Глухов без цензуры
Опрос посетителей
Куча споров вокруг памятника Ленину и того что с ним делать, может надо придумать альтернативу?

Український аграрний експорт демонструє здорові тенденції та забезпечить стабільні надходження валютної виручки

 Український аграрний експорт демонструє здорові тенденції та забезпечить стабільні надходження валютної виручки

Український аграрний експорт в останні сезони характеризується диверсифікованістю, орієнтацією на ринки з високим рівнем купівельної спроможності та збалансованою структурою в розрізі товарних груп. Про це повідомив перший заступник міністра аграрної політики і продовольства Максим Мартинюк у статті для одного з українських видань.
«2016 рік став першим роком у новітній історії, коли аграрний експорт превалює над постачаннями металургії і мінералів. АПК генерував 35,3% всієї зовнішньої торгівлі України проти 31,8% за підсумками 2015 року», - зазначив він.
У поточному сезоні на динаміку українського аграрного експорту будуть впливати різноспрямовані чинники, у першу чергу - стабілізація світових цін, від яких залежить валютна виручка і стабільність гривні і, які, згідно з прогнозом МВФ, зупинять падіння.
Також серед позитивних чинників - збільшення експортних квот на постачання до ЄС і розширення товарної номенклатури.
«Ми розраховуємо, що у 2017 році вітчизняні виробники збільшать постачання органічних і нішевих культур», - повідомив він.
Обмеженням для нарощування експорту в АПК може стати зниження попиту в КНР, до якої в 2016-му Україна поправила продукції на $1,83 млрд, а також повільне відновлення обсягів постачань на зовнішні ринки продукції тваринного походження.
Максим Мартинюк підкреслив, що найближчі роки стануть для українського експорту переломними, визначивши модель національної економіки на кілька десятиліть.
«Нарощування сировинної складової експорту - найпростіший шлях, але в довгостроковій перспективі менш вигідний, - підкреслив він. – Якщо розглядати аграрний експорт не просто як рекорди галузі, то високорозвинений АПК повинен стати для України плацдармом, а не кінцевою метою».
За його словами, статус аграрної країни несе у собі ряд економічних ризиків: волатильність сировинних ринків у комбінації з високою питомою вагою у загальному експорті призводить до частих курсових коливань, а обсяг виробництва залежить від погодних факторів.
«У розвинених країнах аграрний сектор не є основним і тим більше єдиним джерелом національного багатства. АПК, навіть такий потужний, як в Україні, - це лише стартовий майданчик, спосіб напрацювати запас економічної міцності для переходу до наступних етапів - розвитку технологій, науки, інновацій», - зазначив перший заступник міністра.
Довідково
У 2016 році, за даними Держстату, Україна поставила на зовнішні ринки товарів на $ 36,4 млрд, при цьому імпортувала на $ 39,2 млрд.
Найбільшим торговельним партнером став Євросоюз - на його частку припадає 37,1% всього українського експорту. У минулому році обсяг постачань на європейський ринок виріс на 4%, до $ 13,5 млрд. У 2016 році Україна торгувала з 226 державами.
На АПК припало 35,3% всієї зовнішньої торгівлі України проти 31,8% роком раніше.

Прес-служба Мінагрополітики

Источник: http://www.minagro.gov.ua/node/23419скачать dle 10.5 бесплатнонедорогой веб хостинг на SSD Глухов.Ком
Добавить комментарий