Глухов без цензуры
Опрос посетителей
Куча споров вокруг памятника Ленину и того что с ним делать, может надо придумать альтернативу?

Двом ОТГ Сумщини у створенні ЦНАПів у 2017 році допоможе Європа

Двом ОТГ Сумщини у створенні ЦНАПів у 2017 році допоможе Європа

Відбулося урочисте підписання меморандумів про співпрацю між представниками 12 об’єднаних територіальних громад та компанією SKL International щодо створення в цих громадах центрів надання адміністративних послуг (ЦНАП). Серед цих ОТГ і дві наші – Краснопільська ОТГ і Миколаївська ОТГ Білопільського району.

Від Сумщини взяли участь у підписанні Меморандуму про співпрацю з компанією SKL International голова Краснопільської райдержадміністрації Юрій ЯРЕМЧУК, голова Білопільської райдержадміністрації Володимир ВЕРЕЩАГІН разом із головою Миколаївської ОТГ Іваном ІГНАТЬЄВИМ; представники районних рад та місцевого самоврядування Білопільщини та Краснопільщини.

Як повідомив портал http://decentralization.gov.ua, під час заходу Перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства В’ячеслав НЕГОДА зазначив: «Децентралізація, як і будь-яка інша реформа, не має сенсу, якщо у житті мешканців громади не відбувається позитивних змін. Наближення якісних послуг до людей – це і є ті зміни, яких найбільше чекали і які вже відчули в багатьох громадах. Швидкі успіхи в цьому напрямку стали можливими в тому числі і завдяки державній підтримці та сприянню наших міжнародних партнерів».

За словами В’ячеслава Негоди, створені в об’єднаних громадах ЦНАПи будуть відрізнятися від тих, що вже працюють, скажімо, при райдержадміністраціях. Через те, що громади мають більш широкі власні повноваження та змогу якісно надавати не лише адміністративні, а й комунальні та інші послуги. Ці послуги можуть бути також доступнішими для населення. Для цього в селах об’єднаних громад важливо створювати віддалені та мобільні робочі місця для фахівців ЦНАПів, залучати до надання послуг сільських старост.

«Ось так, крок за кроком, ми створюємо нове якісне самоврядування. На це піде кілька років. Але кроки, зроблені сьогодні, призведуть до підвищення якості цих громад і їх спроможності надавати послуги своїм жителям. Це справді гарна новина. З 12 громад-переможців 2 наші», – прокоментував цю приємну для Сумщини подію директор Сумської філії Центру розвитку місцевого самоврядування Олександр ХОРУЖЕНКО.

За словами Юрія Яремчука, необхідність удосконалення системи надання адміністративних послуг у Краснопільському районі справді є. Тому ця перемога є дуже вагомою і цінною для жителів району.

«Це буде не просто відкриття Центру адміністративних послуг, це демонстрація змін, які відбуваються вже зараз, символ зміни обличчя громади та ставлення влади до громадянина», – підкреслив він.

У компанії SKL International зазначили, що в рамках Меморандуму передбачається ремонт і обладнання Центрів адміністративних послуг, а також навчання відповідних фахівців.

Як відомо, компанія SKL International реалізує Початкову фазу проекту U-LEAD component 2 «Створення центрів надання адміністративних послуг та підвищення поінформованості населення про місцеве самоврядування» у частині розбудови Центрів адміністративних послуг. U-LEAD є спільною програмою Європейського Союзу та його держав-членів - Данії, Естонії, Німеччини, Польщі та Швеції.

У планах проекту U-LEAD component 2 відкриття не менше 24 ЦНАПів в уже створених об’єднаних громадах до кінця 2017 року і до 600 центрів – до кінця 2020 року. Загальний розмір фінансування складає 800 тисяч євро.

Источник: regionews.sumy.uaскачать dle 10.5 бесплатнонедорогой веб хостинг на SSD Глухов.Ком
Добавить комментарий