Глухов без цензуры
Опрос посетителей
Вы убираете за своей собакой на улице?

Вихід сірих кардиналів: соратники президента та прем’єра відповідають на звинувачення в корупції

Вихід сірих кардиналів: соратники президента та прем’єра відповідають на звинувачення в корупції

Андрій Іванчук та Ігор Кононенко, друзі, партнери та політичні соратники Арсенія Яценюка і Петра Порошенка, розповідають про стосунки з першими особами та корупційні схеми в інтерв’ю НВ
До останнього часу депутат Андрій Іванчук залишався невідомий широкій громадськості. Він не ходив на ток-шоу, не виступав на брифінгах, а спілкувався з пресою всього кілька разів у житті. І це притому, що 42‑річний Іванчук — заступник очільника фракції Народний фронт (НФ) і голова комітету з питань економічної політики. А ще — один із найближчих друзів прем’єра. З Арсенієм Яценюком він знайомий понад 30 років, вчився з ним в одному університеті і створював разом з ним свій перший бізнес — юридичну фірму. Коли Яценюк почав злітати по політичним сходам і займати високі посади - міністра економіки, а пізніше спікера, в держсекторі почав робити кар’єру і Іванчук. А в 2009‑му він зайнявся створенням партії Яценюка Фронт змін.

Після Євромайдану, коли його товариш очолив уряд, перед Іванчуком відкрилися блискучі перспективи. Але з легкої руки деяких політиків його регулярно почали звинувачувати в причетності до корупційних схем на держпідприємствах.

НВ навіть винесло соратника Яценюка на обкладинку — як одного з трьох сірих кардиналів нинішньої влади — в компанії з однопартійцем Миколою Мартиненком і представником Блоку Петра Порошенка (БПП) Ігорем Кононенком.

На початку грудня, напередодні візиту в Україну віце-президента США Джо Байдена, губернатор Одеської області Міхеїл Саакашвілі вніс Іванчука в список головних корупціонерів країни.

Після цього Іванчук вирішив, що час мовчати пройшов.

Він дві години розмовляв з НВ на серйозні теми у приміщенні комітету економічної політики Верховної ради на Великій Житомирській, попередньо вивчивши біографію кореспондента НВ: "Треба ж знати людей, які хочуть посадити мене у в’язницю".

Точно так само після візиту Байдена, який наполегливо попросив офіційний Київ рішуче взятися за боротьбу з корупцією на найвищому рівні, вирішив вийти з сірої зони і розповісти НВ свою версію подій і соратник президента Ігор Кононенко — ще одна особа з обкладинки номера НВ, присвяченого сірим кардиналам влади.

Соратник Петра Порошенка, нардеп Ігор Кононенко, теж довгий час вважав за краще триматися в тіні, намагаючись не коментувати звинувачень на свою адресу — за час свого депутатства він дав кілька інтерв’ю.

Громадські активісти, депутати і навіть міністри називають заступника голови фракції Блоку Петра Порошенка (БПП) Ігоря Кононенка сірим кардиналом нинішньої влади — разом з депутатами прем’єрської фракції Миколою Мартиненком і Андрієм Іванчуком. Їх колеги у парламенті стверджують, що вони чинять найбільший вплив на прийняття важливих рішень у фракціях. Більш того, їх імена звучать значно частіше за інших в скандалах, пов’язаних з розподілом фінансових потоків на державних компаніях. У випадку з Кононенко ситуація ускладнюється ще й тим, що він особистий друг і бізнес-партнер президента Петра Порошенка. Вони разом служили в армії, а пізніше з Олегом Гладковським, заступником секретаря Радбезу, володіли концерном "Укрпромінвест". Тому Кононенко, на думку його опонентів, більше інших підходить на роль одного з горезвісних трьох друзів, яких президент, згідно з методикою сінгапурського реформатора Лі Куан Ю, повинен посадити задля остаточної перемоги над корупцією.

Источник: Антикорскачать dle 10.5 бесплатнонедорогой веб хостинг на SSD Глухов.Ком
Добавить комментарий