Глухов без цензуры
Опрос посетителей
Вы убираете за своей собакой на улице?

"Доходи зростатимуть вдвічі швидше від цін": прогнози економістів на третій квартал

"Доходи зростатимуть вдвічі швидше від цін": прогнози економістів на третій квартал

У третьому кварталі життя українців трохи покращиться – такий висновок можна зробити зі свіжого "народного" консенсус-прогнозу, підготовленого експертами "Сегодня" (див. Інфографіку). Попередній консенсус-прогноз був в номері "Сегодня" за 28 березня. Прогноз на III квартал – стримано оптимістичний: ми нарешті повинні отримати транш від МВФ, аграрії підтримають експорт на належному рівні, а економіка продовжить поступово зростати.
Але для її стабільного зростання потрібні реальні і швидкі реформи. А ось жити народу стане трохи легше – аналітики обіцяють, що зарплата буде рости вдвічі швидше, ніж ціни, гривня в липні-вересні залишиться стабільною (близько 25 грн/$), а безробіття трохи знизиться. Правда, приблизно на гривню подорожчає бензин і на 15% зросте зовнішній борг, але останнім відбудеться за рахунок отримання траншу МВФ і на економіці не позначиться. Чому все це станеться, нам розповіли Андрій Забловський (Рада підприємців при Кабміні), Олександр Соколов (аналітична компанія Pro-Consulting), Павло Мельник (аналітагентство MPP-Consulting) і незалежний експерт Іван Нікітченко.

ЩО ЗБУЛОСЯ. Якщо згадати консенсус-прогноз наших аналітиків на II квартал, бачимо, що вони правильно передбачили ситуацію і з держборгом, і з рівнем безробіття, а також точно визначили ціну імпортного газу, бензину. Але трохи завищили (в середньому на 0,6%) рівень інфляції (обіцяли 5,5%) і на 2,5 грн курс долара (помилка в 10%).
"Доходи зростатимуть вдвічі швидше від цін": прогнози економістів на третій квартал

МАКРО. Держборг України, за прогнозом експертів, зросте приблизно на 100 млрд грн за рахунок траншу МВФ в $1,7 млрд (42,5 млрд грн) і відсотків, що набігли. "З огляду на, що транш буде спрямовано на макроекономічну стабілізацію, це повинно привести до наступної ланцюжку реформ, тому збільшення боргу на цьому тлі можна вважати прийнятним", – впевнений Нікітченко. Споживча інфляція до кінця вересня складе 7% в порівнянні з груднем 2015 року (поки за півроку ціни зросли на 4,9%). За словами Забловського, уповільнення темпів інфляції пов'язане з тим, що влітку дешевшають продукти, перш за все фрукти і овочі. Але вересневе подорожчання електроенергії і палива (так як нафта дешевшатиме навряд чи буде), дадуть в цьому місяці зростання інфляції на 1,5-2%, впевнений Мельник. Але в цілому, як вважає Олександр Соколов, темпи інфляції відповідають прогнозу НБУ і Мінфіну і говорять про поступовий вихід України з кризи. При цьому всі експерти вказують на стабільний курс гривні. "Причини цього – зростання валютної виручки від експорту (руда, метал, зерно. – Авт.), Очікуваний транш від МФВ плюс сезонний фактор зниження ділової активності, все це підтримає стабільність на валютному ринку", – роз'яснив Забловський. А Соколов додав, що з закінченням основного етапу оздоровлення банківської системи такі тенденції на валютному ринку говорять про стабілізацію економіки країни.

РОБОТА І ЗАРПЛАТА. У середньому зарплата виросте до 5020 грн (або на 660 грн) у порівнянні з груднем 2015 року, підрахували експерти. Невелике зростання реальної зарплати аналітики пов'язують з підвищенням соцстандартів з 1 травня 2016 року і уповільненням темпів інфляції. Іван Нікітченко вважає, що збільшення зарплат впливає і початок зростання економіки. "Але оскільки курс і ціни залишаться стабільними, зростання зарплат буде носити індивідуальний характер на підприємствах", – уточнив Павло Мельник. Тимчасова зайнятість в курортний сезон зменшить і безробіття (в II кварталі було 9,5%, в III кварталі – 9,3%). "Ситуація із зайнятістю почне реально поліпшуватися не раніше I-II кварталу 2017 року і то лише за умови подальшого відновлення економіки", – вважає Забловський.

ГАЗ І БЕНЗИН. Природний газ в III кварталі повинен подешевшати. Так, за словами Забловського, контрактна ціна російського газу для України може знизитися до $168-170 за 1000 куб. м, з огляду на останні заяви керівництва "Газпрому" і готовність "Нафтогазу" купувати російський газ. Інші експерти прогнозують, що ціна залишиться колишньою – $190-210 за тисячу кубів. Оскільки гривня буде стабільною, а серйозної зміни цін на нафту на світових ринках не очікується, то ціни на бензин не повинні істотно змінитися в порівнянні з поточною ситуацією, вважає Забловський. З ним згоден і Соколов, який, крім стабільних цін на нафту (близько $ 50 за барель), говорить, що на даний момент немає передумови і для змін в регулюванні цін на бензин в Україні (збільшення або зниження акцизів. – Авт.). З огляду на це, а також поточну динаміку зростання цін на паливо, можна очікувати, що до кінця кварталу буде близько 23 грн за літр бензину А-95 у вересні (зараз в середньому 22,5 грн/л).

Источник: http://tyachivnews.in.ua/novini/ukrayina/9200-dohodi-zrostatimut-vdvch-shvidshe-vd-cn-prognozi-ekonomstv-na-trety-kvartal.htmlскачать dle 10.5 бесплатнонедорогой веб хостинг на SSD Глухов.Ком
Добавить комментарий