Глухов без цензуры
Опрос посетителей
Вы убираете за своей собакой на улице?

ДЕПУТАТ ОБЛРАДИ: Є ПІДОЗРИ, ЩО НА СЕЛЯНАХ ЕКОНОМЛЯТЬ

ДЕПУТАТ ОБЛРАДИ: Є ПІДОЗРИ, ЩО НА СЕЛЯНАХ ЕКОНОМЛЯТЬ

Нова медична реформа в Україні, яка передбачає створення госпітальних округів, загрожує повним закриттям мережі фельдшерсько-акушерських пунктів. Розробники при цьому не враховують, що ФАПи сьогодні – єдина можливість отримати меддопомогу, принаймні для жителів сільської місцевості, наголошує депутат фракції «Відродження» у Сумській облраді Юрій Меєрович.

«У жодному з документів Уряду, які регламентують проведення медичної реформи, немає навіть згадки про ФАПи. Там ідеться про первинну ланку медицини, згадують лише про сімейних лікарів, амбулаторії та поліклініки. Це дає всі підстави припускати, що від ФАПів у їх нинішньому вигляді влада має намір відмовитися.

Тим часом саме ФАПи зараз надають чи не єдину медичну допомогу в сільській місцевості та є найближчими до людей. Так, стан цих закладів залишає бажати кращого: там немає сучасного обладнання, а часом навіть і тонометра. Але сюди людина може звернутися цілодобово і отримати принаймні першу медичну допомогу, а не їхати десятки кілометрів до найближчої лікарні, втрачаючи здоров’я та гроші.

Якщо сьогодні Уряд не може забезпечити якісну медицину, то це не означає, що можна залишати селян взагалі без допомоги. Треба зважено підходити до питань здоров’я і життя людей і обов’язково запропонувати альтернативу ФАПам. Наразі ж деталі медичної реформи не зрозумілі ні місцевим владам, ні пацієнтам, ні медикам. Є підозри, що цю реформу вигадали не для того, щоб підняти якість медичних послуг, а щоб знову банально зекономити бюджетні кошти», — упевнений Юрій Меєрович.

Источник: Сумські Дебатискачать dle 10.5 бесплатнонедорогой веб хостинг на SSD Глухов.Ком
Добавить комментарий