Глухов без цензуры
Опрос посетителей
Вы убираете за своей собакой на улице?

Преса та влада: зустріч віч-на-віч

Преса та влада: зустріч віч-на-віч

Радник глухівського мера Олена Єскіна заявила про повагу до колективу «Народної трибуни».

Респект від «правої руки» мера прозвучав на нараді в голови Сумської обласної ради, де і зустрілися «Народна трибуна» та Мішель Терещенко. Це було вже друге засідання щодо підсумків реформування ЗМІ на Сумщині, яке відбулося 11 травня під керівництвом очільника облради Семена Салатенка. Проблеми роздержавлення обговорювали майже всі редактори комунальних ЗМІ Сумщини. Запросили й чиновників, які стали на заваді роздержавленню. Разом із представниками Тростянеччини та Шостки був і мер Глухова, який прибув із групою підтримки - радником Оленою Єськіною та Русланом Павленком. М. Терещенко не дуже поспішав за трибуну. Та все-таки йому довелося почати виступ без участі свого так званого юриста Р. Павленка.
Крім безглуздих звинувачень, які ґрунтуються винятково на політичних переконаннях і не мають жодного стосунку до реформування газети, в європейського мера не знайшлося інших аргументів. Він вкотре звинуватив «Народну трибуну» в тому, що вона працювала з минулою владою. Знову згадали і про страшний понеділок 21 грудня, коли силою хотіли захопити редакцію. У словах О. Єскіної прозвучав ряд перекручених і навіть вигаданих фактів. Разом із тим вона висловила респект за те, що співробітники газети й надалі продовжують працювати та випускати видання без належних умов, а також заявила, що реформована, тобто вільна преса, - це ознака європейської держави. Щось не помітно, щоб європейський мер Терещенко прагнув створити вільну пресу. Виходить, йому легше її ліквідувати, аніж дати працювати спокійно.
Руслан Павленко упевнено пообіцяв виплатити колективу компенсації, які присудив суд, і подумати, як же виконати закон про реформування комунальних ЗМІ. При цьому він заявив, що навіть у разі відмови в апеляції на рішення глухівського суду про скасування рішення міської ради щодо ліквідації комунальної організації, колектив не отримає назад приміщення з майном. За його словами, основним побоюванням влади є приміщення в центрі міста та майно, які редакція згідно з законом має отримати в оренду й колективну власність відповідно.
Редактор «Народної трибуни» Світлана Халімоненко повідомила присутнім, що всі судові справи виграні, компенсації із зарплат поки не виплачені, міська рада жодного разу не піднімала питання про роздержавлення газети на сесіях, не надала й ні однієї відповіді на заяви та листи від колективу. «У глухівської влади з’явився прекрасний шанс зробити місцеву пресу вільною - це Закон, що вступив у дію з 1 січня. Однак влада ні сама не скористалася можливістю, ні нам не дала виконати закон. Натомість почала тільки перешкоджати. Сподіваюся, що хоча б після цієї зустрічі міська рада прийме розумне рішення й нарешті вийде зі співзасновників газети», - підсумувала редактор.
«Робота йде напружено, зламано немало списів… Сьогодні найболючіші точки роздержавлення - газета «Сумщина», Глухів, Тростянецький район, Шостка. Однак я повністю підтримую процес роздержавлення й обласна рада сприятиме цьому», - зазначив Семен Салатенко. Він наголосив, що конфліктні ситуації між пресою та владою дуже впливають на імідж області, тому попросив усі сторони не переносити конфлікти у політичну й особистісну площини та дотримуватися норм ділової етики.
Як повідомила депутат обласної ради, голова обласної Асоціації місцевої преси Наталія Калініченко, на першому етапі 13 сумських часописів із 21 готові до роздержавлення. Це хороший показник, бо газетам нічого втрачати - лише чотири з них мали бюджетні дотації.
«Реформування - це не просто зміна вивіски. Головне завдання - зберегти медіа-ресурс області - тиражі, передплатників, традиції, якість преси. Нас не цікавить політична кухня Глухівщини, Тростянця чи Шостки - все має відбуватися за законом», - зазначила депутат.
Голова Всеукраїнської асоціації місцевої преси Олександр Назаренко головними конфліктними чинниками процесу назвав політику та майнові питання й пообіцяв залучати юристів і нардепів до їх урегулювання.

Источник: Народна трибунаскачать dle 10.5 бесплатнонедорогой веб хостинг на SSD Глухов.Ком
Добавить комментарий