Глухов без цензуры
Опрос посетителей
Вы убираете за своей собакой на улице?

У рейтингу керівників регіонів України Микола Клочко – останній

У рейтингу керівників регіонів України Микола Клочко – останній

Видання «Ділова столиця» підбило підсумки розвитку регіонів України у першому півріччі. Сумська область, а відповідно і її керівник – голова ОДА Микола Клочко посіли в ньому останнє 23 місце.

Головним «проколом» губернатора Сумщини аналтики «ДС» вважають його нездатність впоратися з зарплатними боргами. Станом на 1 січня минулого року вони становили 71,9 млн грн. За рік і сім місяців (станом на 1 серпня 2016 г.) ця сума зросла до 86,5 млн грн., Або до 405,5 грн. в перерахунку на одного працівника — найгірший результат серед всіх мирних регіонів.

«Замість того щоб займатися вибиванням боргів з директорів і власників підприємств, в ОДА вважають за краще ганяти інформаційну хвилю, — констатує «ДС», — розповідаючи про "скорочення" заборгованості на кінець поточного місяця в порівнянні з його початком, хоча наявність подібної «позитивної» динаміки всього лише показує, коли чергову зарплату отримали працівники найбільшого в області підприємства — ПАТ «Сумське науково-виробниче об'єднання». Так було і в нинішньому серпні, коли про «досягнення» розповіла заступник голови Ірина Купрейчик: «Обласна державна адміністрація здійснює моніторинг стану погашення боргів із зарплати щотижня, тримаємо на контролі ситуацію на кожному підприємстві».

Друга велика біда Сумщини — триваюче падіння промисловості: на 11,7% за шість місяців і на 11,4% за сім порівняно з аналогічними періодами минулого року, це також найгірший результат серед усіх регіонів. У тому числі машинобудування на чолі зі згаданим ПАТ «СНВО» показало падіння на 19,7%.

За обсягами сільгоспвиробництва область була в шістці відстаючих за півроку і в п'ятірці за сім місяців — падіння відповідно на 1,3 і 3,7%. Звідси і другий найгірший результат за динамікою зарплати — в січні-липні вона виросла всього лише на 2,9%.

Також Сумщина потрапила в двійку найгірших по динаміці сфери послуг і які допустили найбільше зростання цін, до трійки — з найбільшою часткою працівників, переведених на неповний робочий тиждень, в четвірку — по динаміці будівництва. Нарешті, область має найвищу смертність населення і третя знизу по народжуваності.

Усі ці провали різко контрастують із загальною картиною поступового виходу України з економічної кризи. У січні-липні 13 з 23 мирних регіонів наростили випуск промислової продукції проти тих же місяців попереднього року, 15 регіонів — обсяги будівництва, 18 — обороти роздрібної торгівлі (що говорить про зростання платоспроможного споживчого попиту, а значить, і фінансових можливостей населення). І у всіх 23 мирних регіонах піднялася реальна зарплата, хоча за підсумками першого кварталу цим міг похвалитися тільки Київ. Обсяги сільгоспвиробництва збільшилися в 12 з 22 областей, яких не торкнулася війною.

У першому півріччі спостерігається збільшення загальної площі прийнятого в експлуатацію житла в 13 регіонах, позитивне сальдо руху прямих іноземних інвестицій (різниця між припливом і відтоком акціонерного капіталу нерезидентів) в 18 областях, зростання обсягів капітальних інвестицій в 20 регіонах.

У зазначеному рейтингу порівнювалися показники мирних регіонів (без окупованого Криму і наполовину окупованого Донбасу) по 24 суспільно значущим критеріям. Усі цифри бралися з відомостей Держстату та його територіальних органів.

Источник: "XPRESS"скачать dle 10.5 бесплатнонедорогой веб хостинг на SSD Глухов.Ком
Добавить комментарий