Глухов без цензуры
Опрос посетителей
Вы убираете за своей собакой на улице?

Верховна Рада та журналістська спільнота України стурбовані утисками свободи слова з боку «європейського» мера Глухова

Верховна Рада та журналістська спільнота України стурбовані утисками свободи слова з боку «європейського» мера Глухова

Журналісти та політики України продовжують коментувати ситуацію у Глухові, де новообраний міський голова, екс-громадянин Франції Мішель Терещенко всупереч очікуваного від нього впровадження європейських цінностей демократії почав свою діяльність з утиску місцевих видань, які йому особисто не подобаються.

Нагадаємо, що на своїй першій апаратній нараді новообраний мер Глухова саморуч випровадив з цього заходу головного редактора газети «Нєдєля», а керівництво муніципального видання«Народна трибуна» на першій сесії міськради звинуватив у неправильному, на його думку, доборі контенту.

«Він підійшов домене із питанням: «Ви Оксана?», — розповідає головний редактор «Недели» Оксана Коваленко. Я кажу: «Так, Оксана». Він сказав: «А вам тут робити нічого». Я в нього питаю: «Ви хочете, щоб всі журналісти зараз вийшли із зали?». Він: «Ні». І сказав, що журналісти комунальних засобів масової інформації мають право залишитись. Я встала, він мене так, знаєте, взяв під руки і дуже наполегливо повів до виходу особисто».

Символічно, що цей перший випадок боротьби Мішеля Терещенка зі свободою слова у Глухові стався 16-го листопада – у день професійного свята працівників телебачення та радіо. Тож за колегу по журналістському цеху миттєво заступилися інші глухівські співробітники ЗМІ – навіть ті, що представляють комунальні видання.

«У мене питання, — говорить редактор комунальної газети Глухівської міськради "Народна трибуна" Світлана Халимоненко – не тільки у мене, а у всіх журналістів міста: де ж ця публічність? Де ця відкритість? Демократизм? Тобто, я так розумію, що це крок, який навпаки став противагою тим словам, які були сказані(Мішелєм Терещенко – Ред.) раніше?»

ЇЇ реакція не стала не поміченою, і тепер на наступну сесію Глухівської міськради виноситься питання оголошення недовіри редактору «Народної трибуни».

«Погано, коли люди з західним бекграундом, із західною освітою і таке інше, так перебирають найгірші зразки поведінки наших політиків. Для цих політиків це не закінчувалося нічим хорошим. Мені здається, що не варто сваритися з журналістами – навіть, якщо висвітлення тих чи інших подій комусь не подобається», — так прокоментував маючи на увазі Мішеля Терещенка та його перші кроки на посаді мера, голова Незалежної медіа-профспілки України Юрій Луканов.

«Якщо вони приходять у владні кабінети, то вони не можуть собі дозволити таку розкіш, як не спілкуватися з журналістом, навіть якщо журналіст, можливо, десь неправий, можливо, він критично налаштований, — вважає, оцінюючи ситуацію у Глухові, перший секретар Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко. — Посадовець не має права добирати собі того журналіста, кому він буде надавати інформацію, і кого він хоче позбавити доступу на публічні якісь події або інше».

«Новим представникам влади і всім новообраним депутатам треба провести деякий лікбез стосовно того, які європейські цінності вже закладені в українському законодавстві. Тому що воно жорстко забороняє будь-які прояви цензури з боку влади, будь-які прояви перешкоджання законній професійній діяльності журналіста. 171-а стаття Кримінального кодексу, передбачає кримінальну відповідальність за перешкоджання таким діям», — так бачить описану ситуацію Ольга Червакова, перший заступник голови комітету Верховної Ради України з питань свободи слова та інформаційної політики.

Источник: "XPRESS"скачать dle 10.5 бесплатнонедорогой веб хостинг на SSD Глухов.Ком
Добавить комментарий