Глухов без цензуры
Опрос посетителей
Куча споров вокруг памятника Ленину и того что с ним делать, может надо придумать альтернативу?

Процес реформування комунальних ЗМІ має відбуватися відкрито, прозоро і без втручання влади

Процес реформування комунальних ЗМІ має відбуватися відкрито, прозоро і без втручання влади

13 січня в обласній раді відбулася нарада щодо підсумків першого етапу реформування комунальних ЗМІ на Сумщині.

У діловій, конструктивній розмові взяли участь головні редактори комунальних міськрайонних друкованих видань області за участі заступника очільника обласних депутатів Тетяни Головко, заступника голови обласної адміністрації Дмитра Живицького, головного консультанта Головного департаменту інформаційної політики Адміністрації Президента України, секретаря Національної спілки журналістів України (НСЖУ) Олександра Бухтатого.

Згодом до учасників наради приєднався народний депутат України Олександр Сугоняко, який наголосив на важливості реформування комунальних місцевих газет та повідомив, що для підтримки місцевих ЗМІ, власне, передплатив багато видань.

Організатором зібрання стала депутат обласної ради, голова Асоціації регіональних ЗМІ області Наталія Калініченко. У вступному слові вона зазначила, що комунальні ЗМІ Сумщини мають разовий наклад у 60 тисяч примірників, а це - потужний рупор громади, влади.

Вітаючи учасників наради, заступник голови обласної ради Тетяна Головко наголосила, що головне завдання влади - не заважати процесу реформування, розуміючи, що це розвиток інформаційного простору, і, зрештою, інформаційна безпека області.

Водночас вона закликала більше налаштовувати людей на добро, популяризувати українську мову, приділяти більше уваги патріотичному вихованню молоді тощо.

Про те, що саме Сумська ОДА та районні держадміністрації відкрили дорогу до реформ у регіоні, одними з перших вийшовши з співзасновників комунальних ЗМІ, зазначив заступник голови обласної адміністрації Дмитро Живицький.

Підбиваючи підсумки першого етапу реформування, Олександр Бухтатий назвав Сумщину серед кращих.

Так, на першому етапі до реформування у нас долучились майже половина (48%) комунальних ЗМІ. Приміром, на Київщині, лише 12%. У наших газетярів тиражі вищі у порівнянні з загальноукраїнськими, а витрати на виготовлення друкованої продукції - менші. При цьому наші ЗМІ не мали ніякої фінансової підтримки з місцевих бюджетів. Середній тираж на Сумщині склав 3247 примірників, а газета «Рідний край» (Буринський район) взагалі побила всі рекорди – тут 5858 передплатників. Також сумські міськрайонки мають найвищий дохід від реклами, що складає - 41, 34%, натомість, по Україні цей показник - 32,7%.

На сьогодні наші газети мають і найвищу передплатну ціну - 136,6 гривень на рік (по Україні - 109,6 грн.)

- Це важливо, - тут же зауважив Олександр Бухтатий, - адже хороший, якісний продукт повинен мати й відповідну ціну.

Беручи до уваги, що засідання відбувалось 13 січня, напередодні Нового року за старим стилем, на гостину до шановного товариства завітали щедрувальники, аби побажати Господньої ласки, добра, злагоди і щастя.

Источник: Сумська обласна рада.скачать dle 10.5 бесплатнонедорогой веб хостинг на SSD Глухов.Ком
Добавить комментарий