуры
Опрос посетителей
Куча споров вокруг памятника Ленину и того что с ним делать, может надо придумать альтернативу?

НАШІ ЖИВІ ГЕРОЇ. Спецпроект від «НТ» +фото

НАШІ ЖИВІ ГЕРОЇ. Спецпроект від «НТ» +фото

Щороку їх стає все менше. Тож пам'ять про людей, які вибороли для нас Перемогу, має бути вічною. У Глухові сьогодні живуть ветерани, які
були безпосередніми учасниками бойових дій під час Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років. Про кожного з 21 героя ми згадуємо сьогодні і назавжди.


Василь Олексійович Хандурін, 1911 р. н.

На фронт пішов у липні 1941-го, в 30 років. Двічі був у таборі військовополонених, його змушували копати собі могилу. Воював на Першому Українському фронті. Звільняв Угорщину, Україну. Бойовими дорогами пройшов п’ять європейських держав. Перемогу зустрічав у Берліні. Нагороджений Орденом Вітчизняної війни І ступеня, Орденом «За мужність» ІІІ ступеня, медаллю «За відвагу» й ін.
Цього року Василю Олексійовичу виповниться 105.

Іван Семенович Мазур, 1918 р. н.

Воював на Ленінградському та Прибалтійському фронтах. Звільняв Ленінград, Ригу, Калінінград, Естонію. Нагороджений Орденами Вітчизняної війни, «За мужність», медалями «За відвагу», «За перемогу над Німеччиною у Великій Вітчизняній війні 1941-45 рр.» й ін.

Григорій Опанасович Зубков, 1918 р. н.

«Мне пришлось пройти дорогами войны с рассвета 22 июня 1941 до 9 мая 1945-го. С первого дня войны я был фронтовым шофером», - розповідає ветеран.
Григорій Зубков народився в селі Сопич. Згадує і битву під Москвою, і Орловсько-Курську дугу, і визволення Житомира, Хмельницького, Львова. Воював на Західному та Першому Українському фронтах.
Нагороджений Орденами Червоної Зірки, Вітчизняної війни ІІ ступеня, «За мужність», медаллю «За відвагу», 23 подяками від Головнокомандуючого й ін.

Олексій Никифорович Іванов, 1919 р. н.

Воював на Сталінградському фронті.
У своєму арсеналі має такі нагороди: Орден Вітчизняної війни, Б. Хмельницького, медалі «За бойові заслуги», «За перемогу над Німеччиною» та ін.

Ольга Олександрівна Музалевська, 1920 р. н.


Працюючи медичною сестрою, рятувала десятки солдат. Служила в евакогоспіталі в/ч 45513. За хоробрість і відвагу нагороджена Орденами Вітчизняної війни, «За мужність», медаллю «За перемогу над Німеччиною» та іншими ювілейними відзнаками.

Марія Лазарівна Деркач, 1921 р. н.

Із санітарною сумкою й автоматом вона здолала не одну тисячу кілометрів партизанськими стежками у складі Глухівського загону. Бойові дороги повели її від Уздиці через Україну, Брянські ліси, болота Білорусії. У 1943 році Марію Лазарівну випробувала доля в Карпатах.
Воювала в партизанському з’єднанні С. А. Ковпака. Та про партизанські походи говорить неохоче: «Завдання медсестри - рятувати поранених, виносити їх із поля бою…».
Нагороджена Орденами Червоної Зірки, Вітчизняної війни ІІ ступеня, «Партизан Вітчизняної війни», медаллю «За перемогу над Німеччиною».

Микола Дмитрович Білобаба, 1921 р. н
.

Розповідаючи про бойову молодість, ветеран напівсерйозно, напівжартома говорить, що багато разів був за крок від смерті, та йому просто щастило.
У серпні 1941 року пройшов бойове хрещення і був призначений командиром роти. Через рік став командиром батальйону стрілецького полку. Брав участь у Сталінградській битві й у розгромі фашистів під Корсунь-Шевченківським. Воював на Південно-Західному та Другому Українському фронтах.
Нагороджений Орденами Червоної Зірки, Вітчизняної війни та Б. Хмельницького.

Петро Євменович Сущенко, 1921 р. н.

Підполковник Сущенко захищав Вітчизну, воюючи на Південно-Західному фронті. Обороняв Київ. Був поранений. Три роки перебував у полоні в Німеччині.
Має в нагородах Ордени Вітчизняної війни, «За мужність», 20 медалей, у тому числі «За перемогу над Німеччиною», «За оборону Києва» й ін.

Володимир Михайлович Шебанков, 1922 р. н.

«…Я глуховчанин с отцовскими корнями россиянина. К началу войны поспел мой призывной возраст, и я, потеряв надежду учиться и иметь любимую работу, окунулся в водоворот войны.
Курс молодого бойца прошёл в учебном танковом полку. Окончив курсы с отличием, был оставлен в полку готовить для фронта механиков-водителей танков и самоходных артустановок. Только в 1943-м удалось попасть на фронт. Я рвался туда, чтобы отомстить за гибель отца. Боевое крещение прошёл под Корсунь-Шевченковским, где наши войска разгромили крупную группировку гитлеровцев. Затем мы освобождали многие города и села Украины», - вспоминает ветеран.
Воював на Першому та Четвертому Українських фронтах. Звільняв Кіровоград, Польщу, Чехословаччину.
Нагороджений Орденом Вітчизняної війни, медалями «За відвагу», «За бойові заслуги», «За звільнення Праги», «За перемогу над Німеччиною».

Федір Васильович Шкурко, 1922 р. н.

Підполковник. На жаль, через стан його здоров'я поспілкуватися з ветераном не вдалося.

Єфросинія Матвіївна Загородня, 1923 р. н.

Війна перервала роботу 18-річній медсестрі: 22 червня 1941-го їй вручили повістку для роботи у військовому госпіталі в Глухові. Згодом медперсонал і хворих евакуювали до Сталінграда, потім - до Алма-Ати. У січні 1945-го повернулася до рідного Слоута. Нагороджена Орденом «За мужність» ІІІ ступеня, Орденом Вітчизняної війни ІІ ст., медаллю «Захисник Вітчизни» й іншими ювілейними відзнаками.

Іван Максимович Бєляєв, 1924 р. н.

Підполковник Бєляєв воював на Кавказі, Північно-Кавказькому фронті. Нагороджений медаллю «За перемогу над Німеччиною у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 рр.», Орденом Великої Вітчизняної війни ІІ ступеня, Богдана Хмельницького й ін.

Григорій Данилович Пустинник, 1924 р. н.

Народився в с. Полошки. Призваний у військо в 19 років. Брав участь у боях на Першому Українському фронті, форсуванні річки Ельба, штурмі Праги та Кенігсбергу. Звільняв Польщу, Чехословаччину.
Має серед нагород Ордени Вітчизняної війни ІІ ступеня, Слави, медалі «За Кенігсберг», «За Перемогу».

Володимир Пилипович Дука, 1925 р. н.

У 19 років був призваний до лав Червоної армії. Воював на Другому Українському фронті. За рік служби встиг взяти участь у форсуванні Дністра в Бессарабії, в боях за Бухарест, Будапешт і Вену. Війну закінчив 7 травня 1945-го в Празі.
Має нагороди: Ордени Вітчизняної війни ІІ ступеня, «За мужність» ІІІ ступеня, медаль «За перемогу над Німеччиною у Великій Вітчизняній війні 1941-45 рр.», бойові медалі «За відвагу», «За бойові заслуги», пам’ятний знак «Творцю Перемоги» та численні ювілейні медалі.

Дмитро Сидорович Геращенко, 1925 р. н.

До війська призвався 28 січня 1941 року. Служив у 178 полку в Челябінську. Воював на Одерському плацдармі в місті Бреслау, де в 1945-у був поранений.
Дмитро Сидорович нагороджений медалями «Захиснику Вітчизни», «За відвагу», «За мужність», Орденом Вітчизняної війни І ступеня й ін.

Василь Васильович Масленніков, 1926 р. н.

Призваний до війська у 18 років. Воював на Другому Українському фронті. Брав участь у боях за Прагу. Звільняв міста Чехословаччини, Прагу, Брно й ін. У складі 81 дивізії проходив переможним маршем Європою через Чехословаччину, Вірменію, Польщу, Австрію, Румунію. Нагороджений Орденами Вітчизняної війни ІІ ступеня, Б. Хмельницького, медалями «За перемогу над Німеччиною», «За бойові заслуги», «За звільнення Праги» й ін.

Віктор Михайлович Ронін, 1926 р. н.

1943-го неповнолітній хлопчина з торбиною материних харчів прийшов на призивний пункт Глухівського райвійськкомату. На фронті - з 16 років. Віктор Ронін пройшов війну стрільцем-автоматником. Брав участь у боях на території України, Польщі, Німеччини, Чехословаччини. Двічі поранений. День Перемоги зустрів не 9, а 11 травня із завершенням Празької операції. Після війни працював начальником секретної частини військкомату. Відомий Віктор Михайлович як пошуковець і зберігач фондів про долі земляків-фронтовиків.
Нагороджений Орденом Вітчизняної війни, медалями «За мужність», «За відвагу», «За визволення Праги», «За взяття Берліна».

Олександра Іванівна Рудкіна, 1926 р. н.

Із 38 років трудового стажу Олександра Іванівна протягом 19-ти пропрацювала медсестрою у військовій частині. Захищала Вітчизну на Північному фронті.
За хоробрість, стійкість і мужність у боротьбі з німецько-фашистськими загарбниками нагороджена Орденом Вітчизняної війни ІІ ступеня, медалями «За оборону Заполяр'я», «За перемогу над Німеччиною» та ін.

Семен Порфирович Зеленянський, 1927 р. н.

Закінчивши 7 класів глухівської школи, пішов до військкомату, щоб відправитися на фронт. Воював на Першому Українському фронті. Семен Порфирович розміновував поля Полтавщини, будинки цивільних людей. Звільняв Київ.
Нагороджений Орденом Вітчизняної війни, медаллю «За мужність» й іншими ювілейними відзнаками.

Костянтин Степанович Нагорняк, 1927 р. н.

Брав участь у боях на Першому Українському фронті. Воював у Німеччині, Польщі.
Нагороджений Орденами Вітчизняної війни, Б. Хмельницького, медалями «За бойові заслуги», «За перемогу над Німеччиною», «За звільнення Праги», «За взяття Берліна» й ін.
Анатолій Петрович Голуб, 1933 р. н.

Відомий у Глухові літописець партизанського руху, Заслужений партизан України. У травні 1942-го 8-річний Анатолій опинився в лавах народних месників і став партизаном. Випасав коней, чистив патрони, доглядав поранених…
Власні враження та спогади тих людей, які бачили й відчули війну на собі, Анатолій Петрович виклав у збірці «Пам'ять дитячого серця».
Нагороджений Орденами Вітчизняної війни ІІ ступеня, Богдана Хмельницького ІІ ступеня, медаллю «Партизану Вітчизняної війни» ІІ ступеня та багатьма іншими.
НАШІ ЖИВІ ГЕРОЇ. Спецпроект від «НТ» +фото
НАШІ ЖИВІ ГЕРОЇ. Спецпроект від «НТ» +фото
НАШІ ЖИВІ ГЕРОЇ. Спецпроект від «НТ» +фото
НАШІ ЖИВІ ГЕРОЇ. Спецпроект від «НТ» +фото
НАШІ ЖИВІ ГЕРОЇ. Спецпроект від «НТ» +фото
НАШІ ЖИВІ ГЕРОЇ. Спецпроект від «НТ» +фото
НАШІ ЖИВІ ГЕРОЇ. Спецпроект від «НТ» +фото
НАШІ ЖИВІ ГЕРОЇ. Спецпроект від «НТ» +фото
НАШІ ЖИВІ ГЕРОЇ. Спецпроект від «НТ» +фото
НАШІ ЖИВІ ГЕРОЇ. Спецпроект від «НТ» +фото
НАШІ ЖИВІ ГЕРОЇ. Спецпроект від «НТ» +фото
НАШІ ЖИВІ ГЕРОЇ. Спецпроект від «НТ» +фото
НАШІ ЖИВІ ГЕРОЇ. Спецпроект від «НТ» +фото
НАШІ ЖИВІ ГЕРОЇ. Спецпроект від «НТ» +фото
НАШІ ЖИВІ ГЕРОЇ. Спецпроект від «НТ» +фото
НАШІ ЖИВІ ГЕРОЇ. Спецпроект від «НТ» +фото
НАШІ ЖИВІ ГЕРОЇ. Спецпроект від «НТ» +фото

Источник: Народна трибунаскачать dle 10.5 бесплатнонедорогой веб хостинг на SSD Глухов.Ком
Добавить комментарий