Глухов без цензуры
Опрос посетителей
Куча споров вокруг памятника Ленину и того что с ним делать, может надо придумать альтернативу?

ПУБЛІЧНИЙ ЗВІТ ЗА ПІДСУМКАМИ РОБОТИ У 2016 РОЦІ

ПУБЛІЧНИЙ ЗВІТ ЗА ПІДСУМКАМИ РОБОТИ У 2016 РОЦІ

10 березня 2017 року о 10.00 за адресою: м. Глухів, вул. Києво-Московська, 43, зала засідань, відбудеться публічний звіт тимчасово виконуючого обов’язки голови Глухівської районної державної адміністрації Картавого Володимира Григоровича.

Під час заходу буде презентована інформація про проведені заходи, виконані завдання та їх результати та інші питання щодо діяльності Глухівської райдержадміністрації в 2016 році.

Регламент заходу:

10:00 – 10:30 – презентація публічного звіту.

10:30 – 10:45 – запитання та відповіді.

Запрошуємо на захід представників громадської ради при Глухівській районній державній адміністрації, громадських об’єднань, організацій роботодавців, професійних спілок, некомерційних організацій, експертів відповідних галузей і засобів масової інформації.

Контактна особа з питань проведення заходу: начальник відділу організаційної роботи, комунікацій з громадськістю та управління персоналом апарату Глухівської райдержадміністрації Саботан Лариса Олексіївна, тел. (05444) 2-51-99, електронна адреса: polit-grda@ukr.net.
Публічний звіт тимчасово виконуючого обов’язки голови Глухівської районної державної адміністрації Картавого В.Г. за підсумками роботи у 2016 році.

Відповідно до статті 45 Закону України «Про державну службу» та на виконання Наказу Національного агентства України з питань державної служби від 20.12.2016 № 277 «Про затвердження Типового порядку проведення публічного звіту керівника органу виконавчої влади», з метою належного інформування громадськості про підсумки діяльності Глухівської райдержадміністрації, до вашої уваги надається звіт про проведену роботу у 2016 році.
Діяльність районної державної адміністрації протягом минулого року була спрямована на створення сприятливих умов для збалансованого та стабільного розвитку всіх галузей економіки, підвищення рівня фінансово-бюджетної дисципліни, реалізації окремих соціальних питань та поліпшення соціального захисту мешканців району, задоволення їх потреб, додержання прав і свобод.
Упродовж 2016 року проведено 12 чергових та 3 позачергових засідання колегії районної державної адміністрації, де було розглянуто 29 питань, які спрямовувались на організацію виконання Програми економічного і соціального розвитку району, виконання бюджету, забезпечення соціальних гарантій учасникам антитерористичної операції та членам їх сімей, здійснення виконавчими комітетами сільських рад делегованих повноважень органів виконавчої влади та інше. За результатами засідань колегії видано 22 розпорядження та 7 протокольних доручень голови райдержадміністрації.
Протягом 2016 року до Глухівської районної державної адміністрації надійшло 139 звернень громадян, що на 149 звернень менше ніж у 2015 році.55% питань, що порушувались у зверненнях, були питання соціального захисту. Під час особистих прийомів керівництвом району розглянуто 97 звернень громадян, 45% питань вирішено позитивно.Опрацьовано 42 письмових звернення громадян, зокрема 7 звернень було направлено жителями району до вищих органів влади.
Протягом 2016 року було проведено 15 засідань комісії з надання матеріальної допомоги мало захищеним верствам населення, які опинилися у складних життєвих обставинах, та надано таку допомогу на 52 жителям Глухівського району на суму 63450 гривень. З них 23 учасникам антитерористичної операції та членам їх сімей було виділено 26000 гривень.
Забезпечено оперативнийрозгляд і вирішення питань, порушених у зверненнях, що надходять до державної установи «Сумський обласний контактний центр». Протягом 2016 року до Глухівської райдержадміністрації на розгляд надійшло 74 таких звернення. Найбільше звернень стосувалися питань соціального захисту, зокрема щодо призначення та виплат субсидій та інших видів соціальних допомог.
Відповідно до Закону України «Про адміністративні послуги» у районі функціонує Центр надання адміністративних послуг Глухівської райдержадміністрації, через який надається 32 адміністративні послуги.Протягом 2016 року всього надано 6685 адміністративних послуг, з яких 5715 послуг (або 86%) це послуги, що належать до сфери державного земельного кадастру, та 970 послуг, що стосуються питань державної міграційної служби, або14% від загальної кількості.
Змінами до Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» та деяких інших законодавчих актів України щодо децентралізації повноважень з державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень місцевим державним адміністраціям від органів Міністерства юстиції Українипередані повноваження надання послуг в частині реєстрації нерухомості та бізнесу.
З метою реалізації цього закону 31 січня 2016 рокубуло створено сектор з питань державної реєстрації нерухомості та бізнесу районної державної адміністрації, в якому працює 2 реєстратори.
У 2016 році в реєстрі речових прав на нерухоме майно зареєстровано 3257 заяв на загальну суму 281590 гривень, з них: 646 заяв про державну реєстрацію права власності, 861 заява про державну реєстрацію іншого речового права (оренда); 1508 заяв про державну реєстрацію іншого речового права з одночасною реєстрацію права власності; 242 заяви про внесення змін. Крім того зареєстровано 92 заяви з державної реєстрації фізичних осіб-підприємців, юридичних осіб, їх відокремлених підрозділів тавнесення змін до їх документів в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців на загальну суму 9310 грн. Кошти перераховані до бюджету Глухівського району.
Основною галуззю економіки Глухівського району є сільське господарство.
У 2016 році по сільськогосподарськимпідприємствам всіх форм власності посівна площа склала 66 628 га. Отримано валовий збір зернових та зернобобових культур 233 тис. тонн, що більше на 18 тис.тонн від минулого року, середня урожайність зернових та зернобобових культур з кукурудзою у заліковій вазі склала 58,4 ц/га.
Під урожай 2017 року аграріями посіяно озимих на зерно 17784 га, із них озимої пшениці 17573га, озимого жита 211 га, озимого ріпаку 1390 га.
Обсяг залучених інвестицій в галузь АПК району за 2016 рік склав34,4 млн. гривень.Машинно–тракторний парк оновленона 29 одиниць.
Галузь тваринництва району представлена 5 підприємствами: ТОВ «Велетень», ТОВ «Яструбщанське», ТОВ «Шалигинське», ТОВ АФ ім. Чапаєва, ТОВ «Маркона -С».
Станом на 1 січня 2017 року поголів'я великої рогатої худоби у підприємствах району зросло на 2% і налічує 3899 голову, в тому числі поголів’я корів зросло на 7,0% і складає 2108 голів, поголів’я свиней збільшилось у 2,2 рази (1380 голів).
Позитивну динаміку аграрії Глухівщини забезпечують по виробництву молока та м’яса. За 2016 рік валовий надій молока збільшився на 535 тонн (5,0% проти рівня минулого року), і складає 12 051 тонну, вирощування мяса збільшилося на 173 тони (на 40 %) і складає 605 тонн.
На підтримку стабільної роботи об’єктів соціальної інфраструктури сільських територій аграрії району виділили майже 4 млн. гривень, що становить 62 гривень на 1 га.
Кооператив СВК «Світ молока 2012» набрав стабільних обертів, працює над питанням підвищення якісних показників молочної сировини та розширення мереж закупівель молочної сировини до обсягів 3 тонн за день. Придбано сільськогосподарську техніку і обладнання для обробки та посіву присадибних ділянок членів цих кооперативів.
Важливим питанням на сьогодні залишається оренда земель. Протягом 2016 року була проведена роботащодо підвищення ставки орендної плати з 3% до 5%.Таким чином за інформацією керівників місцевих сільськогосподарських товаровиробників (товариства, підприємства, фермерські господарства, фізичні особи – підприємці), які згідно договорів оренди землі використовують земельні ділянки (паї), на сьогодні з 5% ставкою орендної плати використовуються майже всі орендовані земельні ділянки (паї), що становить біля 15000земельних паїв на площі близько 50,6 тис.гектарів сільськогосподарських угідь. Громадянам - власникам земельних ділянок (паїв) нараховується орендна плата на суму біля 66,3 мільйонів гривень на рік, що в порівнянні з минулим роком збільшено на 31 мільйон гривень, відповідно ПДФО збільшено на 6 мільйонів гривень. За 1 пай орендна плата в середньому по району становить 4957 гривень.
Із загальної кількості договорів оренди невитребуваних земельних часток (паїв) громадян, з відсотковою ставкою 5% на території району використовується 274 паї, загальною площею 981 гектар сільськогосподарських угідь. Нарахування орендної плати до відповідних бюджетів сільських рад за використання земель державної власності в порівнянні з минулим роком збільшилось приблизно на 320 тис. грн.
В поточному році триває робота щодо переукладення договорів оренди землі державної власності (землі запасу та резервного фонду) та невитребуваних земельних часток (паїв) громадян, в частині збільшення розміру орендної плати не меншому ніж 5% від нормативної грошової оцінки землі.
Внаслідок проведення земельних торгів 04.12.2015 року на території Глухівського району продано прав оренди на 20 земельних ділянок державної власності,розташованих за межами населених пунктів на території Уланівської, Пустогородської, Суходільської та Фотовизької сільських рад, загальною площею 764,5487га для для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, вартістю 709,95 тис. гривень за рік.
Протягом 2016 року підготовлені матеріали для подальшого продажу права оренди на земельних торгах (аукціоні) для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, розташованих за межами населених пунктів на території Уланівської, Бачівської, Вільнослобідської, Дунаєцької, Уздицької, Фотовизької сільських рад, на загальну площу 451,2167 га, в наслідок чого до бюджетів рад буде надходити орієнтовно 459,040 тис. гривень щорічно.
Важливе значення у забезпеченні збалансованого економічного розвитку району має стабільна робота промислових підприємств.
Промисловість району представлена ТОВ «Глухівський карʼєр кварцитів», ДП «Глухівське лісове господарство» та Заруцьким вапновим заводом ПрАТ «Сумиагропромбуд», де працює 177 осіб. За оперативними даними у 2016 році промисловими підприємствами було виготовлено продукції на суму 65,0 млн. гривень, що на 17,2 млн. більше ніж у 2015 році.Обсяг реалізації продукції у 2016 році склав 97,3 млн. гривень, що становить 126,1%від показника відповідного періоду минулого року(за 2015рік обсяг реалізованої промислової продукції склав 77,1 млн. гривень).
ТОВ«Глухівський кар’єр кварцитів» є одним із основним експортерів у Глухівському районі. Обсяг експорту підприємства в 2016 році склав 96,5% до реалізованої продукції.
На оновлення матеріально-технічної бази підприємств та придбання спецтехніки залучено 9,7 млн. гривень власних коштів.
За 2016 рік промисловими підприємствами перераховано ПДФО до районного бюджету у сумі 1195,1 тис. гривень, що на 603,1 тис. гривень більше ніж в минулому році. Земельного податку у 2016 році сплачено854,7 тис. гривень, що 250,2 тис. гривень більше ніж в 2015 році.
Глухівською районною державною адміністрацією створюються сприятливі умови для поліпшення інвестиційної привабливості регіону.
Обсяг інвестицій в основний капітал (крім інвестицій з державного бюджету) у розрахунку на одиницю населення за 9 місяців 2016 року складає 2734 гривні.
Обсяг прямих іноземних інвестицій за 9 місяців 2016 року у розрахунку на одиницю населення склав 294,0 дол. США.
Протягом 2016 року в районі продовжувалась реалізація третьої фази Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток орієнтований на громаду». За час реалізації третьої фази Проектув район залучено 3181,020 тис. гривень, з них кошти Проекту ЄС/ПРООН – 2350,502 тис. гривень (73,9%), кошти місцевих бюджетів - 566,530 тис. гривень (17,8%), кошти громадських організацій – 263,988 тис. гривень (8,3%), що сприяло соціально-економічному розвитку території району та вирішенню місцевих проблем у сфері енергозбереження, водопостачання, охорони здоров’я, розвитку сільськогосподарськихобслуговуючих кооперативів – шляхом реалізації мікропроектів громад.
Проводилась робота щодо супроводу інвестиційних проектів, фінансування яких у 2016 році здійснювалось за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку та за рахунок коштів державної субвенції.
На реалізацію проектів, фінансування яких здійснювалось за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку, у 2016 році залучено 1,9 млн. гривень, з яких освоєно 1,18 млн. гривень.Рівень освоєння склав 70%.
На реалізацію проектів, фінансування яких здійснювалось за рахунок коштів державної субвенції, у 2016 році залучено 4,35 млн. гривень, з яких освоєно 3,3 млн. гривень.Рівень освоєння склав 76%.
Здійснювався адміністративний супровід з підготовки проектних заявок на участь у конкурсному відборі інвестиційних проектів, фінансування яких у 2017 році буде здійснюватися за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку. Було подано 4 проектні заявки на загальну суму близько 2,9 млн. гривень.
На території району здійснюють підприємницьку діяльність 311 суб'єктів малого та середнього підприємництва, із них: 265 - фізичних осіб-підприємців, 46 юридичних осіб. За звітний період зареєстровано 13 підприємців, припинили свою діяльність 23.
За 2016 рік в сфері підприємництва створено 16нових робочих місця, що складає 32% до загальної кількості створених робочих місць суб’єктами господарювання по району. В тому числі 5робочих місць для найманих працівників.
До місцевих бюджетів району від сплати єдиного податку з фізичних осіб-підприємців надійшло 666,8тис. гривень, юридичних осіб – 116,7 тис. гривень.
Станом на 01 січня 2017 в районі функціонує 73 магазини, 3 торгові павільйони та кіоски, 13 закладів ресторанного господарства. По 22 невеликим населеним пунктам, де відсутня стаціонарна торгівля, підвіз продуктів харчування та товарів першої необхідності здійснюється автомобільним транспортом з найближчих торгових точок.
З метою відкритості і прозорості при здійсненні закупівель розпорядниками бюджетних коштів товарів, робіт та послуг продовжується робота по впровадженню в діяльності бюджетних установ та організацій системи електронних закупівель «ProZorro». Районною державною адміністрацією постійно проводиться роз’яснювальна робота з розпорядниками бюджетних коштів щодо здійснення закупівель товарів, робіт і послуг за бюджетні кошти виключно через цю систему. В 2016 році по Глухівському району через електронну систему державних закупівель «ProZorro» оголошено закупівель товарів, робіт і послуг за бюджетні кошти на суму 26 млн. 991 тис. 799,28 гривень. Заключено 109 договорів на суму 9 млн. 240 тис. 392,29 гривень, підтверджена економія – 825 тис. 238,09 гривень.
Заробітна плата є основним джерелом доходу населення району.
Середньомісячна заробітна плата працівників району за 2016 рік склала 4340 гривень, що майже на 30% більше проти попереднього року.Найбільший показник середньомісячної заробітної плати в лісовому господарстві - 8641 гривень, в промисловості - 5026 гривень, в сільському господарстві - 4847 гривень.
В порівнянні з 2015 роком зростання середньомісячної заробітної плати відбулося в усіх галузях господарства району.
Заборгованість із заробітної плати в бюджетній сфері відсутня.
Одним з основних джерел доходів населення також є пенсія.
Станом на 01 січня 2017 року загальна кількість пенсіонерів, які перебувають на обліку в Глухівському об’єднаному управлінні Пенсійного фонду України Сумської області, становить 15566, з них по району - 7267. Протягом 2016 року було призначено пенсії 247 жителям району, проведено індивідуальні перерахунки пенсій 170 пенсіонерам району.
Рівень виконання планових завдань по власних надходженнях склав 100,2%. Загальний обсяг власних доходів при плані 74,5 тис. гривень склав 74,6 тис. гривень.
В районі реалізовуються заходи, спрямовані на виявлення, упередження та ліквідацію джерел походження "тіньових" коштів для виплати заробітної плати. Протягом 2016 року проведено 7 засідань районної робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення, де заслухано 36 суб'єктів господарювання.
За 2016 рік на обліку в службі зайнятості перебувало 1695 особи, в тому числі мали статус безробітного 1199 осіб, працевлаштовано 648осіб, з них мали статус безробітного 401 особа.
У Глухівському районі забезпечено дотримання встановлених чинним законодавством соціальних, економічних, правових та конституційних гарантій у сфері соціального захисту.
В умовах підвищення цін і тарифів на житлово-комунальні послуги управлінням соціального захисту населення проведена належна робота щодо соціального захисту населення в частині призначення житлових субсидій. Для прийому жителів району за місцем їх проживання здійснено 39 виїздів „мобільного соціального офісу” до 44 населених пунктів району.
Результатом проведеної роботи стало охоплення субсидією на житлово-комунальні послуги (газ природній, електроопалення) майже 93% домогосподарств, які використовують зазначені види послуг.
Опрацьовано 3360 заяв на призначення субсидії готівкою для відшкодування витрат на придбання твердого палива та скрапленого газу. Середній розмір субсидії виплачений готівкою на одне домогосподарство склав 2324 гривень, що стало солідною підтримкою малозабезпечених сімей при придбанні ними палива для опалення помешкань в зимовий період.
На обліку в управлінні соціального захисту населення перебуває 98 учасників бойових дій з числа учасників антитерористичної операції. Зазначеній категорії пільговиків та їх сім’ям забезпечений соціальний захист шляхом надання матеріальної підтримки та належних їм пільг згідно чинного законодавства.
Протягом 2016 року за рахунок коштів районного бюджету та коштів сільських та селищних рад надано одноразову грошову допомогу 87 учасникам АТО та членам їх сімей на суму 87,00 тис. гривень. 25 дітей, батьки яких призвані під час мобілізації, за рахунок коштів районного бюджету були звільнені від плати за харчування у навчальних закладах.
5 учасників АТО, які виявили бажання, отримали оздоровлення та психологічну реабілітацію в санаторно-курортних закладах.
За рахунок коштів державного бюджету на загальну суму 13,6 тис. гривень 5 учасників АТО пройшли професійне навчання на водіїв категорії В,Е.
Відповідно до обласної програми соціального захисту населення протягом 2016 року було забезпечено дровами 49 учасників АТО на суму 98,0 тис. гривень.
За рахунок коштів районного бюджету виплачено грошову компенсацію пільгового проїзду в приміському автомобільному транспорті 307 пільговикам на суму 61,4 тис. гривень.
Для забезпечення учасників АТО земельними ділянками для ведення особистого селянського господарства на адресу Головного Управління Держгеокадастру у Сумській області надійшло 199 заяв від учасників АТО на території Глухівського району та Глухівської міської ради Сумської області. За результатами розгляду заяв, отримано 139 дозволів на розробку проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок на території Глухівського району та Глухівської міської ради Сумської області для особистого селянського господарства, загальною площею 277,14 га.
Надано у власність 22 земельні ділянки громадянам учасникам АТО для ведення особистого селянського господарства, загальною площею 42,94 га.
На обліку служби у справах дітей районної державної адміністрації перебувають 69 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Із них: 11 сиріт, 58 позбавлених батьківського піклування.
Протягом 2016 року статус позбавлених батьківського піклування, набули 9 дітей. Із них: 1 усиновлена громадянами України, 5 влаштовані в сім’ї опікунів та піклувальників, 1 – в сім’ю родичів із подальшим встановленням опіки, 2 – до державних закладів.
На території Глухівського району створені та функціонують 2 дитячі будинки сімейного типу та 3 прийомні сім’ї, загальна кількість їх вихованців – 26 осіб.
Протягом минулого року із ДБСТ вибули 3 вихованців (1 – по досягненню повноліття, 1 – у зв’язку із передачею в родину піклувальника, 1 – вибув до державного закладу). Влаштувань дітей не відбувалось, усі родини укомплектовані вихованцями.
На території Глухівського району проживають 8 усиновлених дітей, за умовами утримання та виховання яких здійснюється нагляд.
Протягом року проведена робота щодо успадкування дітьми майна померлих батьків. Так, протягом року спадкове майно оформлено 4 дітям: 1 дитині – житловий будинок (с. Семенівка), 2 дітям – по ½ частці житлового будинку (с. Первомайське), 1 дитині – частку земельного паю (с. Ходине).
Протягом року 5 дітей були направлені до центрів соціально-психологічної реабілітації дітей, 1 – до Сумського обласного спеціалізованого будинку дитини.
З метою раннього виявлення сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах протягом 2016 року було здійснено 335 соціальних інспектувань сімей з дітьми, складні життєві обставини підтвердилися у 98 сім’ях. Дані сім'ї поставлені на облік в районному центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді як такі, що перебувають в складних життєвих обставинах. Всього на обліку перебувало 190 сімей та 23 особи, які опинилися в складних життєвих обставинах, у яких виховується 233 дитини.
Одним із пріоритетних завдань було охоплення соціальним супроводом сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах. Соціальним супроводом охоплено 45 сімей, у яких виховується99 неповнолітніх дітей. Вході соціального супроводу надані послуги у оформленні (відновленні) документів (18 осіб), 2 особам організовано медичний огляд, відправлено на оздоровлення 27 дітей, сприяння у працевлаштуванні 2 особам, задоволено клопотання щодо навчання 3 особам, забезпечено гуманітарною допомогою 39 сімей, надано допомогу в зборі необхідних документів для оформлення соціальних виплат 21 сім’ї, вирішено та покращено житлово-побутові умови проживання 35 сім’ям (здійснення поточних ремонтів, створення умов для повноцінного життя та розвитку дітей), 6 сім’ях попереджено соціальне сирітство (дитина залишилась в сім’ї). У результаті здійснення соціального супроводу 14 сімей було знято з соціального супроводу з вирішенням складних життєвих обставин.
Протягом 2016 року різними формами відпочинку й оздоровлення були охоплені 889 дитини, що складає 76,1 % від загальної кількості учнів.
Протягом літньої оздоровчої кампанії 2016 року в районі працювали 7 профільних та 24 пришкільних таборів, 3 з яких мовні, в яких відпочивали 793 дитини.
96 дітей пільгових категорій району (майже 4 % від загальної кількості учнів) оздоровлені в заміських та наметових оздоровчих таборах.
Всього на проведення оздоровчої-відпочинкової кампанії 2016 року було витрачено 427 тис. гривень.
Учні та молодь району є постійними учасниками історико-патріотичного походу по місцях бойової слави "Шлях мужності", а діти пільгових категорій щорічно оздоровлюються в наметовому таборі «Літо мужності».
В 2016 році представниками Глухівської районної громадської молодіжної організації «Молодь Глухівщини» був розроблений проект «Слоутські традиції – здорова молодь Глухівщини», який став одним із переможців конкурсу проектів молодіжних громадських організацій, що проводився управлінням молоді та спорту Сумської обласної державної адміністрації. На реалізацію проекту із обласного бюджету були виділені кошти в сумі 25 тис.гривень.
З метою залучення широких верств населення до масового спорту, популяризації здорового способу життя проводиться районна спартакіада серед сільських, селищних рад з таких видів спорту як футбол серед команд основного складу та юнаків, волейбол серед чоловіків та жінок, настільний теніс, шашки, шахи, гирьовий спорт, легка атлетика, армреслінг, перетягування канату. В 2016 році у спартакіаді серед сільських, селищних рад, приймали участь 14 команд.
Щорічно в районі проводиться спартакіада серед допризовної молоді з військово-прикладних видів спорту: біг 3000 метрів, підтягування на поперечині, метання гранати та стрільба з пневматичної зброї. За результатами районної спартакіади формується збірна команда, яка представляє честь району у обласній спартакіаді.
У 2016 році проведений чемпіонат Глухівського району з волейболу серед чоловіків та жінок, змагання за супер-кубок Глухівського району з волейболу, спільно з сільськими та селищними радами організовані та проведені турніри пам’яті вчителя фізичної культури М.П.Галушки (сел. Шалигине), з нагоди Дня захисника Вітчизни (с.Некрасове), пам’яті воїна-афганця Михайла Свириденка (с.Полошки), турнір пам’яті ветерана педагогічної праці Г.Г.Мальченка (с.Шевченкове), пам’яті вчителя фізичної культури П.Я.Братущака (с.Слоут), волейбольний турнір серед жіночих команд з нагоди Дня захисту прав жінок та миру, волейбольний жіночий турнір на кубок компанії «Росток-Холдінг» та чоловічий волейбольний турнір на кубок «Голландської аграрної компанії», волейбольний турнір «За єдину Україну».
Участь у щорічних змаганнях з першості Глухівського району з футболу серед дорослихвзяли 12 чоловічих команд. Окрім команд Глухівського району, в змаганнях прийняли участь команди Кролевецького та Ямпільського районів.
Проведений весняний та осінній кубок Глухівського району з футболу та розіграш супер-кубку району з футболу.
Що стосується розвитку дитячо–юнацького спорту, то в 2016 році відділення районної ДЮСШ працювали у селищі Шалигине /футбол/, с.Некрасове /волейбол, футбол/, с.Полошки /футбол/, сел. Есмань /волейбол футбол/, с. Баничі /футбол/, працюють вісім тренерів. Всього у відділеннях ДЮСШ на даний момент займається 120 вихованців.
Райдержадміністрацією вживаються заходи для забезпечення функціонування галузі освіти району в умовах впровадження Концепції Нової української школи.
Одним із напрямків реформи стало створення опорних шкіл, обладнаних навчальними кабінетами, спортивними об’єктами, комп’ютерною і мультимедійною технікою, швидкісним доступом до Інтернету, укомплектованих підручниками та довідковою літературою, педагогічними кадрами.
Реалізуючи зазначені завдання, у 2016 році за кошти освітньої субвенції (понад 607 тис.гривень) було придбано 9 ноутбуків та 17 мультимедійних комплексів, 3 навчальні кабінети.
У рамках соціального проекту Сумщина у грудні місяці отримала комп’ютерні класи для 54 опорних шкіл області, серед яких 11 комп’ютерів для Баницького навчально-виховного комплексу.
За результатами ІІ та ІІІ етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад саме учні опорних навчальних закладів вибороли найбільшу кількість призових місць. Так, учні Есманьської ЗОШ І-ІІІ ступенів вибороли 2 призових місця у ІІІ етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад з математики та географії, а учениця Баницького навчально-виховного комплексу виборола ІІ місце із української мови.
Учитель Баницького навчально-виховного комплексу Соколова Наталія Миколаївна посіла ІІ місце у обласному етапі конкурсу «Учитель року» у номінації «Музичне мистецтво».
Серед проблем, що стояли перед освітянською галуззю району напередодні нового навчального року, першочерговими були забезпечення підручниками учнів 4,7 і 8 класів та відкриття дошкільного навчального закладу Сварківського навчально-виховного комплексу. Враховуючи, що підручники для 8 класу надходили за державним замовленням, а забезпечення підручниками учнів 4 та 7 класів цілком залежало від оперативності дій району, слід відмітити, що навчальні заклади Глухівського району отримали підручники найпершими в області в повному об’ємі.
З метою задоволення запитів батьків щодо здобуття дітьми якісної дошкільної освіти, з 1 вересня 2016 року групу короткотривалого перебування дітей дошкільного віку Сварківського навчально-виховного комплексу переведено на повний режим роботи. Було здійснено реконструкцію частини приміщення Сварківського НВК, зроблено ремонт, облаштовано туалети і спальню, закуплено необхідне обладнання. На ці заходи використано близько 120 000 гривень.
Не вирішеною залишається проблема оптимізації закладів освіти району. Середня вартість утримання одного умовного учня у 2017 році становить 34 тис.грн. при розрахунковій 10 тис.грн., а наповнюваність закладів складає 19,2%. Три навчальні заклади повністю утримуються за кошти районного бюджету, бо кошти освітньої субвенції на них не поширюються, а надання якісних освітніх послуг є під певним сумнівом, бо всі діти навчаються за індивідуально – груповою формою навчання.
Робота закладів культури спрямовувалась на збереження та підтримку національної культури, розвиток аматорського мистецтва, збереження культурної спадщини, поширення інформації про туристичні можливості району.
Дляреалізації творчих можливостей жителів району в клубних закладах діяло 155 клубних формувань, з них для дітей - 47. Робота працівників культури не обмежувалась стінами закладів, а переносилась на виробництво, в трудові колективи, проходила за місцем проживання та відпочинку населення. Для задоволення культурно-дозвіллєвих потреб населення проведено близько 4,5 тисяч культурно-освітніх заходів: концертів, тематичних вечорів, просвітницьких заходів, вистав, екскурсій, вечорів-зустрічей, виставок, демонстрацій фільмів, конкурсів, свят та інших. На високому рівні проведено 10 загальнорайонних культурно-мистецьких заходів, 17 районних заходів до державних та професійних свят. Гідно представлено Глухівщину за межами району - колективи аматорської творчості та окремі виконавці взяли участь у 14 заходах обласного, всеукраїнського та міжнародного рівнів.
Публічні бібліотеки району, надаючи освітні, інформаційні, культурні послуги всім верствам населення, створюють для них рівноправне інформаційно-бібліотечне середовище. В 2016 році до бібліотек району звернулося більше 13807 користувачів, книговидача склала 287455 примірників. Бібліотечний фонд книгозбірень поповнився на 3579 примірників. Було підключено до мережі Інтернет 3 бібліотеки, тож у 12 бібліотеках безкоштовно скористалися послугами Інтернет–центрів 1716користувачів.У співпраці з громадськими організаціями, навчальними закладами, літературними об’єднаннями забезпечувалась соціокультурна діяльність бібліотек: проводились презентації книг, літературні зустрічі, тематичні вечори та інші заходи.
Закладами культури значна увага приділялась національно-патріотичному вихованню населення. Проводились заходи, направлені на збереження національної ідентичності українця, національних культурних традицій, відтворення історичної правди, героїко-патріотичне виховання молоді. Всі заходи національно-патріотичного спрямування проводились за участі дітей та молоді. Працівниками закладів культури організовувались зустрічі, тематичні вечори-вшанування учасників АТО, благодійні акції зі збору коштів на потреби учасників АТО.
З метою поліпшення матеріально-технічної бази, створення комфортних умов для відвідувачів у більшості приміщень клубних і бібліотечних закладів було проведено ремонтні роботи на суму 2592,8 тис. гривень. Для забезпечення організаційно-методичної, культурно-освітньої і творчої діяльності в заклади культури протягом року було здійснено придбань на суму 557,9 тис.гривень.
У 2016 році проведено робіт по збереженню пам’яток історії на суму 117,6 тис.гривень. Активно поширювалась інформація про туристичні можливості Глухівщини через ЗМІ, мережу Інтернет, в соціальних мережах, шляхом участі у виставково-ярмаркових заходах.
Робота закладів охорони здоров’я району спрямована на реалізацію завдань щодо подальшого реформування галузі і поліпшення якості надання медичної допомоги населенню.
Первинна медико-санітарна допомога сільському населенню Глухівського району надається комунальним закладом «Центр первинної медико-санітарної допомоги Глухівського району» Глухівської районної ради, до структури якого входять 3 амбулаторії в населених пунктах Шалигине, Есмань, Баничі, 10 фельдшерсько-акушерських пунктів та 24 фельдшерські пункти. В закладі працюють 7 лікарів та 58 середніх медичних працівників. Радіус обслуговування закладу становить 55 км.
У 2016 році вживались заходи з оптимізації мережі підрозділів Центру ПМСД Глухівського району з урахуванням потреб населення в медичній допомозі та фактичного навантаження медичних працівників. У зв’язку з низькою чисельністю прикріпленого населення (37 чол.) було реорганізовано в медичний пункт тимчасового базування зі скороченням посад фельдшерський пункт с. Волківка (обслуговування населення с. Волківка покладено на ФАП с. Ходине).
Для вирішення питання укомплектування закладу лікарями в районі діє програма підготовки молодих фахівців. На даний час за кошти районного бюджету навчаються 1 лікарі-інтерн та 1 студент.
З метою забезпечення першочергових потреб амбулаторій, ФАП та ФП відповідно до програми поліпшення первинної медико-санітарної допомоги в районі сільськими та селищними радами в 2016 році виділено субвенції на загальну суму 280,5 тис. грн.
Підрозділи Центру ПМСД в 2016 році були доукомплектовані новою медичною апаратурою на загальну суму 487,5 тис. грн.
У зв’язку з реорганізацією первинної медико-санітарної допомоги в місті Глухові проведені організаційні заходи для забезпечення лікарського прийому сільського населення в районному центрі: досягнута домовленість про оренду приміщень в будівлі поліклінічного відділення, введені додаткові посади медичного персоналу до штатного розпису КЗ «Центр первинної медико-санітарної допомоги Глухівського району» Глухівської районної ради, закуплено необхідне медичне обладнання.
В 2016 році значна увага приділялась виконанню Державної програми «Питна вода». На заходи із забезпечення населення якісною питною водою було витрачено протягом року 2 млн. 165,081 тис.гривень. За ці кошти було відремонтовано систему водогону у 8 сільських радахпротяжністю 4.8км на загальну суму776,8тис. гривень.Для покращення стану водопровідно-каналізаційного господарства за рахунок фінансування з державного фонду регіонального розвитку виконані роботи з реконструкції водогону в с.Кучерівка на суму 702,511 тис.гривень (615,901 – кошти державного фонду регіонального розвитку, 86,61 тис.гривень – кошти сільської ради); будівництву артезіанської свердловини для водопостачання населення с.Сваркове на суму 467,75 тис.гривень (420,98тис. гривень - кошти державного фонду регіонального розвитку, 46,77 тис.гривень – кошти сільської ради).
За кошти місцевого бюджету проведено реконструкцію водогінної мережі в с.Уланове по вулиці Пролетарській на суму 450 тис. гривень (водонапірна башта і 2 км. водогону). На очистку, дезінфекцію, ремонт надбудов та благоустрій шахтних колодязів було використано 16,289 тис.гривень коштів з місцевих бюджетів.
Протягом 2016 року за рахунок коштів державного бюджетуна утримання доріг витрачено 15313,53тис. гривень: на дороги державного значення - 9469,053 тис. гривень; місцевого значення - 5844,477 тис. гривень.
Протягом 2016 року в районі проводився поточний ремонт доріг на умовах співфінансування на територіях Есманьської, Шалигинської селищних та Білокопитівської, Вільнослобідської, Привільської, Семенівської, Сопицької, Соснівської, Студеноцької, Уздицької, Уланівської сільських рад на загальну суму 2762,0 тис. гривень, з яких 1712,0 тис. гривень кошти ДП «Сумський облавтодор», 1050,0 тис. гривень – кошти сільських рад.
Протягом 2016 року витрачено 387,62 тис.гривень на проведення заходів із забезпечення функціонування вуличного освітлення. На придбання та заміну лампочок для вуличного освітлення сільськими радами використано 61,06тис. гривень. Виконані роботи по реконструкції вуличного освітлення в с. Студенок на суму 213,58 тис. гривень, з яких 192,22 тис. гривень кошти ДФРР та 21,36 тис. гривень кошти місцевого бюджету. Проведено реконструкцію вуличного освітлення в селищі Шалигине на суму 112,98 тис. гривень, з яких 101,69тис. гривень кошти ДФРР та 11,29 місцевий бюджет.
В 2016 році почалось розроблення Схеми планування території Глухівського району.
За виконання I етапу робіт перераховано 337,396тис. гривень.В 2017 роцірозроблення Схеми буде завершено.
У Глухівському районі значна увага приділяється скороченню споживання паливно-енергетичних ресурсів установами бюджетної сфери за рахунок впровадження заходів з енергозбереження, а саме: реконструкція систем опалення, котелень, заміна обладнання, утеплення фасадів та покрівель будівель, заміна вікон та дверей.На виконання цих заходів використано близько 975 тис. гривень.
Районною державною адміністрацією вживаються заходи, спрямовані на попередження виникненню надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру. З метою покращення протипожежного захисту району у 2016 році було надано субвенцію 19 ДПРЧ у сумі 54 тис. гривень. У районній державній адміністрації придбано та встановлено робоче місце оператора автоматизованої системи оповіщення «Озон-С», яка використовується для оповіщення керівного складу районної державної адміністрації, членів районної постійної комісії з питань ТЕБ та НС, районної комісії з питань евакуації, сільських та селищних голів, керівників та спеціалістів підприємств району.
Не залишалось поза увагою і питання збереження епізоотичного благополуччя району щодо інфекційних захворювань тварин та птиці, профілактики даних захворювань. Активізовано проведення профілактичних протиепізоотичних заходів, роз’яснювальної роботи серед населення. На даний час район є благополучний щодо захворювання на лейкоз, туберкульоз, бруцельоз. Управлінням Держпродспоживслужби в Глухівському районі проведена іммунізація свинопоголів’я проти класичної чуми свиней в районі. Всього щеплено проти КЧС в 2016 році –3780 голів, в приватному секторі - 2893 гол, в господарстві ТОВ «АФ ім. Чапаєва» - 850 голів, в підсобному господарстві Будищанського психоневрологічного інтернату - 37 голів.
Глухівською районною державною адміністрацію організоване належне виконання Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» у частині проведення на території району призову громадян на строкову військову службу та відбору громадян на службу за контрактом.
У 2016 році 31 особа Глухівського району направлена на проходження строкової військової служби, з них 15 - у весняному призові (планове завдання - 14 осіб, план виконаний на 107%) та 16 осіб у осінньому призові (планове завдання – 11, план виконаний на 154%).
38 осіб Глухівського району уклали контракт на військову службу у Збройних Силах України. Рішенням Глухівської районної ради від 05.08.2016 затверджені зміни до районної програми соціального захисту населення щодо надання матеріальної допомоги особам, які виявили бажання проходити військову службу за контрактом у Збройних Силах України у розмірі 5,0 тис.грн. на особу. Матеріальна допомога надана 15 жителям Глухівського району, які уклали контракт на проходження військової служби.
З метою запобігання виникненню умов, що сприяють вчиненню правопорушень, дотримання належного рівня правопорядку і громадської безпеки у 2016 році Глухівською районною державною адміністрацією розроблена та затверджена рішенням сесії Глухівської районної ради від 24.02.2016 районна програма «Правопорядок на 2016-2020 роки» . У 2016 році були виділені та використані кошти районного бюджету на встановлення камер відеоспостереження - 50,0 тис.грн. (Баницька Білокопитівська сільські ради); забезпечення ремонту та облаштування приміщень Глухівського об’єднаного міського військового комісаріату – 10 тис.грн. За кошти Семенівської сільської ради встановлено 2 відеокамери на суму 10,5 тис.грн.
Крім того, з районного бюджету було виділено 35 тис. гривень Глухівському відділу поліції (м. Глухів) ГУНП в Сумській області на придбання запчастин та придбання паливно-мастильних матеріалів та 10 тис. гривень на перевезення призовників та кандидатів на військову службу за контрактом від Глухівського об’єднаного міського військового комісаріату до Сумського обласного військового комісаріату.
Протягом 2016 року здійснювалось шефство над військовою частиною 9953 (відділи прикордонної служби «Сопич» та «Шалигіне» ім. П.Калнишевського Сумського прикордонного загону). За сприянням районної державної адміністрації сільськогосподарськими підприємствами району надано 58,6 тис.грн. на облаштування приміщень для проходження строкової військової служби.
Глухівською районною державною адміністрацією забезпечено організацію надання гуманітарної допомоги військовій частині №6 (м.Глухів) на суму 85,6 тис.грн. (продукти, матеріально-технічне забезпечення, будівельні матеріали).
Протягом 2016 року Глухівською районною державною адміністрацієюздійснювалась робота щодо формування та підтримки обʼєднаних територіальних громад на території району.
Відповідно до перспективного плану формування територій громад Сумської області в районі було створено Шалигинську об’єднану територіальну громаду з центром в селищі Шалигине,до складу якої увійшли Шалигинська селищна, Соснівська, Сварківська, Стариківська та Ходинська сільські ради.
Проводилась організаційна та методична робота з підготовки розпорядчих документів для формування ОТГ, залучення коштів з обласного бюджету на підтримку новоствореної громади у сумі 3,0 млн. гривень, та підготовки інвестиційних проектів, які будуть фінансуватись за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку у 2017 році на загальну суму близько 15,0 млн. гривень.

БЮДЖЕТ
За 2016 рік до місцевих бюджетів району надійшло доходів у сумі 156969,1 тис. гривень, у тому числі до загального фонду 152863,6 тис. гривень або 101,8% до затверджених обсягів на рік.
З державного бюджету за цей період було отримано:
- базова дотація в сумі 2546,6 тис. гривень або 100% до затвердженого плану;
- субвенцій з державного бюджету на виплату допомоги сім’ям з дітьми, інвалідам з дитинства, дітям-інвалідам, фінансування пільг і субсидій та інших субвенцій в сумі 99110,9 тис. гривень або 98,9%.
До спеціального фонду місцевих бюджетів району надійшло 4105,5 тис. гривень, що складає 129,0% до затвердженого розпису на рік.
Надходження власних та закріплених доходів забезпечено в сумі 42878,2 тис. гривень, що становить 110,6% до затверджених показників на рік, понад план надійшло 4101,8 тис. гривень. Перевиконання отримано за рахунок збільшення надходжень по податку на доходи фізичних осіб на 2414,4 тис.гривень, плати за землю на 878,1 гривень, єдиного сільгоспподатку на 508,5 тис. гривень. Затверджені плани виконали всі місцеві бюджети.
Найбільшими бюджетоутворюючими підприємствами району є ПП «Аграрні інвестиції», сплативши податків на суму 5326,8 тис.гривень, ТОВ «Шалигинське» - 3380,4 тис.гривень, ТОВ «Велетень» - 2843,7 тис.гривень, ТОВ «Глухів- Агроінвест»- 2014,6 тис.гривень, ТОВ «Глухівський кар’єр кварцитів» - 1541,2 тис.гривень.
У порівнянні з відповідним періодом минулого року власні та закріплені доходи зросли на 13604,5 тис.гривень або на 46,5%.
Податку на доходи фізичних осіб отримано в сумі 20266,1 тис. гривень, що складає 113,5% до плану на рік. У порівнянні до відповідного періоду минулого року надходжень отримано більш на 7622,7 тис. гривень, або на 60,3%.
Бюджетоутворюючим джерелом наповнення сільських та селищних бюджетів є плата за землю, за відповідний період якої отримано в сумі 12368,1 тис. гривень, що складає 107,6% до призначень на рік.
Проти відповідного періоду минулого року надходження по платі за землю збільшились на 2039,1 тис.гривень, або на 19,7%.
Єдиного сільгоспподатку за 2016 рік надійшло 7866,2 тис. гривень, або 106,9% до затверджених показників на рік. Проти відповідного періоду минулого року надходження збільшились на 3431,4 тис. гривень, або на 77,4%.
Акцизного податку з реалізації підакцизних товарів надійшло 224,9 тис. гривень, або 114,3% до затверджених показників на рік. Проти відповідного періоду минулого року надходження збільшились на 33,3 тис. гривень, або на 17,4%.
Протягом 2016 року забезпечувалося фінансування заробітної плати, енергоносіїв, медикаментів, продуктів харчування та інших видатків бюджетних установ району. Всього видатки бюджету району з урахуванням субвенцій з державного бюджету склали 150424,9 тис.грн., в тому числі загального фонду 137768,7 тис. грн. Кредиторська заборгованість по місцевим бюджетам району відсутня.
Використання коштів державного бюджету.
З державного бюджету за звітний період стовідсотково до планових призначень отримано базову дотацію у сумі 2546,6 тис. гривень, стабілізаційну дотацію – 206,0 тис. гривень, освітню субвенцію – 19090,4 тис. гривень, медичну субвенцію – 11550,0 тис. гривень, субвенцію з державного бюджету місцевим бюджетам на надання пільг та житлових субсидій населенню на придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу – 7904,8 тис. гривень.
Крім того, з державного бюджету отримано субвенцій на соціальний захист населення в загальній сумі 57083,6 тис гривень (план - 57153,0 тис.гривень), субвенцію на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій – 3306,5 тис. гривень (план – 4350,0 тис. гривень), проведення виборів депутатів місцевих рад 149,4 тис. гривень(план – 154,1 тис. гривень).
За рахунок трансфертів з Державного бюджету проведені видатки в 97993,1тис.гривень, у тому числі:
– субвенція на соціальний захист населення – 64988,4 тис. гривень, кошти якої використані на надання пільг та житлових субсидій населенню на оплату електроенергії, послуг тепло- та водопостачання і водовідведення, квартирної плати, вивезення побутового сміття та рідких нечистот, придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу – 27676,6 тис. гривень; на виплату допомоги сім’ям з дітьми, малозабезпеченим сім’ям, інвалідам з дитинства, дітям-інвалідам та тимчасової допомоги – 28161,4 тис. гривень; на виплату державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та в прийомних сім’ях – 1245,6 тис. гривень, субвенція на надання пільг та житлових субсидій населенню на придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу – 7904,8 тис. гривень;
– освітня субвенція використана в сумі 19080,0 тис.гривень, в т.ч. виплата заробітної плати з нарахуваннями працівникам загальноосвітніх закладів – 17071,8 тис. гривень, оплата енергоносіїв – 1249,2 тис. гривень, інші видатки – 759,0 тис. гривень;
– медична субвенція використана в сумі 11172,1 тис. гривень, з них на заробітну плату з нарахуваннями – 4308,7 тис. гривень, медикаменти – 133,0 тис. гривень, оплату енергоносіїв – 181,4 тис. гривень, інші видатки – 70,8 тис. гривень, та передана до бюджету м. Глухів на забезпечення сільського населення медичними послугами (вторинний рівень) – 6478,2 тис. гривень;
– базова та стабілізаційна дотації в сумі 2752,6 тис. грн. використана в повному обсязі на утримання галузей соціально-культурної сфери.

З метою здійснення основних галузевих повноважень відповідно до Закону України «Про місцеві державні адміністрації» у 2016 році в структурі Глухівської райдержадміністрації відбулись певні зміни. Ліквідований відділ агропромислового розвитку як юридична особа публічного права та утворений відділ агропромислового розвитку, споживчого ринку та підприємництва, також утворений відділ організаційної роботи, комунікацій з громадськістю та управління персоналом апарату Глухівської районної державної адміністрації.
Чисельність працівників Глухівської районної державної адміністрації складає 101 штатну одиницю (апарат – 26 од., структурні підрозділи – 75 од.), з них посади державної служби – 93 (апарат – 22, структурні підрозділи - 71), інші працівники – 8.
Станом на 01.02.2017 фактично працюють 83 державні службовці, вакантних посад -6.
Глухівська районна державна адміністрація, як орган виконавчої влади, виконує повноваження, передбачені чинним законодавством.


Источник: Глухівська районна державна адміністраціяскачать dle 10.5 бесплатнонедорогой веб хостинг на SSD Глухов.Ком
Добавить комментарий