Глухов без цензуры
Опрос посетителей
Вы убираете за своей собакой на улице?

Українці відпочинуть від Інтернету: провайдери анонсували страйк

Українці відпочинуть від Інтернету: провайдери анонсували страйк

Компанії Інтернет-провайдери зі всієї України прийняли рішення провести страйки – декілька днів у лютому поточного року всім користувачам буде «відключено» Інтернет.

Як повідомив виданню internet.ua один з організаторів акцій протесту, провайдери мають всі підстави для проведення страйків. Таким чином, компанії висловлюють протест проти бюрократичної машини.

Три хвилі протесту чекають на всіх українських споживачів інтернет послуг:

3 лютого – провайдери відключать доступ до всесвітньої мережі на одну годину, передадуть пакет скарг до Антикорупційного комітету ВР та проведуть прес-конференцію.
11-12 лютого – компанії проведуть аналогічні акції.
20 лютого – так само українці на годину «відпочинуть» від Інтернету. А провайдери звернуться зі скаргами до Президента України та вийдуть до журналістів.
Попередньо участь в акціях протесту підтвердили учасники ринку з Сум, Чернігова, Дніпропетровська і Маріуполя.

Скарги учасників ринку розподіляються таким чином: у 60% випадків – зловживання в питанні спільного підвісу, 30% – зловживання в питанні доступу до багатоквартирних будинків, 10% – інші зловживання.

Сьогодні на ринок наступають технології 3G і 4G. Вони мають на увазі, що з щільністю в 100-200 метрів повинно стояти пристрій, до якого підведено Інтернет і живлення, завдання якого забезпечити зв’язок.

Вирішити таке завдання можна розмістивши бази на опорах, аналогічно ліхтарям вуличного освітлення. Тому зв’язківці змушені співпрацювати з балансоутримувачами опор. За збігом обставин опори в основному зосереджені на балансі енергокомпаній, роботу яких регулює НКРЕКУ.

Але енергокомпанії грубо зловживають монопольним становищем, виставляють завищені необґрунтовані ціни. Наприклад, Київобленерго вимагає 30 гривень за оренду однієї опори на місяць (протокол на скріпці). Причому оплату виставляє відразу за кілька місяців вперед, що може виливатися в сотні тисяч гривень.

«Спроби апелювати до НКРЕКУ безуспішні. Регулятор відповідає, що це приватна власність і вони «не при справах». Насправді, наприклад, в АК «Харківобленерго» 65% акцій належить державі. Більш того, згідно ч.2 п.4 ст.7 ЗУ «Про передачу об’єктів права державної та комунальної власності», зовнішні лінії електромереж передаються у комунальну власність, а в статті 3 визначені відповідальні за дані дії. Тому енергопередавальні організації окрім як довідкою підтвердити своє право власності не можуть. (Один з «яскравих» прикладів – в скріншоті листи, розташованому в кінці інтерв’ю). Особисто мною було передано заяву в АМКУ про схилянні до змовою. Я детально розписав механізм грабежу жителів України через процедуру спільного підвісу, перекладення на плечі операторів. Але вже майже рік АМКУ не може розібратися «в трьох соснах», – пояснює позицію провайдерів директор інтерне-компанії «Павлабор» Володимир Падюков.

Всі спроби поскаржитися чиновникам марні, уточнює бізнесмен. Каже, що багато разів він і його колеги зверталися до Нацкомісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг. Отже єдиний спосіб на сьогодні відстояти свої права – це акції протесту, – передає Mukachevo.today.

Источник: Антикорскачать dle 10.5 бесплатнонедорогой веб хостинг на SSD Глухов.Ком
Добавить комментарий