Глухов без цензуры
Опрос посетителей
Куча споров вокруг памятника Ленину и того что с ним делать, может надо придумать альтернативу?

Сексуальні віяння в парламенті

Сексуальні віяння в парламенті

Комітет Верховної Ради з питань Регламенту та організації роботи ВР намагається розглянути звернення народних депутатів України від фракції «Самопоміч» Вікторії Войціцької, Олени Сотник та Ірини Подоляк щодо покарання народного депутата Олега Барни з фракції «Блок Петра Порошенка» за, по суті, сексуальні домагання. Того самого Барни, який нещодавно прославився «даруванням» квітів та специфічним носінням по сесійній залі на той час ще прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка.

Вся ця історія триває ще з лютого, коли Барна в ефірі одного з телеканалів, під час обговорення теми збору підписів за відставку Яценюка, запросив депутаток до себе в готельний номер. Вони це розцінили як «сексистський та образливий вислів в сторону народних депутаток від фракції «Самопоміч». Втім, ситуація досить дивна, особливо, якщо переглянути запис того ефіру, у якому обидві сторони виглядали «не дуже». Так, на ньому Войціцька заявила, що депутати «Самопомочі» почали свій збір підписів за відставку уряду, тому що не могли в Раді відшукати Барну, щоб поставити підписи під його списком. Хоча депутат був в парламенті і носився з ним по кулуарах. У відповідь на цей закид Барна заявив: «Готель «Україна», 519 номер, завжди ввечері я там знаходжуся. Заходьте, буде корисно і приємно»...

Войціцька вважає, що «це є прямою дискримінацією та посяганням на честь та гідність народного депутата, що є порушенням статті 37 закону «Про статус народного депутата України». При цьому зазначає, що в будь-якій іншій країні західного світу «цей вислів був би розціненим сексуальним домаганням та цілком став підставою для серйозного політичного конфлікту». Барна, у свою чергу, написав листа, мовляв, жінки щось собі придумують, тому він не збирається з’являтися на засідання Комітету для розгляду даного питання. Саме через це питання про можливість позбавлення його участі у 5 пленарних засіданнях за «неодноразове порушення етичних норм та Регламенту ВР» вже двічі переносили.

Покарання, звичайно, також цікаве - 5 днів відпочинку від роботи. Але іншого варіанту впливу на депутатів Регламентом не передбачено. Втім, прийняття і такого рішення майже безперспективне, бо специфічна сама ситуація. «Чому колегу по парламенту не можна запросити в готельний номер для розмови? А приємним для Барни, наприклад, може бути випивка по 50 грамів коньячку, а ніяк не сексуальні фантазії», - вважає один з депутатів-чоловіків.

Загалом, питання дискримінації для України поки що в новинку. Та й в суспільстві є багато нагальніших питань щодо дискримінації жінок, аніж висловлювання епатажного Барни.

Так, найбільш проблемною в плані сексуальних домагань є ситуація, коли жінка (або і чоловік) є матеріально і морально залежними від того, хто їх домагається. Тобто, в площині керівник - підлеглий. Випадки звернення до суду у таких ситуаціях в Україні є радше винятками. Але це проблема не тільки України. Європейський центр дослідження основних прав кілька років тому опитав приблизно 42 000 жінок з 28 країн ЄС про те, чи були вони коли-небудь жертвою насильства. Результати показали, що кожна третя жінка, в період життя після 15 років, страждала від фізичного або сексуального насильства, кожну 20-ту ґвалтували. 22% респондентів скаржилися на побої з боку сексуального партнера, 43% зазнавали психологічних знущань, дві третини постраждалих не повідомляли поліцію про серйозне насильство з боку партнера, 55% жінок бували в ситуаціях, коли їх сексуально домагалися колеги чи начальство... Боюся, що українська статистика було б ще менш оптимістичною.

Під час медійного марафону: «Чому гендерна рівність важлива для України?», голова правління «Українського жіночого фонду» Наталія Карбовська зазначила, що в Україні жінок з вищою освітою більше, ніж чоловіків, але більшість з них працює в медицині, соціальній сфері, де зарплати є низькими. При цьому, особливо дискримінованими в питанні оплати праці є молоді жінки 30-34 років, які отримують зарплату «орієнтовно, на три тисячі гривень меншу, ніж чоловіки». А чоловіки з середньою та неповною вищою освітою заробляють однаково з жінками, які мають вищу освіту.

Источник: Антикорскачать dle 10.5 бесплатнонедорогой веб хостинг на SSD Глухов.Ком
Добавить комментарий