Глухов без цензуры
Опрос посетителей
Вы убираете за своей собакой на улице?

«Верной дорогой идете, товарищи!» На Сумщині влада, порушуючи закон, агітує за своїх кандидатів

«Верной дорогой идете, товарищи!» На Сумщині влада, порушуючи закон, агітує за своїх кандидатів

Напередодні виборів в об’єднаних територіальних громадах 18 грудня посадові особи Сумщини використовують робочий час для агітаційної діяльності, а також порушують правила ведення агітації, повідомляють місцеві ЗМІ та спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА.

Так, у приміщенні Нижньосироватської загальноосвітньої школи у робочий час відбулася зустріч жителів села Нижня Сироватка з головою Сумської РДА Геннадієм Дорошенком, головою Сумської районної ради Вадимом Акпєровим, головою Нижньосироватської сільської ради та кандидатом на посаду голови Нижньосироватської об'єднаної територіальної громади Вячеславом Суспіциним та місцевими депутатами.

Після річного звіту Вячеслава Суспіципа про свою діяльність на посаді сільського голови, голова РДА Геннадій Дорошенко похвалив його за роботу, сказавши, що він є найкращим сільським головою та ініціатором об’єднання громади.

Такі дії, нагадує ОПОРА, мають ознаки порушення п. 3ч. 1 ст. 60 Закону України «Про місцеві вибори», у якій зазначається, що «участь у передвиборній агітації забороняється у робочий час посадовим та службовим особам органів державної влади, органів місцевого самоврядування, крім випадків, коли відповідна посадова чи службова особа є кандидатом».

Крім того, відповідно до ч. 5 ст. 63 Закону України «Про освіту»об'єкти освіти, що фінансуються з бюджету, не підлягають використанню не за призначенням, а у Листі МОН №1/9-237 від 06.05.2014 «Щодо неприпустимості використання матеріально-технічної бази навчальних закладів для заходів, непов’язаних з навчально-виховним процесом», який було адресовано місцевим органам управління освіти і керівникам навчальних закладів, йдеться про необхідність «вжити всіх вичерпних заходів щодо недопущення використання матеріально-технічної бази навчальних закладів для проведення… передвиборчої агітації».

Також, у вівторок, 13 грудня, у с. Северинівка Сумського району у приміщенні клубіу відбулася зустріч аграріїв та місцевих жителів з головою Сумської ОДА Миколою Клочком, головою Сумської РДА Геннадієм Дорошенко, головою районної ради Вадимом Акпєровим, сільськими головами, серед яких були і кандидати на посаду голови Миколаївської сільської об’єднаної громади.

Голова РДА Геннадій Дорошенко, зокрема, запитував присутніх за кого вони будуть голосувати, а голова райради Вадим Акпєров говорив, що краще голосувати за тих, хто був ініціатором створення громад на Сумщині.

Як і вищезгаданий випадок, це є порушенням п. 3 ч. 1 ст. 60 Закону України «Про місцеві вибори».

Влада Сумщини не тільки не соромиться у робочий час агітувати громадуза представників БПП «Солідарність», а й дарувати їй за бюджетні кошти щедрі подарунки. За останні два тижні голова ОДА Микола Клочко та його заступники відвідали саме ті сільські ради, де відбувається виборчий процес.

Перелік таких відвідувань надає «Данкор». Зауважимо, що їх не важко відслідкувати кожному і на сайті Сумської облдержадміністрації.

У Білопільському районі на території Миколаївської громади відремонтували та урочисто відкрили амбулаторію за участі голови ОДА.

На території Охтирського району, Микола Клочко особисто вручив нові кардіографи колективам Грунської та Куземинської сільських лікарень та відвідав дитячий навчальний заклад «Барвінок», де виховуються 56 дітей.

У Недригайлівському районі голова ОДА відвідав ЦНАП, пообіцяв фінансову підтримку з обласного бюджету та відкрив новий міст через річку Сула.

«Микола Клочко також відвідав у селі Коровинці дитячий садочок, де цьогоріч завершено утеплення фасаду, ремонт покрівлі, а вікна було замінено раніше. Як наголосила завідуюча дошкільним навчальним закладом Людмила Ващенко, на роботи виділено до 1 мільйона гривень на умовах співфінансування з державного та місцевого бюджетів»,- зазначено на офіційному сайті Сумської ОДА.

Також, губернатор відвідав Великописарівський р-н (Кириківську ОТГ) та Тростянецький р-н (Боромлянську ОТГ). Ана 16 грудня заплановано йоговізит до Миропільської ОТГ у Краснопільському районі.

Заступник голови ОДА Микола Подопригора 15 грудня, виступаючи на обласній конференції Асоціації фермерів та приватних землевласників Сумщини «поінформував про здійснювані обласною владою реформи в аграрній галузі та розповів про досягнуті результати».

Нагадаємо, що за даними Громадянської мережі ОПОРА, найбільше керівних посад в територіальних виборчих комісіях з виборів до об’єднаних територіальних громад, що відбудуться на Сумщині 18 грудня, мають представники «Народного фронту» та «Блоку Петра Порошенка «Солідарність».

Источник: "XPRESS"скачать dle 10.5 бесплатнонедорогой веб хостинг на SSD Глухов.Ком
Добавить комментарий