Глухов без цензуры
Опрос посетителей
Куча споров вокруг памятника Ленину и того что с ним делать, может надо придумать альтернативу?

Юрій Чмирь назвав умови, без яких неможлива децентралізація на Сумщині

Юрій Чмирь назвав умови, без яких неможлива децентралізація на Сумщині

В ефірі програми «Даю слово» Соціального телебачення Сумщини (СТС) від 28 жовтня екс-губернатор Юрій Чмирь розповів про три аспекти, за яких децентралізація у Сумській області буде раціональною.

«Ми обговорюємо дуже важливе питання – децентралізації, яким чином зробити так, щоб території розвивалися. На моє глибоке переконання, розширення повноважень органів місцевого самоуправління дасть поштовх до розвитку територій. І об’єднання громад, які б дискусії не відбувалися, повинно пройти згідно із Законом… Проте, — акцентує екс-очільник, — у процесі децентралізації треба індивідуально підходити до кожного населеного пункту, враховуючи умови життя громад».

На переконання політика, децентралізація матиме успіх, якщо зважити на три аспекти: освітянський, медичний та інфраструктурний.

«Важливо враховувати освітянський аспект: наповнення шкіл, підвіз учнів, забезпечення матеріальною базою навчальних закладів. Не менш суттєвий медичний напрямок – щоб амбулаторії мали сучасний рівень надання послуг. І третє – це наявність інфраструктурних об’єктів, у тому числі житлово-комунального господарства. За виконання трьох умов децентралізація на Сумщині отримає підтримку серед населення, а значить – буде дієвою».

Нагадаємо, що в Україні реформа децентралізації стартувала в 2014 році. Нововведення передбачає передачу повноважень та бюджетних надходжень від державних органів до органів місцевого самоврядування. Серед етапів децентралізації - зміна адміністративно-територіального устрою та укрупнення місцевих громад, як наслідок, розширення повноважень та фінансових можливостей останніх.

Щодо зміни системи управління на Сумщині – нині область серед аутсайдерів. Донедавна, коли йшлося про створення об'єднаних територіальних громад, така в області функціонувала лише одна. У серпні-вересні їх кількість зросла до 15 із 49 можливих і включених до проекту розпорядження схваленого обласною радою decentralization.gov.ua/region/item/id/18


Источник: "XPRESS"скачать dle 10.5 бесплатнонедорогой веб хостинг на SSD Глухов.Ком
Добавить комментарий