Глухов без цензуры
Опрос посетителей
Вы убираете за своей собакой на улице?

Органи прокуратури поза політикою і керуються в своїй роботі виключно чинним законодавством

Органи прокуратури поза політикою і керуються в своїй роботі виключно чинним законодавством

Останнім часом один з новообраних міських голів поширює в засобах масової інформації чутки щодо нібито політичного підґрунтя кримінальних проваджень за фактами вчинення ним протиправних дій, розпочатих прокуратурою після реєстрації ним кандидатом на посаду мера міста.
Звинувачення громадянина Т. абсолютно безпідставні, а викладена інформація не відповідає дійсності.
1. 27.08.2015 Глухівським МВ УМВС України в Сумській області внесено відомості до ЄРДР (ч.1 ст.272 КК України) за повідомленням із приймального відділення Глухівської ЦРЛ про доставлення чоловіка з тяжкими тілесними ушкодженнями, отриманими ним на виробництві – у цеху ТОВ «Лінен оф Десна».
2. 08.09.2015 СУ ГУ ДФС у Сумській області до ЄРДР внесено відомості (ч. 5 ст. 191 КК України) за заявою громадянина про порушення службовими особами ТОВ «Лінен ОФ Десна» вимог податкового законодавства.


3. 11.09.2015 Глухівською міжрайонною прокуратурою за заявою громадянина внесено до ЄРДР відомості (ч.3 ст.191 КК України) про використання ТОВ «Лінен оф Десна» державних земель та інших ресурсів не за цільовим призначенням.
4. 17.09.2015 Глухівським МВ УМВС України в Сумській області за заявою громадянина до ЄРДР внесено відомості (ч. 2 ст. 298 КК України) про пошкодження пам’ятки історії культури.
Отже, по-перше, лише одне кримінальне провадження розпочате безпосередньо Глухівською міжрайонною прокуратурою, окрім того, подальше досудове розслідування доручено СВ Глухівського МВ УМВС України в Сумській області.
По-друге, всі кримінальні провадження розпочаті до офіційної реєстрації громадянина Т. кандидатом на посаду міського голови та виключно за заявами громадян про кримінальні правопорушення чи офіційними повідомленням в правоохоронні органи.
По-третє, звернення по змісту та по суті відповідали вимогам до заяви про вчинене кримінальне правопорушення, а тому вони були внесені до ЄРДР. Відповідно до статті 214 КПК України слідчий чи прокурор невідкладно (протягом 24 годин) після подання заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення зобов’язаний внести відомості до ЄРДР та розпочати досудове розслідування.
По-четверте, жодної інформації про внесення зазначених відомостей в ЄРДР ні на офіційних сторінках відомств, ні в засобах масової інформації правоохоронними органами оприлюднено не було. Громадськість дізналась про наявність кримінальних проваджень саме від громадянина Т., лише йому й було вигідно в гонитві за голосами виборців розповсюджувати інформацію про нібито політичні переслідування.
По-п’яте, прокуратура Сумської області, тим більше прокурор Сумської області, взагалі ніяким чином не втручалися в хід розслідування зазначених кримінальних проваджень, не впливали на прийняття рішення щодо їх реєстрації, не витребовували матеріали, не надавали вказівок та ін.
Слід зазначити, що правоохоронці викликали Т. в якості свідка для відібрання пояснень лише двічі, на що він витратив близько 1 год. 20 хв.. На даний час громадянину Т. не повідомлено про підозру, прокуратура не зверталася з клопотанням про обрання до нього запобіжного заходу, який би перешкодив зустрічам з виборцями і т. д. То яким чином правоохоронні органи переслідували, перешкоджали передвиборчій діяльності вищезазначеного громадянина чи намагалися його дискредитувати?
Наразі у вищезгаданих кримінальних провадженнях триває досудове розслідування з метою встановлення усіх обставин вчинення кримінальних правопорушень, за результатом яких буде прийнято відповідне процесуальне рішення.
Вкотре наголошуємо, що здійснюючи функції прокуратури, прокурор є незалежним від будь-якого незаконного впливу, тиску, втручання, зокрема й Народних депутатів, і керується у своїй діяльності лише Конституцією та законами України.
Разом з тим, про відомі випадки вчинення будь-якою особою протиправних дій слід повідомляти в правоохоронні органи, а не розповсюджувати за допомогою засобів масової інформації.
Між іншим, відомості, оприлюднені громадянином Т. в своєму інтерв’ю, вже спростували деякі політики, зазначивши, що вони не відповідають дійсності.

Источник: Прокуратура Сумской областискачать dle 10.5 бесплатнонедорогой веб хостинг на SSD Глухов.Ком
Добавить комментарий