Глухов без цензуры
Опрос посетителей
Куча споров вокруг памятника Ленину и того что с ним делать, может надо придумать альтернативу?

Інтрига тижня: чи втримається Семен Салатенко у кріслі голови облради?

Інтрига тижня: чи втримається Семен Салатенко у кріслі голови облради?


2 червня відбудеться сесія Сумської обласної ради. Одне з ключових питань — відставка Семена Салатенко. Чи підтримають це рішення депутати? До порядку денного це питання наразі не внесене, але його можуть внести прямо на пленарному засіданні.

Розмови про ймовірну відставку Салатенка у політичних та навколополітичних колах точаться уже давно. Конфлікт між головою Сумської облдержадміністрації Миколою КЛОЧКОМ та головою облради останнім часом лише загострюється, причому у публічній площині. Ворогуючі сторони відкрито залучають прихильників на свій бік. Тож чи втримається керівник представницького органу у своєму кріслі?

Своїм баченням ситуації, яка склалася та прогнозами щодо подальшого розвитку подій з media.sumy.ua поділилися деякі ключові гравці та експерти.
Інтрига тижня: чи втримається Семен Салатенко у кріслі голови облради?
Владислав ЛУГОВИЙ, голова фракції «УКРОП» Сумської облради:

— Конфлікт Миколи і Семена зайшов дуже далеко і примирення, на мою думку, вже не буде. Винні у цьому конфлікті обидва, це боротьба за владу, суперечка, хто перший, хто другий. З інтересами області все це не має нічого спільного.

Щодо подій найближчої сесії можу сказати – невідомо, чим закінчиться справа.

Інтрига тижня: чи втримається Семен Салатенко у кріслі голови облради?

Олександр СУГОНЯКО, народний депутат України:

— Згадується цитата з Крилова: «Когда в друзях согласья нет – на лад их дело не пойдет». Вважаю, що ті політичні сили, які в суспільстві позиціонуються з Майданом, прийшли до влади, аби розвивати на краще країну, а не влаштовувати чвари між собою.

Навіть якщо парламентська фракція «Батьківщини» в опозиції до влади, то обласна фракція цієї політсили при владі, має свого голову облради та міського голову Сум. Тож недобросовісно ставити понад усе власні інтереси замість того, аби вирішувати проблеми людей.

Завершити думку хочу власними поетичними рядками: «Хто подолає наш Майдан? Могутній ворог? Ні, мій друже. Нас не лякають лють і стужа. Просту я відповідь вам дам. На радість ворогам країни, коли на брата піде брат, почнеться і розбрат, Майдан сам загине»…

Щодо відставки пана Салатенка – від прогнозів утримаюся, тут важлива позиція не лише «Батьківщини» та БПП, а й всіх інших фракцій.

Інтрига тижня: чи втримається Семен Салатенко у кріслі голови облради?

Андрій КРАМЧЕНКОВ, депутат Сумської міськради («За Україну!»):

— Відставка Семена Салатенко цілком імовірна. А Клочко просто веде свою гру. І призначення нових заступників якраз означає, що він бере собі нових союзників.

Інтрига тижня: чи втримається Семен Салатенко у кріслі голови облради?

Олег МЕДУНИЦЯ, народний депутат України:

— Депутати обласної ради неодноразово висловлювали своє невдоволення Семеном Салатенком. Тому, я думаю, варіант його відставки цілком можливий.

Утім, я би говорив не про ту чи іншу кандидатуру голови облради, я говорив би про політику, яка провадиться в області. Нинішній голова, як на мене, не проводить жодних реформ, а займається виключно піаром за кошти платників податків. Причому у засобах масової інформації, які належать регіоналам.

Інтрига тижня: чи втримається Семен Салатенко у кріслі голови облради?

Лілія РИЧКІНА, заступник голови облради:

— Цей конфлікт пояснюється дуже просто. Пропрезидентська партія, як це зазвичай і буває з провладними політичними силами, стрімко втрачає рейтинг. І, щоб втримати владу, її керівники і в центрі, і на місцях починають зміцнювати диктатуру, ми навіть бачимо, як починають переслідувати «батьківщинівців» Володимира Поцелуєва, Юрія Клименка та інших.

Я не думаю, що це особистий конфлікт між Семеном Салатенком і Миколою Клочком. Мова йде про вплив. Складається враження, що голові облдержадміністрації потрібен слухняний депутатський корпус, який дружно голосує так, як «треба». Тобто всі рішення готує ОДА, а депутати просто виконують, так би мовити, технічну функцію.

Що стосується Семена Салатенка – він намагається навести лад у комунальних підприємствах, викорінити корупцію. Губернатора, який раніше сам був головою облради і ставив на посади своїх людей, це не влаштовує.

Фракція «Радикальної партії Олега Ляшка» відставку не підтримує. І взагалі, вважаю, що нині йде нагнітання обстановки, ОДА робить все можливе, аби розбалансувати роботу ради, вносить якусь нервозність. Замість того, щоб спокійно працювати, голові облради доводиться постійно захищатися від нападок.

Інтрига тижня: чи втримається Семен Салатенко у кріслі голови облради?

Олександр СТРЕЛЬЧЕНКО, голова фракції «Опозиційний блок» Сумської облради:

— Конфлікт між головою ради та ОДА справді має місце і це бачить уся область. Щодо можливої відставки Семена Салатенка, достеменно сказати нічого не можу. Він сам про це неодноразово заявляв, але не відомо, чи буде це питання винесене на пленарне засідання.

Депутати нашої фракції у цей конфлікт не втручаються. Ми вважаємо, що бійка між членами провладних партій не на користь громаді. Крім того, неприпустимо, коли сесії облради скликаються раз на три місяці, відтак, важливі для людей питання не вирішуються вчасно.

Інтрига тижня: чи втримається Семен Салатенко у кріслі голови облради?

Дмитро НАГОРНИЙ (3 червня офіційно стане депутатом облради від «Солідарності»):

— Чи втратить Салатенко своє крісло – поки що коментувати не буду, самі все побачите (усміхається – від ред.) Але моя особиста думка – ця людина на посаді голови облради є абсолютно випадковою і часто навіть смішно спостерігати за його спробами стати якоюсь значимою фігурою та відігравати роль у політичному житті області.


Источник: Media Sumy скачать dle 10.5 бесплатнонедорогой веб хостинг на SSD Глухов.Ком
Добавить комментарий